Spor

Yaza Fit Giriş için Öneriler

Yaza Fit Giriş İçin Basit Beslenme Kuralları

Yaza fit giriş için kilo kaybı, çoğu insan için yazdan önce bir numaralı hedeftir. Kış bizi kış uykusuna ve rahat bir şekilde yemeye zorlarken, hava bize spor salonuna gitmemek için bir mazeret verdi. Başkaları kazandığımız kiloları göremeyebilir ama bunun gerçekleştiğini biliyoruz. 

Basit beslenme kuralları ile yaza fit giriş yapmanız kolay olacak. Kilo vermek için kalori alımımızı dikkate almalıyız. Erkekler için ortalama kalori alımı 2500 iken, kadınlar günde 2000 kaloriyi geçmemelidir. Ancak, bireysel gereksinimler oldukça farklılık gösterebilir.

Yaza Fit Giriş
Yaza Fit Giriş

Evde Spor Programı Kadın

Ne yersek oyuz. Her zaman abur cubur yersek, kendini abur cubur gibi hissederiz. Bol meyve ve sebze, lif, karbonhidrat ve sağlıklı yağ içeren besleyici, dengeli bir diyet yediğinizden emin olarak diyetinizde anında değişiklikler yapın. 

Tatlıya düşkün olanlar için fazla şekeri kesin ve bunun yerine Dünya’nın doğal tatlandırıcısı olan balı deneyin.  Vücudunuzdaki toksinleri atmak, vücudu nemlendirmek ve fazla atığın atılmasına yardımcı olmak için iki ila üç litre su içtiğinizden emin olun.

Çalışmalar, artan su alımını kilo kaybına bağladı ve sindirim, kas fonksiyonu ve lipoliz yağ metabolize etme gibi faktörlere bağlı olduğunu gösterdi. Yaza fit giriş için önerdiğimiz yöntemleri uygulayın.

Fit Bir Yaz

Düzenli Egzersiz

Fitness hedeflerimize ulaşmak için düzenli egzersiz yapmalıyız.  Her gün tam bir spor salonu egzersizi yapmaya vakti olmayan yoğun yaşamları olanlar için, öğle yemeği molanıza veya eve dönüş yolculuğunuza küçük sürprizler ekleyin.

Yolunuzu değiştirin veya yürürken ısınma hareketleri yapın. Olmadı evde egzersizler yapın. Asansör kullanmayın.   Kilo kaybı için ve yaza fit giriş yapmanız için merdiven kullanmanız önemlidir.

Ayakta dambıl kaldırma hareketi bu egzersizlerin arasında olmalıdır. Birden fazla eklem ve kası kullanan bileşik egzersizler, aynı anda vücudunuzun birkaç bölümünü çalıştırdıklarından mükemmeldir.

Ayakta baş üstüne dambıl olan ellerinizi kaldırmanız yeterli olacaktır. Tek bacak dambıl hareketi ile düzenli egzersiz olarak uygulayın. Sağ elinizde bir dambıl ile ayakta durmaya başlayın ve dizleriniz hafifçe bükülün.

Evde Spor Kadın
Evde Spor Kadın

Günlük egzersiz hareketleri kadın

Kalçalardan açara halterinizi yere doğru indirerek sol bacağınızı arkaya doğru düz bir şekilde tekmelemeye başlayın. Sol bacağınızla rahat bir yüksekliğe ulaştığınızda, sağ kalçanızı sıkarak kontrollü bir hareketle yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

Hareket sırasında pelvisinizin yere dik durduğundan emin olun. Ağırlığı sol elinize taşımadan ve sol bacakta aynı adımları tekrarlamadan önce 10 ila 12 tekrarlayın.

fit kadın günlük

Yüzme Egzersizi Yapın

Havaların ısınması ile birlikte deniz ve havuz mevsimi açılacaktır. Yaza fit giriş yapmanın en kolay yolu yüzmektir. Yüzmenin faydaları oldukça fazladır. Yüzmenin en büyük faydalarından biri, gerçekten tüm vücudunuzu baştan aşağı çalıştırmasıdır. Yüzme: vücudunuzu zorlamadan kalp atış hızınızı artırır, güç oluşturur, dayanıklılık oluşturur.

Yüzme egzersizi yapın çünkü hem sağlık için hem de kilo kaybı için en ideal egzersizdir. Ayrıca kulaçları güçlendirmek için ev ortamında kulaç hareketlerini 10 dakikalık setler halinde tekrarlayın. Ayrıca yüzme, geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Yaza fit giriş için siz de harekete geçin.

Unutmayın: mükemmel vücut, mutlu bir insanın yaşadığı yerdir. Her sene aynı sorunları yaşıyorsanız eğer bu basit öneriler ile rahat bir yaz sizi bekliyor.

 

Evde Uygulayabileceğiniz Kilo Verdiren Diyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu