Diyetler

5 günde 3 kilo verdiren soda diyeti

Soda Diyetiyle Hızlı Zayıflamak

Soda diyeti ile siz de 5 günde 3 kilo hızlı kilo vermek için metabolizmayı hızlandırarak gece yatmadan önce soda içmek, gece yatarken yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Bunu 2 veya 3 tur olarak devam edebilirsiniz. Fakat bu diyeti uygularken 5 gün yaptıktan sonra 2 günlük bir ara vermeniz gerekmektedir.

2 günlük ara verdikten sonra bu diyete tekrar başlayarak 5 gün daha uygulayabilirsiniz. Malzemeler tamamen evinizde bulunan malzemelerdendir.

Soda Diyeti Malzemeleri ve Yapılışı

3 kaşık kaymağı alınmış yoğurdun içine 1 çay kaşığı pul biberi ve 1 çay kaşığı nane ekleyin. Dünyanın birçok yerinde uygulanan soda diyeti oldukça popüler bir yöntemdir. Üzerine 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin. Arzuya göre limon suyu da kullanılabilir.

Ama elma sirkesinin etkisi daha fazla olduğu için onu tercih etmeniz daha doğru olur. Hızlı kilo vermek için bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra 5 günde 3 kilo verecek ve motivasyonunuzu yerine getirecek kürün üzerine 1 şişe sodayı azar azar karıştırarak eklemeye başlayabilirsiniz.

İçerisinde sirke olduğu için çok fazla köpüreceği için sodayı bir anda boşaltmamaya gayret etmelisiniz. Ayran kıvamına getirene kadar karıştırın.

soda diyeti

Soda Diyetinde Kullanılan Malzemelerin Faydaları

Elma sirkesi, yağ yakımını hızlandırarak metabolizmayı çalıştırmaktadır. Soda ve kuru nane ile birleştiğinde ise hem mideyi rahatlatır hem de hazmı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca idrar söktürücü özelliği sayesinde yağların idrar yoluyla atılmasına yardımcı olur. Yaptığınız kürü afiyetle içebilirsiniz.

İçerisinde soda ve nane olduğu için midenizi rahatlatan bu kür sayesinde hızlı kilo vermek artık zor değil. Yağ yakımınız hızlanacak ve bağırsaklarınız çalışmaya başlayacaktır.

Bu kürü kullandıktan sonra metabolizmanız hızlanmaya başlayacak. Mucizevi kür sayesinde gününüz daha zinde ve enerjik geçeceğinin hemen farkına varabilirsiniz. Sodalı ayran tadı veren zayıflama kürü gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir karışımdır.

Sodanın Faydaları

İnsan vücudu için oldukça faydalı olan soda, hızlı kilo vermek isteyenlerin de tercihlerinden olmuştur. İçerisinde bulunan flor ve kalsiyum sayesinde diş etine iyi gelir ve dişleri korur.

Aynı zamanda sinir sistemibdeki uyarıların iletilmesini sağlarken kanın pıhtılaşmasını daha da kuvvetlendirir. Soda, böbrekteki taşı düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Ayrıca şişkinlik ve kabızlık gibi problemlerin önüne geçtiği için kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu