Cilt Bakımı

Yüz yogası nasıl yapılır ?

Yüz yogası nasıl yapılır ? Kırışıklıklara son !

Günde 3 dakika surat yogası ile daha sıkı bir cilde sahip olmanız olası. Bunun için yapmanız gerekenler çok kolay. Cilt bakım mahsullerinizin verimini artıracak (surat) yüz yogası teknikleri ile surat adalelerinizi daha iyi bir biçimde çalıştırabilir, böylece cilt sıkılığınızı artırabilirsiniz.

Surat yogasının verimleri:

Surat adalelerinizi daha iyi bir biçimde kullanmamızı sağlar
Kumpaslı yapıldığında cilt sıkılığını artırır.
Cilt bakım mahsulleriyle beraber uygulandığında cildin hoşluğunu artırır. 
Ürünlerle beraber uygulandığında kan dolaşımı ve kolajen yapımı tertip edilir. 

Peki hangi mesele için hangi surat yogası tekniklerini uygulayacağınız. Bunun için lafı, daha doğrusu uygulamayı Surat Yogası Uzmanı Zeynep Şensoy’a vazgeçiyoruz.

yüz yogası

Göz etrafınızdaki ilk çizgilerinizin bakımı için:

Enerji verici göz kreminizi göz altınıza parmak ucu hareketlerle uygulaıyn. Parmaklarınızı, göz altınızdan hafifçe baskı uygulayarak şakaklarınıza doğru çekin. 

Ürün teklifi: L’Occitane Immortelle Precious Eye Balm – Can Vermez Otu Precious Göz Balmı

yüz yogası Göz kapağı düşüklüğü ve kazayağı çizgileriniz için:

İşaret parmaklarınızın desteği ile kaşlarınızın bittiği yerden yukarı doğru uygulama yaparak birkaç dakikalık yoga hareketi ile göz etrafınızda beliren istenmeyen çizgilerden kurtulabilirsiniz.

Bunun için göz kreminizi parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak gözünüzün bitiş noktasından kaşınızın altına masaj hareketleri ile uygulayın.

Göz etrafında bitkinlik ve koyu ulusalar için:

Genellikle uykusuzluk ve etrafsal etkenlere karşı oluşan koyu ulusalar için parmaklarınızın desteğiyle göz pınarlarınızdan dışa doğru göz biçiminizi çizer gibi uygulayacağınız egzersizi bakım ritüelinize ilave edin.

Göz kreminizi parmak uçlarınıza alın. 
İşaret ve baş parmaklarınızla göz etrafınıza tazyikle uygulayın.
Ardından tek elinizin baş parmağı ve işaret parmağı göz pınarınızda başlayacak biçimde göz etrafınızı çizer gibi hafif tazyikle gözünüzün dışına doğru çekin.
Bu hareketi her gün göz kreminizi uygularken birkaç kez yapın. 
video kaynak

Ürün teklifi:

L’Occitane Divine Eye Balm
İhtiyarlama karşıtı göz bakım kremi

Gülme çizgileriniz ve elmacık kemikleriniz için

Elinizin üzerinde surat serumunuzu ve kreminizi karıştırın. Elmacık kemiklerinizin hemen altında kulağınızın üzerine doğru hafifçe baskı yaparak uygulayın.

Alnınızdaki mimik çizgilerinin derinleşmemesi için:

Hyaluronik asit ve can vermez otu içerikli krem ve serumunuzu karıştırın. İki kaşınızın arasından avuç içinize alnınıza doğru kaydırarak uygulayın.

Boyun ve dekolte bölgeniz için:

Sıkı bir boyun ve pürüzsüz bir dekolte bölgesi için boyun bölgesine alttan yukarıya ve yukarıyadan alta olmak üzere can vermez otu ve esansiyel yağ içerikli ihtiyarlama karşıtı ıslatıcı kreminizi iki istikametli olmak üzere uygulayın. 
Ardından Zürafa hareketi ile çenenizi yukarı kaldırın ve bu biçimde azıcık bekleyin. 
Ardından boynuzu hafiflemek için çenenizi kısa bir zamanlığına göğsünüze doğru yanaştırın ve hemen ardından sıradan pozisyona gelin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu