ManşetSaç Bakımı

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

 En Yeni Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri için, her sabah o saçları 200 derecede düzleştirmemek gerekiyor kısaca her gün maşa yapmayın. (yanımızdan geçerken yanık kokuyorsunuz :))  Saçlarımızı yıkarken uçlarından tutup bir çamaşır çitileme edasıyla birbirine sürtmememiz gerekiyor. Saçlarınızı iki yana ayırabilirsiniz. Yıkama esnasında saç diplerinize parmaklarınızla masaj yaparken uçlarına geldiğiniz zaman ise avuç içi ile yumuşak bir şekilde ovalaya bilirsiniz.

Çok az şampuan kullanmamız gerekiyor ve saç diplerimizi yıkarken akan şampuan ile saç uçlarını da temizleyebiliriz. mühim olan saç dibi temizliğidir.
Saçlarınızı olabildiğince düşük sıcaklıkta yıkamamız gerekiyor ve ne kadar sıcak su ile yıkarsanız o kadar hızlı kuruyacaktır. saçın yıkama bittikten sonra nemli kalmasını sağlamamız gerekiyor.

Sıcak su ile yıkanan saçlar daha hızlı kuruduğu için, daha çok yağ salgılar ve saçın uzamasına engel olur. Örneğin Saçlarımızı ördüğümüz zaman maşa veya düzleştirme gibi işlemlere maruz bırakmadığınızdan dolayı saçlar kendi doğal hali ile daha çabuk uzuyor.

Sağlıklı Saç
Sağlıklı Saç

Saçlarımızı kuruyken değil tam aksine nemliyken taramamız gerekiyor, çünkü kuruyken taranan saçlar genelde kırılmalara yol açabiliyor.

En ideal yöntem ise duş veya banyodan sonra saçı nemlendirip, uçlarından başlayarak diplere doğru yumuşak bir şekilde taranması. Nemlendirmek için duş sonrası kullanılan, bitki ve meyve özlü saç bakım kremleri ve yağlarını deneyebilirsiniz.

Saç boyası kullanırken Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç boyası kullanımı bu uzatma sürecinde tavsiye edilmeyen en büyük yöntemlerden birisidir. Çünkü içerisinde kimyasal barındırdığı için saç köklerini ve kendi gövde yapısını olabildiğince yıpratan bir kimyasal barındırıyor diyebiliriz.

saçlarınız ince yapılı ise boyalar karşısında daha çok yıpranma eğilimi gösterebilirler ve ince saçı kalınlaştırmak diye bir yöntem bulunmamaktadır. Saç boyasından vazgeçmeden saçınızın uzamasını istiyorsanız, yoğun bir bakım rutinine sahip olmanız gerekiyor.

Elbette boya kullanmayan bir saç kadar daha hızlı performans göstermese bile doğru bakım yöntemleri ile saçınızı boyalıyken de uzamasını sağlayabilirsiniz.

Uzun ve Sağlıklı Saçlar
Uzun ve Sağlıklı Saçlar

Eğer saçlarınızı kısa tutmak istiyorsanız da, sitemizdeki Kısa Saç Bakımının Altın Kuralları konusuna göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu