Cilt Bakımı

Tüy Dökücü Krem Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Krem Nedir ?

Tüy Dökücü Krem pratik şşekilde kadınları kullanmaktan hoşlandıkları acı çektirmeden ve hızlıca tüylerden kurtaran bir yöntemdir. Diğer yöntemlere kıyasla tüy dökücü kremler hem hızlı hem de uğraş gerektirmeden bu işi kolayca halledebilmenizi sağlamaktadır.Tüy dökücü krem kullanırken kullanılan ürünlerin kalitesi önem taşımaktadır.Sağlığa uygun kaliteli ürünler ile her yaşa uygun bir yöntemdir

En iyi tüy dökücü krem hangisidir?

Tüy dökücü kremler çok çeşitlidir önemli olan cildinize hangisinin uygun olduğunu bilip kullanmaktır.Tüy dökücü kremlerin içinde fazlasıyla kimyasal maddeler bulunur bu maddeler tüylerin kopup düşmesini sağlar. fakat tüylere zarar verirken cildinize zarar veren kremlerden korunmalısınız. Kremlerin İçeriğinde barındırdığı kimyasallar cildinizde alerji ve tahriş yapabilir bu sebepten detaylıca içindeki maddeler okunarak seçilmelidir.

Tüy Dökücü Krem

Tüy döküm kremlerinin bazıları içlerinde bulunan bitkisel ekstreye papatya özü ve E vitamini de aktif maddelerdendir. Epilasyon sektöründe büyük yeri olan tüy dökücüm kremlerin birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Her krem için farklılık gösterse de ortalama cildi uygulama süreleri 5-10 dakika arasında değişir.uygulamadan sonra krem uygulanan bölge bir bez yardımıyla silinerek temizlenir ve tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

Özellikle yaz aylarında bikini bölgesi,bacaklar,genital bölge,koltuk altı, dudak üstü, vb. alanların temizliğinde kullanımı sizlere hem zaman hem pratiklik yönünden kolaylıklar sağlar..

Tüy Dökücü Kremlerin çeşitleri vardır vücudunuzun hangi bölgesinde kullanmmayı düşünüyorsanız o bölgeye özel krem almalısınız. Örneğin; Genital bölge tüy dökücü krem ismiyle sunulan kremi genital bölgenizde değilde farklı bir bölgede kullanmanız durumunda hem tahriş hem de alerjik reaksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu sebepten Tüy Dökücü Krem alırken ve kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir.

VİDEO KAYNAK

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Cildinize uygun kremi aldığınıza emin olduktan sonra kullanım şekline geçelim fakat tekrar hatırlatmak gerekir ki yanlış tüy dökücü krem kullanımı cildinizde yanık, tahriş ,temas egzaması ile karşılaşabilirsiniz. Eğer cilt ile ilgili bir sağlık sorununuz var ise kesinlikle doktorunuza danışarak kullanınız.

genel olarak kremler kıl kökünü parçalayarak, eriten kimyasallardan oluşurlar. Bazı durumlarda kremler kıl kökünden girerek kan dolaşımınıza karışabilir bu karışımda sağlığınıza zarar vermesini  istemiyorsanız aldığınız ürünlerin kullanım tarihlerini incelemeli ve bilinen markaların ürünlerini kullanmalısınız.

Tüy Dökücü Krem

Tüy dökme kremleri cilde ovalayarak yedirilerek masaj yapılarak sürülürse daha etkili olurlar. sürüldükten sonra bir müddet beklenmesi gerekir bekleme süresi kreme ve uygulama bölgesine göre değişebilir.

ürünün paketinde yazan uygulama süresine göre kullanmanız gerekmektedir. Bekleme süresinden sonra sade su ile durulayarak temizlemeniz gerekir mümkünse ayrıca kimyasal içeren jeller veya sabunlardan kaçınmalısınız.Duruladığınız suyun SOĞUK olmasına dikkat ediniz.Uygulamadan 1 saat sonra nemlendirici losyon kullabilirsiniz.

Bu kremleri ortalama 4-5 gün arayla kullanın ve kullandıktan sonraki 24 saat boyunca uygulanan alanı güüneşe maruz bırakmamaya özen gösterin.


SIK SORULAN SORULAR

Tüy Dökücü Krem Ne Kadar Etkili ?

Tüy dökücü kremler jilet ile temizlemeye kıyasla 1 hafta kadar daha uzun etki sağlamaktadır.En iyi sonuç için uygulanacak alan temizlenmeli ve kurutulduktan sonra uygulama yapılmalıdır.

Tüy Dökücü Krem Nerelerde Kullanılır ?

Tüy dökücü krem, özellikle genital bölge ve bikini bölgesindeki tüyleri almakta daha fazla tercih edilmektedir. Bu bölgelerden hariç , bacak, kol ve kol altı tüyleri de tüy dökücü kremle alınabilmektedir.

Tüy Dökücü Kremin Zararı Var mı?

Tüy dökücü kremin herhangi bir zararı yoktur. Eğer alerjik bir yapınız var ise doktorunuzdan cildinize uygun öneri almanızda fayda vardır. Genital bölgenizde ilk kez kulanacaksanız tüy dökücü kremler yanma yapabilirler.

Tüy Dökücü Kremi Erkekler Kullanabilir mi?

Erkekler için tüy dökücü kremlerin kasık bölgeleri ile yüz çevresinde kullanımı sakıncalı olabilir.Erkekler için; el üstü, kol, bacak, bel ve diğer kalan bölgelerde kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kaç Yaşında Tüyler Alınmalı?

Vücudun her bölgesindeki tüyler farklı uzarlar. Kızlar için bu ortalama 14-15 yaşları arasında tüylerini alması uygunkenn, kimilerinde 11 yaşındandan sonra uygun olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu