Diyetler

Tarçınlı detoks suyu

Tarçınlı Detoks Suyu Nedir ?

Kilo vermek için tarçınlı detoks suyu yapabilirsiniz. Kan şekerini dmanieyip açlık ataklarını önlemeye yardımcı olur. Tatlı isteğini keser ve detoks suyu ödem söktürücü özelliğe sahiptir.

Meskendeki doğal besinlerle hazırlanan detoks suyu, diyet yolcuğunuzdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olabilir. Sizlerle hem tanımı hem püf noktalarını paylaşıyoruz.

Tarçınlı detoks Suyu nasıl yapılır?

Tarçınlı detoks Bir litre oda sıcaklığında suya bir adet çubuk tarçın, bir avuç içi kadar taze nane ve bir adet lisanimlenmiş elma ekleyin. Geceden sabaha kadar yahut en az beş saat bekletin. Kıymetli nokta: Detoks suyunu kaynatmıyoruz. Oda sıcaklığında suyun içinde tarçın ve başka besinleri bekletiyoruz. İsterseniz portakal, nar, çilek, greyfurt üzere ırakmlı seçimler yapabilirsiniz.

Kilo vermek için nasıl kullanmak gerekir?

Tarçınlı detoks

Bilhassa, ana öğünlerden evvel bir büyük bardak içebilirsiniz. Bu hem acele doymanızı sağlar hem de rahat sindirim için midenizi hazırlar. Spordan sonra detoks suyu içerseniz, bedeninizin vitamin, mineral muhtaçlığını karşılamaya yardımcı olur.

Detoks suyunda hangi besinler kullanılır?

Detoks suyunda kullanacağımız besinleri, mevsime ve damak tadımıza nazaran seçebiliriz. Örneğin, elma ve taze nane, portakal, limon ve maydanoz gibi… Kış mevsiminde portakal, mandalina üzere meyveleri tercih ederken, ilkbaharda çilekli detoks suyu yapabiliriz.

Tarçınlı detoks suyu ne kadar içilir?

Tarçınlı detoks

Uzmanlar, günde 2 litre su içmeyi tavsiye ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, gün boyunca 1 litre tarçınlı, 1 litre sade su içebilirsiniz. En düzgün halde yarar görmek için 7 gün boyunca tarçınlı detoks suyuna Devam edebilirsiniz. Bunu tamamlayınca bir hafta orta verip ayrımlı bir tanım deneyin, örneğin yağ yakıcı detoks suyu… 7 gün kullanımı tamamlayınca tekrar tarçınlı olana geçebilirsiniz. Yani, bu formda dönüşümlü olarak içmek en uygunudur.

Kilo vermeye yardımcı olur?

Tarçınlı detoks

Evet, sağlıklı cılızlamak için yararı vardır. Lakin, alışılmış ki beraberinde yiyip içtiklerinize ve günlük hareket ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. Her gece kendinize detoks suyu hazırlamak, diyette disiplin artırmak için zihinsel çetin kazanmanızı sağlar.

Elmalı detoks suyu yararları nelerdir?

Tarçınlı detoks

 

Birinci yararı: Kilo vermek için en Kıymetli adım olan, su içme alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Bilmelisiniz ki kâfi ölçüde su içmediğinizde, bedeniniz yağ depolamaya başlar ve iştahınız açılır. Buna ek olarak, özel haberimizin en başında belirttiğimiz üzere ödem söktürücü, iştah dmanieyici ve tatlı isteğini kesici yararları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu