Cinsellik

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Erkekler seks yaparken cinsel tatmin noktasına ulaşmadan hemen bir önceki durumunda yani boşalmadan önce penisinden mezi akmaya başlar. Zevk suyu, spermden önce çıkar. Pek çok kişi meninin içerisinde de sperm olmadığına inanır. Bu sebeple de zevk suyu yüzünden hamile kalınmayacağını düşünürler.

Fakat bu yanlış bilinir. Çünkü ilişki esnasında akan mezinin sperm olduğu bilimsel çalışmalarla saptanmıştır. Seks esnasında geri çekme yöntemi sıklıkla tercih edilen bir durum olsa da gebeliği önleme konusunda oldukça risklidir.

Geri çekme yönteminin haricinde korunma yöntemleri hap, prezervatif gibi seçenekler olup daha garantili sonuçlar verir.

Zevk Suyu

Zevk Suyu Her Zaman Var Mı?

Erkeklerin suyu, kendilerinin kontrol edebileceği bir şey değildir. Bu yüzden kontrol edilemeyecek bir şeydir. Bedensel işlevlerden biri olan bu durum, boşalmadan hemen önce gerçekleşmektedir. Boşalmadan önce penis içinde olan bu kayganlaştırıcı salgı, sperm içermez.

Fakat onun hemen ardından gelen ve içerisinde sperm olan semen, zevk suyuna karışabilmektedir. Bu yüzden boşalmakta olan bir erkeğin mezi (su) her zaman vardır. Boşalmadan önce, zevk suyu kadının vajinasında kalabilmektedir. Bu durum da istenmeyen gebeliğe yol açabilir.

Kadının Yumurtlama Döneminde Olmaması ve Zevk Suyu

Yumurtlama tarihinden önce de korunmasız olarak ilişkiye giren bir kadının su’dan hamile kalma olasılığı vardır. Yumurtlama esnasında hamile kalma olasılığı yüksek olan kadın, diğer dönemlerde de gebe kalabilir.

Ayrıca bir spermin kadının vücudunda kalması bazen 5-7 gün arasını bulabiliyor. Düzenli olarak seks yapan kadının daha garanti korunma yöntemlerine başvurması gerekir.

Zevk Suyu

Geri Çekme Yöntemi

Hamileliği önlemek için yapılan geri çekme yöntemi, etkili olmayabilir. Bu yüzden bu duruma maruz kaldıysanız bile mutlaka bir ertesi gün hapı kullanmalı ve risk almamalısınız. Ertesi gün hapı, cinsel ilişkiye girdikten 5 gün sonra bile içilse hamile kalma riskini azaltır.

Ayrıca bu ilacın sürekli olarak kullanılması doğru olmadığı için mecbur kalmadıkça kullanmamalısınız. Sadece korunmasız cinsel ilişki sonrasında acil durumlarda imdadınıza yetişir. Bu durum yumurtlamayı ilk etapta değiştirerek gecikmesini ve önlemesini sağlar.

Yani yumurtalıklar döllenmek için serbest bırakılmaz. Bu yüzden de hamilelikten korunmak için etkili korunma yöntemlerini seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu