Hızlı Kilo Verme

Yürüyüşle Zayıflama Yöntemleri

Yürüyüşle Zayıflamak Mümkün Mü?

Aldığınız kalorileri yürüyüşle zayıflamak şeklinde vermek için porsiyonlarınızı biraz daha küçük tutmanız gerekir. Dolayısıyla düzenli olarak yaptığınız yürüyüşler sonrasında kilo vermeniz mümkün hale gelecektir.

Yürüyüşle Zayıflamak
Yürüyüşle Zayıflamak


Her zaman yürüyüşü sabit yapmak yerine kollarınıza bazen ağırlıklar bağlamak ve yürüyüş yerlerinizi değiştirmek farklı bir deneyim olabilir.
Yürüyüş yaparken zayıflamak istiyorsanız aşağıdaki aşamaları uygulamanız yararlı olabilir;

  • Yürüyüş sırasında öncelikle yavaş yavaş daha sonra da adımlarınızı hızlandırarak yürümelisiniz. Bu şekilde bir yürüyüş şekli vücudunuzu şaşırtacağı için yürüyüşle zayıflamak daha kolay bir hale gelecektir.
  • Sizi çok zorlayacak yürüyüş çeşitlerini yapmamaya ve bedeninizi zorlamamaya özen göstermelisiniz
  • Yürüyüş yaptığınızda çok fazla su kaybı yaşayacağınız için su tüketiminize dikkat etmelisiniz
  • Yürüyüş yaparken rahat kıyafetler ve mevsime uygun olacak kıyafetler giymelisiniz. Yani siz yürüyüş yaptığınızda kıyafetleriniz sizi zorlamamalı.
  • Yürüyüşle zayıflamak için bir diğer önemli faktör ise ayakkabı seçimidir. Ayakkabılarınızı seçerken ayağınızı rahatsız etmeyecek bir ayakkabı giymeniz gerekmektedir.

Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Yürüyüşle Zayıflamak
Yürüyüşle Zayıflamak

Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan size fayda sağlayacak olan yürüyüş, diğer yandan açık havada yapıldığı zaman bol oksijen almanızı sağlar.
Bol oksijen aldığınızda hafızanız güçlenir. Bununla birlikte stresinizi atacak ve enerjik hissedeceksiniz. Ayrıca yürüme esnasında tüm bölgeleriniz çalıştığı için var olan ağrılarınızdan da kurtulursunuz.


Yürüyüş yaptığınız esnada sıkı bir karına sahip olmak için kalçalarınızı sallamamaya özen gösterin. Farz edin ki kalçalarınızın her iki yanında su dolu bardaklar var ve sizin bu suları dökmemeniz gerekir.
Bunun size olan faydası karın kaslarınız güçlenir ve sıkı bir göbeğe sahip olursunuz. Dolayısıyla her gün yarım saat de olsa yürüyüş yaparsanız bu durum vücudunuz için büyük farklılıklar ortaya katar.

Yürüyüşle Zayıflamak
Yürüyüşle Zayıflamak

Bu şekilde yürüyüşle zayıflamak için büyük bir adım atmış olacaksınız.
Eğer zayıflamak için yürüyüş yapıyorsanız mutlaka porsiyon sayılarınızı küçültün. Bununla birlikte yürüyüş programınıza egzersizi de katmalısınız.

Kalıcı ve Sağlıklı Kilo Vermek

Eğer hızlı diyet yaparak kilo vermek istemiyorsanız, sadece yürüyüşle zayıflamak istiyorsanız bunun için dikkat etmeniz bazı noktalar vardır.
Yürüyüş yaparken yemekten sonra ya da yemekten önce gibi seçenekler mevcuttur. Siz, yürüyüş yaparken size uygun olanını seçin ve ona göre karar verin.

Yürüyüşle Zayıflamak


Sizin için yürüyüş vakti ne zaman uygunsa o zaman yapabilirsiniz. Fakat sabahları aç karnına yapılan yürüyüşler daha hızlı yağ yakacağını unutmayın.
Haftada 3 gün olacak şekilde günde 1’er saat yürümeniz hem sağlığınız hem de kilo vermeniz bakımından oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu