Bilgi Arşivi

Vazelinin Ne İşe Yarar? Vazelinin Faydaları

Cildi nemlendirmesinden tutun da cilt kararmalarına kadar pek çok farklı konuda tedavi edici özelliği olan bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Peki vazelinin faydaları neler? Vaze linin cilde faydaları neler? İşte tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Vazelin Çok güçlü bir nemlendiricidir

Vaze lin cilt için oldukça güçlü bir nemlendiricidir. Ciltte oluşan kurluğun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bu özelliği ile kırışıklıklarında önlenmesini sağlar. Özellikle gözaltında oluşan kırışıklıkları önleme konusunda oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Vazelin

Topuktaki çatlakların tedavisinde kullanılır 

Özellikle masabaşı çalışanlarının dirsek ve diz kararmalarını engeller. Cildin daha parlak görünmesini sağlar. Aynı şekilde topuklardaki çatlakların tedavisinde kullanılmasıyla bilinir.

Kaş ve kirpikler için oldukça faydalıdır 

Aynı zamanda kaş ve kirpikler içinde oldukça faydalıdır. Düzenli olarak sürüldüğü zaman kaşların gürleşmesini dökülmesini önlemektedir. Yatmadan önce sürülmesi halinde dökülen kaşların ise yeniden çıkmasını sağlayabilir.

Vazelin

Deri ceketinizin üzerine sürerseniz… 

Vücudumuza olan faydalarının yanı sıra deri ceketler üzerine süreceğiniz vazelin sayesinde daha parlak ve yeni gibi görünen deri ceketlere ve kıyafetlere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu