Saç Bakımı

Saç Rengini Açmak İçin Neler Yapılır?

Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler

Saç rengini açmak için saçınızı taze limon suyu sıkın ve bekleyin. İyice dağılması için saçlarınızı tarayın. Birkaç saat bekletin.
Güneşte oturursanız, daha fazla aydınlanma fark edeceksiniz. Saç alt tonu sarı olanlar papatya çayı ile karıştırılarak daha da aydınlanmanın tadını çıkarabilirler.

Saç Rengini Açmak
Saç Rengini Açmak


Limon suyu yavaş çalışır, bu nedenle sonuçları görmeden önce uygulamaları birkaç kez tekrarlamayı bekleyin.
Kimyasal açıcılar saçı kurutmakta, kırmakta veya yıpratmaktadır. Doğal saç rengi açma yolları ile sizde saçlarınızı parlatın.Bal ve sirke, saçları doğal saç açmak için birlikte çalışabilir. Saçınıza doğal rengini açmak istiyorsanız bal ve sirke kullanarak basit bir tarif kullanabilirsiniz.


Çoğu mağazada bulabileceğiniz çiğ, pastörize edilmemiş bal kullanın. Bir bardak çiğ bal, iki bardak damıtılmış sirke, bir çorba kaşığı sızma zeytinyağı ve bir çorba kaşığı tarçın kullanın.
Malzemeleri bir kıvamlı hale getirin. Saçınızı bölümlere ayırın. Macunu her bölüme kökten uca uygulayın.
Gece boyu saçınızda kalsın ve sabah durulayın. Islak saça macunu sürmek daha kolay olacaktır.

Saçtaki Boyayı Doğal Olarak Akıtma

Basit bir saç rengini açmak yöntemi için kabartma tozu, saçlarınızı koyulaştırabilecek kimyasal birikintilerden arındırarak çalışır.Haftada bir kez duş alırken şampuanınıza biraz karbonat ekleyin. Zamanla saçlarınız açılmaya başlamalıdır. Bu yöntemin, istediğiniz etkiyi elde etmeniz birkaç hafta sürebilir.


Bu yöntem, saçlarını hali hazırda profesyonel boya kullanarak boyamış veya birçok şekillendirme ürünü kullanan kişiler için işe yarar.Eğer saçınızın boya rengini beğenmediyseniz kabartma tozu ve zeytinyağı ile akıtabilirsiniz. Saçtaki boyayı doğal olarak akıtma yöntemi ile saça zarar vermez.

Saç Rengini Açmak
Saç Rengini Açmak

Doğal Saç Koyulaştırma

Her yerde doğal saç açma yöntemlerini duydunuz ama doğal olarak sacdaki grilikleri yok edebileceğinizi biliyor musunuz?
Doğal olarak saç koyulaştırma işlemi için adaçayı demlemeniz yeterlidir. Saçınız siyah veya çok koyu kahverengi ise adaçayı kullanarak bu doğal renkleri ortaya çıkarabilirsiniz.
Saçınız grileşiyorsa, adaçayı da gri tüyleri gizlemeye yarayabilir.

Karanfil İle Saç Bakımı


Çoğu süpermarkette satın alabileceğiniz kuru adaçayı kullanın. Bir litre kaynar suda bir avuç adaçayı en az 30 dakika boyunca demleyin. Soğumasına izin verin.Adaçayı ve suyu süzün. Ardından karışımı saçınızın üzerine dökün. Karışımı bir kase veya leğen kullanarak saçınıza ada çayı süzülürken toplayın ve tekrar kullanın.


Aynı maddeyi yeniden kullanmak isteyeceksiniz. Soğuk suyla yıkamadan önce saçınızda 30 dakika bekletin.
Saç rengini açmak için kullanılan yöntemlerden sonra bu yöntem, çalışması biraz zaman alan bir yöntemdir. Etki, birkaç hafta içinde artacaktır. İstediğiniz rengi elde edene kadar bu işlemi haftalık olarak tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu