Diyetler

Zayıflatıcı Bitki Çayları İle Kilo Vermek

Zayıflatıcı Bitki Çayları Kullanmanın Faydaları

Bitki çaylarının dünyadaki en sağlıklı içeceklerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Doğru zayıflatıcı bitki çayları, doğru zamanda ve doğru demleme yöntemi ile tükettiğinizde zayıflatıcı faydası bulunmaktadır.
Yaşam tarzında küçük bir değişiklik ve her gün bir fincan bitki çayı ile aslında vücutlarında bir farklılık gözlemlenebilir. Bitki çaylarının faydası sayesinde vücudunuzu değiştirin.

zayıflatıcı bitki çayları


Bu günlerde kentte yaşayan insanların yaşam tarzı göz önüne alındığında, zayıflatıcı bitki çayı sindirim, detoksifikasyon ve kilo verme gibi belirli faydalar sağladığı için insanlık için bir nimettir.
Antioksidanlar, vitaminler, minareler, detox ürünleri açısından zengindir, sadece vücudunuzu sağlıklı kılmakla kalmaz, aynı zamanda rahatlamanıza, iyileşmenize ve zihninizin tazelenmesine yardımcı olur.


Sağlık açısından faydalar elde etmeyi düşünüyorsanız, o zaman kesinlikle esansiyel yağlar ve aromalar içeren ürünlerden uzak durmalısınız.
Yüzde yüz doğal olan bitki çayı içmek çok önemlidir. Bitki çayında bulunan kimyasallar yani antioksidanlar yaşlanma sürecini askıya alır.

zayıflatıcı bitki çayları


Ayrıca serbest radikal hasarını önler ve vücuttaki hücrelerinizin yaşını geri kazandırır. Bu, cildinizin kusursuz ve daha genç görünmesini sağlar.

Bitki Çayının Hammaddesi ve Yapım Aşamaları

İsmine rağmen zayıflatıcı bitki çayları da aslında çay bitkisinden veya çay yapraklarından yapılmamaktadır. Bunun yerine, bitkiler, çiçekler veya kökler demlenerek yapılırlar.
Bitki çayları uzun yıllardır kullanılmaktadır, kökeni Eski Mısır ve Çin’e kadar dayanır. Eski uygarlıklarda şifa ilaçları olarak kullanılırdı. Bitki çayları sağlınıza faydaları vardır.

zayıflatıcı bitki çayları


Zayıflatıcı bitki çayları dışında farklı çeşitlerde ve tatlarda bitki çayları da bulunur. Birbirinden farklı tada amaca hizmet eden bitki çayları bulunur. Bu faydalar, grip tedavisinden stresi azaltmaya, yaşlanmayı sürecini durdurmak gibi özelliklere kadar değişebilir.
Bitki çayları, siyah çay gibi kafein içermez. Bu nedenle, günün herhangi bir saatinde içmeleri iyidir.

Bitkisel çaylar zihni sakinleştirir ve rahatlatır, stresi ve endişeyi giderir. Zihni sakinleştirdiği için uyumadan önce bitki çayı içmek uykusuzluk çeken kişilere de yardımcı olur.
Papatya çayı, stres atma ve uyku güçlüğü için en iyi çaylardan biridir. Rahatlatıcı etki, beyni depresyon duygularını azaltmak için uyardığı için bazıları için hafif bir anti-depresan görevi görebilir.

HIZLI ZAYIFLAMAK İÇİN SU DİYETİ KONUMUZA BAKTINIZ MI ?

Yağ Yaktıran Çaylar

Yeşil çay kelimenin tam anlamıyla yağları uzaklaştırır. Araştırmacılar, yeşil çayın yağ yakıcı özelliklerinin üzerinde durur. Bundan dolayı yağ yaktıran çaylar olarak geçer.
Özellikle de metabolizmayı hızlandırarak yağ dokusunu patlatır, yağ hücrelerinden, özellikle karın bölgesindeki yağları parçalar. Karaciğerin yağ yakma kapasitesini hızlandırır.

zayıflatıcı bitki çayları


Araştırmalar, düzenli zayıflatıcı bitki çayları arasında yeşil çay içmeyi egzersizle birleştirmenin kilo verme faydalarını en üst düzeye çıkarabileceğini gösteriyor.
Bir çalışmada, günlük 4-5 fincan yeşil çay alışkanlığını 25 dakikalık bir egzersizle birleştirseniz 2 kilo vermeniz mümkündür.

zayıflatıcı bitki çayları


Beyaz çay sadece yeni yağ hücrelerinin oluşmasını engellemekle kalmaz, aynı zamanda vücudun mevcut yağı enerji için parçalama ve kullanma yeteneğini de arttırır.
Bu yeterli değilmiş gibi, “Çaydaki kimyasallar cildinizi güneşin neden olduğu zararlı etkilerden koruyor. İçerisinde beyaz çay özlü bir güneş kremi tercih etmelisiniz. Bitki çayları ile kilo vermek için günde iki bardak bitki çayı için.

6 Yorum

  1. Zayıflayıcı bitki çaylarını ölçüsünde ve dozunda kullandıgımız sürece bence çok yararlı

  2. Makaleniz de değindiğiniz yeşil cayın faydaları gerçekten mucize çok bilgilendirici bi makale olmuş ellerinize sağlık

  3. Bir keresinde 1 demlik yeşil çay demleyip içtim. Bu kadarının zararlı olduğunu bilmiyordum. Acil’lik oldum sonra. 15 gün suyu bol içerek düzeldim

  4. Ben kesinlikle deneyeceğim bu verdiğiniz bilgileri çok İşime yarayan bir bilgi oldu Çok teşekkür ederim

  5. Bitki çaylarını sadece zayıflamak için değil,her daim zindelik ve sağlıklı yaşam için öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu