Sağlık

Şizofreni Nedir? Belirtileri ve Tedavisi – 2021

Şizofreni Nedir? Belirtileri ve Tedavisi – 2021

Şizofreni Nedir Bir bireyin düşünme, titreme etme, hisleri deyim etme, gerçekliği idrak etme ve diğerleriyle oran kurma formunu etkileyen kronik, şiddetli birleşik kere zihinsel bozukluktur.

O zihinsel bozukluk, öbür balaban repertuvar hastalıkları büyüklüğünde münteşir olmasa da, bildirme kronik ve engelleyici olabilir.

Bu hastalığı yaşayanlar çoklukla toplumda, işte, okulda ve bağlarda araştırın yaşarlar.

Endişelenmiş ve içine kapanık hissedebilirler ve gerçeklikle temaslarını yitirmiş üzere görünebilirler.

Hanay uzunluğu bitmeme eden o hastalık iyileştirilemez, amma birebir otama ile denetleme altına alınabilir.

Yaygın inancın yok şizofreni bölünmüş yahut çoklu birleşik kere nefis değildir.

Şizofreni Nedir

Şizofreni, birleşik defa bireyin neyin hakiki olduğunu hayalinden anlayamadığı birleşik kez kalem repertuvar hastalığı olan psikozu içerir.

Hengâm süre, psikotik bozukluğu olan beşerler gerçeklikle bağlarını kaybederler.

Dünya, bidayet karıştırıcı niyetler, manzaralar ve seslerden oluşan birleşik kez karmaşa üzere görünebilir.

Davranışları aşkın yadırgatıcı ve ayrıca şok edici olabilir.

Kişiliğinde ve davranışında apansız birleşik defa değişikliğe taşıyan olan beşerler gerçeklikle bağlarını kaybettiklerinde meydana gelir, psikotik periyot denir.

Şizofreni Şizofreni Şizofreninin belirtileri nelerdir? Şizofreni emareleri Şizofreni belirtileri Erken belirtiler Bu buut ekseriyetle erkeklerde birleşik numara belirtilerini gençlerin sonlarında yahut 20’li yaşların başında gösterir.

Çoğunlukla 20’li ve 30’lu yaşların başındaki kadınları tesirler. Semptomların birleşik numara başladığı ve anda psikozdan evvelsi periyoda prodromal periyot denir.

Şizofreni Nedir

Günler, haftalar ve ayrıca yıllar sürebilir. Çoklukla gerçekli birleşik kere tetikleyici olmadığından sabitleme edilmesi başağrısı olabilir.

Şizofreni Nedir
Şizofreni Nedir

Hassaten gençlerde yalnız ayrıntılı davranım değişikliklerini ayırt edebilirsiniz. Sanrılar Bunlar, gerçekliğe dayanmayan ve bireyin gerçekler gösterilse da teslim etmeyi reddettiği yanlış,

anlaşılmaz ve kabine esna birleşik defa latifçe inançlardır. Örneğin, sanrıları olan birleşik kez fert, insanoğluın niyetlerini duyabileceklerine,

kendilerinin İlah veya şeytan olduklarına veya insanoğluın adım atarına niyetler koyduklarına veya onlara cebin suikast kurduklarına inanabilir.

Bu makaleye oranla banko ayn yollamalısınız 😉 Yoga nite Yapılır, Yoganın Faydaları Halüsinasyonlar Bunlar hakiki olmayan hisleri içerir.

Hastalarda bildirme pıtrak görülen halüsinasyon sesleri işitme halidir. Sesler kişinin davranışları hakkında değerlendirme yapabilir,

onlara taşlama edebilir yahut buyruklar verebilir. Elan birkaç münteşir olan cinsleri ortasında olmayan şeyleri görmek, yadırgatıcı kokuları koklamak,

ağzınızda yadırgatıcı birleşik kez tada taşıyan sermest olmak ve bedeninize aslabir obje dokunmasa da cildinizde hisler işitmek yer alır.

Katatoni Bu durumda özlük konuşmayı bırakabilir ve bedeni aşkın derinlemesine süre yegâne birleşik kere konumda sabitlenebilir.

Düzensiz emareler Bir fehva deyim etmeyen cümlelerde laflamak veya absürt sözler kullanmak, ferdin angajman kurmasını yahut birleşik defa söylev yapmasını zorlaştırır.

Ortalarında bariz veya mantıksal temaslar olmadan hızlıca birleşik kez niyetten başkasına mürur eğilimi görülür.

Bati titreme etme ve değişmeyen verememek üzere durumlar ortaya çıkabilir.

Çok birleşik defa abuk subuk sermek üzere davranışlar gelişebilir.

Şizofreni Nedir

Bazı hastalık belirtileri ortasında ise; hatırlamamak veya birleşik kez şeyleri kaybetmek,

dönen hareketler sergileme, örneğin daireler çizerek kılıf atma yahut adım atma üzere.

Günlük görünümleri, sesleri ve hisleri anlamlandırmada araştırın berhayat sermest olmak da görülebilmektedir.

Kimler Şizofreniye Yakalanır? Bu hastalığın doğrayın sebebi bilinmemektedir. Amma kanser ve diyabet üzere şizofreni oranla biyolojik temeli olan hakiki birleşik kez hastalıktır.

Araştırmacılar, birleşik defa kişinin o rahatsızlığı yaşfakat mümkünlüğünü artıran birleşik kere düzüm yanka şeyi ortaya çıkardı, bunlara şunlar dahildir:

Genetik (kalıtım) Bu hastalık ailelerde ortaya çıkabilir, o da şizofreni olma mümkünlüğünün ebeveynlerden çocuklarına mürur mümkünlüğünün elan erdemli olduğu manasına gelir.

Beyin kimyası ve devreleri Hastalar, kanıyı ve davranışı etkileyen gerçekli yolları veya sınır hücrelerinin “devrelerini” denetleme eden nörotransmiterler adı verilen anlayış kimyasallarını düzenleyemeyebilir.

Beyin anormalliği Araştırmalar, hastalarda olağandışı anlayış yapısı buldu. Amma o rahatsızlıktan mustarip hastaların tümü inanılır sayılan değildir.

Hastalığı olmayan insanları etkileyebilir. Bu makaleye oranla banko ayn yollamalısınız 😉 çerden çöpten kösele

Alerjisi Cinsleri ve otama Usulleri evre Viral enfeksiyonlar, marihuana üzere toksinlere sunulan kalma veya hayli gerilimli durumlar üzere şeyler,

genleri hastalığa yakalanma mümkünlüğünü artıran insanlarda şizofreniyi tetikleyebilir. Şizofreni, gençlik ve jön yetişkinlik

yıllarında meydana gelenler üzere, cisim hormonal ve fizikî değişimler yaşadığında elan pıtrak ortaya çıkar.

Şizofreniye zevce ve Erkekler Yakalanır Şizofreniye zevce ve Erkekler Yakalanır Şizofreni Teşhisi nite Yapılır?

Hastalığın üstte belirtilen semptomları mevcutsa, otacı anda birleşik kez tıbbi sönmüş ve kabine esna oranla fizik araştırma yapacaktır.

Şizofreni Nedir

Şizofreniyi spesiyal olarak kişileştirme geçirmek inanılır laboratuvar testleri bulunmamakla birlikte,

otacı semptomların nedeni olarak öteki birleşik kere fizikî hastalığı veya zehirlenmeyi (madde kaynaklı psikoz) dışlamak inanılır çeşitli testler ve muhtemelen

hun testleri veya anlayış görüntüleme çalışmaları kullanabilir. Şizofreni Tedavisi Şizofreni tedavisinin hedefi semptomları

hafifletmek ve tekrarlama yahut semptomların gelişememiş deveran mümkünlüğünü azaltmaktır.

Tedaviler şunları içerebilir: İlaçlar Bu hastalığı otama geçirmek inanılır kullanılan birincil ilaçlara antipsikotikler denir.

O ilaçlar şizofreniyi güzelleştirmez, amma sanrılar, halüsinasyonlar ve düşünme meseleleri üzere bildirme erinçsiz edici semptomları hafifletmeye apotr olur.

 

Obezite Kontrolü için Konumuzu Ziyaret Edin.

Psikososyal terapi İlaçlar semptomları hafifletmeye apotr olabilirken, çeşitli psikososyal tedaviler hastalığa eşlik eden davranışsal, ruhsal, maşeri ve mesleksel problemlere apotr olabilir.

Terapi kanalıyla hastalar ayrıyeten semptomlarını yönetmeyi öğrenebilir, relapsın erken uyarma işaretlerini belirleyebilir ve birleşik kere relaps tedbire planı hazırlayabilir.

Hastaneye yatış Hastaların çabukça bundan sonra ayakta otama edilebilir. Amma hastaneye şevk kılmak beşerler inanılır bildirme kifayetli alternatif olabilir:

Şiddetli semptomlar yaşayanlar, Kendisine veya diğerlerine kim ziyan verebilecek olanlar, Meskende kendine bakamayanlar.

Şizofreni Önlenebilir Mi? Bu hastalığı önlemenin bilinen birleşik kere yolu yok.

Şizofreni Nedir

Amma erken kişileştirme ve tedavi, pıtrak nüksetmeleri ve hastaneye yatışları önlemeye veya hafifletmeye apotr olabilir.

Ferdin ömründe, ailesinde ve bağlarında kesintinin azalmasına apotr olabilir.

Şizofreni Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu