Cilt Bakımı

Süt Maskesi ve Jelatin

Jelatin ve Süt Maskesi Nedir

Siyah noktalar, dışardan kolaylıkla görülebilen küçük noktalardan oluşur. Jelatin ve süt maskesi sayesinde onlardan kurtulabilirsiniz. Bu tarifi deneyen kişilerin memnuniyeti ile karşılaştıktan sonra sizlerin de faydalanmanızı istedik. Siyah nokta temizleme için onları sıkarsanız enfeksiyona veya leke kalmasına neden olabilirsiniz. Çevrede bulunan toz ve kirler sonucunda cildimizde birikirler.

Süt Maskesi
Süt Maskesi

Yüz bölgemizde bulunan T noktası denilen yeri kapsayanlar yanaklar, çene ve burun bölgeleridir. Siyah noktaların oluşmasının nedeni hava kirliliğinden olmasından da kaynaklanır. Hormonal dengesizlikler de baş gösterirken, hijyene ve yüz bakımına yeterinde önem verilmemesi durumunda siyah noktalara maruz kalabilirsiniz. Özellikle oluşumunda yağ ve ölü deriler birikerek, bu durumda cildinizde de hoş olmayan görüntüler olabilir.

Siyah Nokta İçin Maske

Jelatin ve süt maskesi, siyah noktaları cildinizden arındırarak taze bir görünüm sağlayacak. Cildiniz zarar görmeden siyah noktalardan kurtulmak için oldukça pratik bir yöntemdir. Bu maskeyi yapmak siyah nokta temizleme için oldukça sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Peki jelatin ve süt maskesi nasıl yapılır diye merak ettiniz mi hiç?

Tüm detayları bu yazımızda paylaşarak siz değerli okurlarımıza destek olmak istiyoruz. Evdeyken siyah noktalardan kurtulmak oldukça basittir. Artık siyah noktalara veda etmenin vakti geldi.

En İyi Siyah Nokta Maskesi

Jelatin ve süt maskesi sayesinde cildiniz hem ölü derilerden kurtulur hem de siyah nokta temizleme için birebir çözümlerdendir. Jelatin, cildinizin sıkılaşmasını sağlar ve bununla birlikte temizlenmesini sağlar. Bu sayede gözeneklerde biriken siyah noktalarınızdan da kurtarır.

Sütü cildinize kullanmak için cildinizin Ph seviyesii etkileyerek dengelenmesini sağlar. Bunun yanı sıra süt, cildinizi yatıştırarak düzenli kullanımı sonucunda da nemlenmiş ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Süt Maskesi
Süt Maskesi

Jelatin ve Süt Maskesinin Tarifi

Sizler için nasıl yapılacağına dair tarif vereceğiz.
Maskenin Malzemeleri;

  • 4 Yemek kaşığı süt
  • 2 Yemek kaşığı toz jelatin (aktarlardan bulabilirsiniz)

Maskenin Hazırlanışı;
Siyah nokta temizleme için maske malzemelerinizi hazırladıktan sonra temizleme işlemine geçebilirsiniz. Toz jelatini ve sütü bir kasenin içine koyduktan sonra;

  • Bu iki karışımı mikrodalgaya yerleştirin.
  • Bu karışımı 10-15 dk boyunca mikrodalganın içinde ısıtmaya başlatın.
  • Daha sonra mikrodalgadan çıkarın
  • Soğumasını bekleyin
  • Soğuduktan sonra bu karışımı siyah noktalarınızın olduğu yerlere yoğunlaştırarak sürmeye başlayın
  • Jelatin ve süt maskesi, yüzünüzde kalsın ve bu şekilde 40 dk boyunca kurumaya bırakın
  • Maskeyi çıkarırken Kenarlarından çekmeye başlayarak içe doğru ilerlemeye başlayın

Bu maskeyi haftada 2-3 defa yaptığınız zaman siyah noktalarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Üstelik jelatinin siyah noktalarınızı çıkardığınızı gözlerinizle göreceksiniz. Siyah nokta temizleme için oldukça sık uygulanan bu yöntem, kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu