Vücut Bakımı

Vücut Çatlak Bakımı İçin Nemlendirici Önerisi

Vücut Çatlak Bakımı ve Beyaz Çatlaklar

Vücut çatlak bakımı oldukça erken yaşlarda yapılması gereken bakım önerilerindendir. Çünkü yaş ilerledikçe ve çatlaklar vücutta kaldıkça çatlaklar vücudumuza daha da yerleşir.
Bunun sebebi de uzun süreli kalan çatlakların bulunduğu bölgede hücre yenilenmesinin olmamasından ileri gelir.
Dolayısıyla da istenmeyen bir vücuda sahip olmak sizi mutsuz edebilir.

Vücut Çatlak Bakımı
Vücut Çatlak Bakımı

Eğer beyaz çatlaklar oluşan vücudunuzu erkenden tedavi etmeye başlarsanız tedaviye çok daha erken yanıt verebilirsiniz.
Evde vücut çatlakları için bakım kürü yaparken yapacağınız bu öneriler sayesinde kolaylıkla güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Kendi Doğal Nemlendiriciniz Olan Doğal Yağlar Kullanın

Yağ masajının cildinize yapılması, cildinizin nemlenmesini sağlar. Cildinizin nem dengesi korunduğu zaman da elastikiyet artar ve yara izleri kolaylıkla iyileşmeye başlar.
Vücut çatlak bakımı için en sevdiğiniz doğal yağları tercih edebilirsiniz. Birkaç damla yağı taşıyıcı bir yağla karıştırdıktan sonra kendi nemlendiricinizi kendiniz hazırlamış olursunuz.

Vücut Çatlak Bakımı
Vücut Çatlak Bakımı
 

Vücut çatlakları nasıl geçer


Burada bahsettiğimiz taşıyıcı yağlar ise hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak sağlığa destek olan uçucu yağların uygulandığı terapi amaçlı kullanılan aromaterapi yağıdır.
Siz konsantre uçucu yağları kullanırken taşıyıcı yağlar bunları seyrelterek cildinize yan etkisi olacak maddeleri engellemeye yarar.


Problemli olan bölgeye hazırlamış olduğunuz bu yağla birkaç dakika boyunca masaj yapın. Yağı mümkün olduğu kadar uzun süreli olarak bölgenin üzerinde bırakın ve bu yağ karışımını çatlak bakımı için günde iki defa olacak şekilde uygulamaya başlayın.
Örneğin badem yağı ya da üzüm yağını Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak nemlendirici yapabilirsiniz. Diğer bir nemlendirici karışım örneği ise çuha çiçeği, lavanta esansiyel yağ, kenevir tohumu, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağıdır.

Kakao Yağı

Vücut Çatlak Bakımı
Vücut Çatlak Bakımı

Beyaz çatlaklar ve vücutta çatlak bakımı için önerilen kakao yağı ile istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Kakao yağının faydaları arasında en yaygın olan çatlak bakımını günde 2 defa masaj yaparak vücudunuza uygulayın. Bu işlemi aynı zamanda shea yağı ile de yapabilirsiniz. Daha etkili bir sonuca ulaşmak için hem kakao yağını hem de shea yağını ayrı ayrı günlerde kullanabilirsiniz. Çünkü her ikisi de cildin kolayca emdiği yağlardandır. Bu iki yağın faydaları;

  • Cildin nemlenmesini sağlar
  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar
  • Shea yağı, cildin elastikiyetini arttırır ve cilt kuruluğunu önler
  • Shea yağının içinde bulunan A vitamini ve E vitamini sayesinde çatlaklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Aloe Vera Çatlak Bakımı

Aloe Vera’nın cilt için faydalı bir ürün olduğunu duymayan kalmamıştır. Özellikle de cilt yaralarının iyileşmesini sağlarken aynı zamanda birkaç gün içerisinde gözle görülür biçimde sonuç ortaya çıkarır. Aloe Veranın faydaları arasında bulunan özelliklerden biri de cildi rahatlatarak nemlenmesini sağlar. Bu jel yalnızca erken evrede olan çatlaklar için derinlemesine bakım yapar. Vücut çatlak bakımı için aloe vera tarifi;

  • Aloe veranın yaprağını keserek içerisinde bulunan jeli çıkarın
  • Uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayın
  • Cildiniz bu jeli iyi bir şekilde emmeye başlayana kadar o bölgelere masaj yapın
  • Durulamayın

Bu doğal bakım jelini günde 2 defa mutlaka uygulayın.

Beyaz Çatlaklar İçin Fırçalama Yöntemi

 

Beyaz çatlaklar nasıl geçer

Vücut Çatlak Bakımı
Vücut Çatlak Bakımı

Vücudunuza yaptığınız kuru fırçalama, kan ve lenf dolaşımını uyarmaktadır. Bu bölgede bulunan toksinler daha çabuk yok olarak vücut bakımı kuru fırçalama sayesinde daha iyi hale getirilebilir. Kuru fırçalama yaparken sağlanan faydalar arasında yağ ve ter bezlerinin işlevi artmaya başlar.
Bununla birlikte ölü cilt hücreleri temizlenir ve pürüzsüz, lekesiz ve yumuşak bir vücuda sahip olacaksınız. Kullanmış olduğunuz vücut fırçasının kıllarının mutlaka doğal ve yumuşak olmasına önem vermelisiniz.

SELÜLİT VE ÇATLAKLAR İÇİN DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Uygulamayı yaparken dairesel hareketler yaparak yukarı doğru olacak şekilde sorunlu bölgelere fırçalama yöntemi uygulayın. Fırçalama işlemi yaklaşık olarak 5-6 dakika gibi bir süre boyunca yapılmaya devam edilmelidir.
Bu işlem sonunda duş alın ve vücudunuza nemlendirici kullanın. Bu işlemi banyo yapmadan önce her daim uygulamaya özen gösterin. Vücut çatlak bakımı için önerilen bu yöntemler sayesinde cildinizde pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm sağlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu