Cilt Bakımı

Suyun Cilde Faydaları

Suyun Cilde Faydaları Nelerdir

Suyun cilde faydaları oldukça fazla olmakla beraber, güzel bir cilde sahip olabilmek için bol bol su içmek gerekmektedir. Dünya yıldızlarının %85’i güzel ciltlerini ve güzel fiziklerini suya borçludurlar. Çünkü su içmek, insan hayatında en önemli ve sağlıklı bir içecektir.

Suyun Cilde Faydaları
Suyun Cilde Faydaları

Bunun yanı sıra güzelliğimizi ayakta tutan su, gençlik iksirlerinden biridir. Çünkü su içmek, hem kırışıklıkların oluşumunu engeller hem de sağlığımız açısından oldukça faydalıdır.
Suyun cilde olan faydalarını sayalım;

  • Böbreğin sağlıklı çalışması ile birlikte gelen güzellik
  • Saçların güzel olmasını sağlar
  • Kırışıklığı gidermede birebir
  • Hassas ciltlerin korunmasını sağlar
  • Şişlik ve ödemi engelliyor
  • Gözeneklerin açılmasına yardımcı olur

Sağlıklı Hayat İçin Su İçmek

Suyun Cilde Faydaları
Suyun Cilde Faydaları

Böbreğin sağlıklı çalışması ile birlikte gelen güzellik: Böbreklerin çalışması için yardımcı olan su, organlarımız ve sindirim sistemimizin daha hızlı ve sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. İç organlarınız sağlıklı olarak çalıştığı zaman bu cildinize de yansıyor. Bununla birlikte vücudunuz da cildiniz de toksinlerden arınarak daha canlı bir görünüm sağlanıyor.

Saçların güzel olmasını sağlar: suyu saç diplerinize uyguladığınız zaman kirlerden kurtulursunuz. Ayrıca saçların ihtiyaç duyduğu nemi su sayesinde kazandırabilirsiniz. Ancak vücudunuzda da yeterli derecede su olması gerekir. Yani bir kişi saçlarını doğru bir şekilde yıkadığında ve bol bol su içtiğinde saçların güzel olması her zaman karşılaşacağı durumlardan biridir. Vücuda yeterli oranda alınan su, aynı zamanda saçın nem dengesini de korur.

Kırışıklığı gidermede birebir: cildin kuru olması ve susuz kalması ciltte oluşacak olan kırışıklıkları gizlemez. Hücreler yenilenirken su sayesinde daha iyi hale gelir. Dolayısıyla su içen bir insanın kırışıklıkları ona uğramaz bile diyebiliriz.

Suyun Cilde Faydaları
Suyun Cilde Faydaları

Hassas ciltlerin korunmasını sağlar: Güneş alerjisi ve bunun yanı sıra Güneşe karşı hassas cildi olan kişiler vardır. Ayrıca alerjik bir vücut yapısında olan kişiler güneşe çıktığı zaman vücudunda kızarmalar oluşmaya ve hassasiyet oluşmaya başlar. Bunun için öncelikle dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürün. Bununla birlikte düzenli olarak su içtiğiniz zaman bu tür alerjik reaksiyonlardan ve kırmızılıklardan kurtulma şansınız çok daha yüksek olabilir. Su, alerjik bünyeler için destekleyici ve koruyucu etki gösterebilmektedir.

Şişlik ve Ödemi Engelliyor: İnsanlar vücutlarında oluşan şişliklerin çok fazla su içmekten kaynaklandığını savunabilirler. Ancak içilen su eğer az ise, vücut bunu depolamak zorunda kalıyor. Bu durum da vücutta şişkinliğe sebep olmaktadır. Zayıflamak, su ile mümkündür. Bu yüzden de fazla su içmek hem yağları yakar hem de fazla yemek yenilmesinin önüne geçer.

Gözeneklerin açılmasına yardımcı olur: Suyun sadece içilmesi değil, yüzümüzü su ile yıkadığımız zaman da oldukça büyük faydalar sağlanmış olur. Çünkü özellikle de sıcak su, yüzümüzdeki gözeneklerin açılmasını sağlarken, cilt bakımından önce yapılması çok daha sağlıklıdır.

Buhar Banyosu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu