Cinsel Sağlık

İlişkiye Girince Vajina Genişlemesi Olur mu?

Vajina Genişlemesi

Vajina Genişlemesi

Vajina Genişlemesi; Vajinanın elastik bir yapısı vardır. Eğer bir kadın doğum yapmadıysa düzenli olarak cinsel ilişkiye girmesi vajina genişlemesi yapmaz. Kadının birden fazla ve iri yapılı erkeklerle de sıklıkla cinsellik yaşaması da yine vajina genişliğine sebep olur. Genital bölge, doğum yapacak şekilde açılır özelliğe de sahiptir, bir erkeğin penisini içine alacak genişliğe de sahiptir. Ama tüm bunlardan sonra vajina tekrar eski haline döner.

Büyük Penis Vajinayı Genişletir Mi?

Cinsel ilişki esnasında kadının vajinasında bazı değişiklikler olur. Yani vajinanın engebeli olan duvarı ıslanarak kayganlaşır. Duvarlar bu sayede açılır vajina genişlemesi olur ve cinsel ilişkiye girmek bu şekilde kolaylaşır. Seks esnasında vajinanın genişlemesi beklenen bir durum olmakla birlikte, normal bir durumdur. Yani dünyanın en büyük penisine sahip olan bir erkekle yatan kadının vajinası gevşemez.

büyük penis

Çünkü en büyük penis bile bir bebek kadar büyük değildir. Dolayısıyla kadının kaç defa cinsel ilişkiye girdiğini kimse anlamaz. Kadının, klinik muayenede bile kaç defa ilişkiye girdiğine dair bir bilgiye erişmeniz mümkün değildir. Siz de büyük penis ile zevkin doruklarına çıkmanın tadını çıkarabilirsiniz!

Vajina Neden Genişler ?

Vajina genişlemesi cinsel ilişkiden olmaz. Ama bunun dışında pek çok faktör vajina genişlemesine sebep olur. Hep birlikte bu faktörleri inceleyelim.

  • Doğum

Doğumdan sonra karşılaşılan vajina genişlemesi kadınlar tarafından en büyük sorun haline gelmiştir. Hem erkeğin hem de kadının önem verdiği vajinanın dar olması, doğumdan sonra hayal kırıklığı ile sonuçlanabiliyor. Genital bölgede olan organ sarkması aslında doğum yapmanın sonucunda oluşur. İlerleyen yaşlarda ve menopozun da etkisiyle bu sorunlar daha belirgin hale gelebilir. Ayrıca kilolu bir bebek zararı daha çok arttırabilir. Hamilelik esnasında oluşan vajina genişliği alınan kilolarla da alakalıdır.

  • Menopoz

Östrojen, karın destek yapısının kombinesi olan ve güçlü kalmasını sağlayan faydalı ve destekleyici bir hormondur. Menopoz dönemine giren bir kadında bu hormon düşmeye başlar. Bu durum kas dokusunun gücünü kaybetmesine neden olur.

  • Histerektom

Vajinanın üst bölümüne bulunan rahim, destek kombinin önemli parçalarından biridir. Rahim olmadığı zaman vajinanın üst kısmı aşağı açıklığa doğru olarak düşebilmektedir. Bu duruma ise vajinal kubbe sarkması denir.

  • Diğer Sebepler

Vajina genişlemesi pek çok faktöre bağlı olarak artar. Bu faktörlerden diğerleri;

  • Yaşın ilerlemesi
  • Sinir ve dokularda işlevsel bozukluk meydana gelmesi
  • Pelvik cerrahi geçirmiş olmak
  • Bağ dokusunda oluşan anormallikler
  • Kilo artışının olması ve obetize sorunları
  • Sigara içilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu