Cinsel Sağlık

7 Önemli Spermin Faydaları

Spermin Faydaları

Erkek testislerinde üretilen spermlerin her biri 10 hafta içinde olgunlaşmaktadır. Spermin faydaları arasında oldukça çok bilinmeyen vardır. Boşalma esnasında dışarı atılamayan sperm, vücut tarafından emilerek yok oluyor. Meni, %100 saf spermden oluşmaz. İçerisinde belirli mineraller olmakla birlikte sadece %10’u spermdir. Spermin içerisinde bulunan kalsiyum, C vitamini, Sitrik asit, protein gibi bileşimler spermin uzun süre canlı kalması durumunu sağlamaktadır.

Spermin Faydaları

Bir kadının vücudunda 72 saat boyunca yaşayabilen sperm, doğru koşulların sağlandığı vakitler 5 ile 7 gün arasında da kaldığı oluyor. Ayrıca spermin cinsiyeti vardır. Dişi spermler yavaş ama güçlüyken; erkek spermler ise hızlı fakat daha zayıftır. Şimdi de spermin bilinmeyen 15 faydası nedir onlara bakalım.

1- Spermin İçerisinde Bulunan Bileşenler

Sperm yapısında olan kalsiyum ve çinkoyu diş macunuyla birlikte dişlerinize uyguladığınızda uzun süre içerisinde diş çürüğü sorunu yaşamayacaksınız.

2- Cilde Faydası

Yüze uygulanan sperm, yaşlılığa ve kırışıklığa birebir! İçerisinde bulunan bileşenler sayesinde cildin yumuşamasını sağlar ve cilse pürüzsüzlük sağlar. Spermin faydaları Nip Tuck isimli dizide de işlenmiş olup New York Graceful Services adlı bir spa salonunda bu hizmet para karşılığı verilmektedir.

3) Tarihi Görünmez Mürekkep

I.Dünya savaşında İngiliz istihbarat servisinden mi6, spermle ilgili bir şeye şahit olmuşlardır. Spermin görünmez bir mürekkep olarak kullanıldığını keşfettikten sonra tüm yazılarını spermle yazmaya başlamıştır.

4) Bağışıklık Sistemi Güçlendiricisi

Suny’de olan psikolog Gordon Gallup isimli bir kadın, hamileyken sperm içtiğini ve bu içtiği spermlerin sabah bulantılarını da geçirdiğini iddia etmiştir. Ayrıca bağışıklık sistemine faydası olduğu da söylenmiştir. Fakat spermin bebeğin babasına ait olması özellikle belirtiliyor.

5) İçeri Boşalmak ve Depresyonun Yok Olması

Suny’de bir grup psikolog tarafından spermin faydaları ile ilgili 200’den fazla kadının üzerinde yapılan bir araştırmanın soncunda bir erkeğin kadının içine boşalması, kadındaki depresyon riskini minimuma indirdiği sonucu çıkmıştır.

Video Kaynak

6) Sperm Tariflerde

Natural Harvest isimli kitabın yazarı olan Fotie Photenhauter, spermle ilgili yemek ve içecek tarifleri vermiştir. Tarifleri anlatırken en sevdiği tariflerden birisi de İrish Cream With Extra Cream’dır.

7) Yanmaz Özellikte

İtalya Torino Politeknik üniversitesinde spermin faydaları araştırılırken, balık spermleriyle ilgili bir araştırma yapılıyor. Bu araştırmanın sonucunda balık spermlerinin yanmaz olduğu sonucu çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu