Saç Bakımı

Saç Bakım Kürleri

Saç Bakım Kürleri İle Saçlarınızı Uzatın

Vücut için gerekli olan besin ve mineraller, aynı şekilde saç için de gereklidir. Saç bakım kürleri, saçın daha iyi görünmesini sağlayarak, sağlıklı bir görünüm kazandırır. Tıpkı vücudumuza aldığımız gıdaların, yaşamımızın daha sağlıklı bir şekilde etki ettiği gibi düşünebiliriz.

Saç uzatmak için bakım kürleri ile sizde doğal olarak saçlarınızı uzatabilirsiniz. Uzmanlar, sağlam bir saç bakım planı hazırlamaya gelince, kimyasal ürünlere aşırı kullanımına karşı uyarıyor. 

saç bakım kürleri

Doğal olmak saç problemleri için bakım en iyi çözümdür. Çünkü herhangi bir yan etkisi yoktur ve sonuçları uzun ömürlüdür. Neyse ki bizim için, kullanılabilecek birçok bilinen ve güvenilir çare var, büyükannelerimiz bize gerçekten bu zamanlarda unutmamanız gereken bir bilgelik izi bıraktı. Saçların doğal hacmine ulaşması ve bakımlı olması için bu kürler oldukça sık kullanılır.

Saç Bakım ve Dökülme Karşıtı

Pahalı, kimyasal saç ürünlerinden kurtulmak ister misiniz? Doğanın sunduklarından en iyi şekilde yararlanmak gibisi yoktur. İşte burada saç bakım kürleri için birkaç taktik vereceğiz. Saçımız, saç köklerinde üretilen keratin adı verilen bir proteinden oluşur.

Foliküller yeni saç hücreleri ürettikçe, eski hücreler cilt yüzeyinden her gün atılır.  Saç aslında bir dizi ölü keratin hücresidir. Ortalama bir yetişkinin yaklaşık 100.000 ila 150.000 saç teline sahip olması ve günde 100’e kadar saç telini kaybetmesidir. Bu nedenle, saç fırçası üzerinde birkaç saç teli için panik yapılmasına gerek yoktur.

Panik olmanızın bir neden değil saç dökülmesi yaşlanmanın bir işareti olarak görülmesidir, ancak kentsel senaryoda herkesin telaşlı bir yaşam tarzı sürdüğü için saçlarına yansır. Saç dökülmesinin ilaç tedavisi, hormonal dengesizlik, iş stresi, tükettiğiniz gıdalar gibi çeşitli nedenleri vardır.

Bir alışkanlık olarak, birçok zararlı yan etkisinin farkında olmamıza rağmen, hızlı sonuç almak için saç dökülmesi için anında kimyasal bir çare ararız.

Saç Bakım Kürü Ne İşe Yarar

Mutfağınızda kolayca bulunabilen, saç dökülmesi, kepek ve kafa derisi enfeksiyonlarıyla mücadele edebilecek birkaç bileşen vardır. İşte saçınız için kullanışlı olabilecek saç büyümesi için en etkili evde saç bakım kürleri faydalarından yararlanmaktır. 

  • Saç büyümesi için soğan suyu, en etkili ve en eski yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir
  • Dokularda kolajen üretimini artıran ve saçın yeniden uzamasına yardımcı olan kükürt içermesidir
  • Güçlü kokusunun sizi kullanmaktan alıkoymasına izin vermeyin, çünkü bir durulamadan hemen sonra patlar.
  • Bu saç bakım kürünü denemek için birkaç dilim soğanı kesin ve suyunu sıkın ezerek veya rendeleyerek iyice çıkartın.
  • Daha sonrasında kafanıza sürün, yaklaşık 10-15 dakika kafa derinize uygulayın. Hafifçe şampuanlayarak durulayın.

Bildiğimiz gibi yumurta, yeni saç oluşumuna yardımcı olan yüksek düzeyde protein içerir. Yumurta maskesi için bir kapta bir yumurta akını ayırın ve bir çay kaşığı zeytinyağı üzüm çekirdeği yağı veya lavanta yağı da kullanabilirsiniz ve bal ekleyin. Bir macun yapın ve yaklaşık 20 dakika boyunca tüm saçınıza ve saç derinize uygulayın. Soğuk su ve biraz şampuanla durulayın.

Saça İyi Gelen Yağlar

Saçın üç farklı katmanı vardır. En dıştaki katmanı, saçın sağlıklı ve parlak görülmesini sağlayan, saçın kırılmasını önleyen doğal yağlar üretir. Bu katman, çeşitli etkilerden dolayı yıpranabilir. Sıcak işlemler, kuru rüzgâr, klor, kimyasal işlemler bu katmana zarar verir.  Saç yıprandığı zaman saç bakım kürleri kullanmaktayız.

Aynı zamanda saçların hızlı uzaması içinde dışarıdan desteklememiz gerekir. Bakım kürlerinin içerisi birkaç damla yağ damlatabileceğiniz bazı faydaları yağlar bulunur. Saça iyi gelen yağlar sayesinde saçınız parlasın ve hızlı uzasın.

En etkili sonuçlar vereni saç yağlarından biri olan Argan yağ, evrensel çekiciliği sayesinde ‘sıvı altın’ takma adını kazandı. Her saç tipine uygundur.  Hint yağı, bu yağın en saf haliyle dokusu ve rengi oldukça farklıdır. Tadı ve kokusunun farkı ise etkilerinin yanında hiçbir şey. Saç bakım kürleri yaparken içine birkaç damla koyun saçlarınız Rapunzel gibi uzun olsun.

Saçların bir insan için ne kadar önemli olduğu biliyoruz. Saç bakım kürleri tarifleri ile parlak, uzun ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Rapunzel kadar uzun ve güçlü saçlar için saç bakımı yapmayı unutmayınız.

Diğer saç bakım önerileri için sitemize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu