Makyaj

Profesyonel Yaz Makjajı için Tüyolar

Yazın pürüzsüz, ışıl ışıl ve bakımlı bir cilt için yaz makyajını özenle yapmalısınız. Kullandığınız ağır yapılı eserler, cildinizin hava almasını manilediği için gözenekleri tıkayacak ve terlediğinizde toksinleri dışarı atamadığı için cilt sorunlarına yol açacaktır.

Yaz Makjajı
Yaz Makjajı

Biz yaz makyajı nasıl yapılır araştırdık. Haberimizi okumaya devam ederek yaz makyajının püf noktaları hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz.

Cildin makyaja hazırlanması!

Yaz makyajınız basit bir şekilde yapılabilmeli ve cildinizi ışıl ışıl göstermelidir. Bu nedenle mineral yapılı ürünler kullanmalı ve güneşin parıltılarını cildinize taşımalısınız. Cildinizi her gün sistemli olarak nemlendirin, bu cildinizin ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Güneş kremi sürmenin güzelliği

Yaz Makjajı
Yaz Makjajı

Bilhassa yaz aylarında nemlendiricinizden sonra güneş koruyucu bakım kremi kullanmayı asla ihmal etmeyin. Güneş kollayıcı kremler cildinizde oluşan güneş lekelerinden ve hızlı meydana gelen yaşlanma belirtilerinden sizi savunacaktır.

Yaz Makjajı Fondötene ara verin!

Yaz aylarında fondöten kullanmak yerine ince yapılı bir pudra yahut BB krem kullanın. Hem daha naturel bir imaj sağlayacak hem de cildinizin nefes almasına yardım edecektir. Şayet esmer cilt seviyorsanız, kışın kullandığınız pudra cildinize daha aleni renk kaçabilir bu nedenle bronz allıklara yönelebilirsiniz.

Göz makyajını yaza uygun duruma getirme

Yaz Makjajı
Yaz Makjajı

Yazın göz makyajı yaparken kapatıcınızı mümkün olduğu kadar fazla yaymalı ve hafif yapılı bir kapatıcı kullanmanız gerekir. Göz kalemi ile gözlerinizi barizleştirerek maskaranızı 2 kez uygulayın. Yazın dolgunlaştıran suya sağlam ve kirpikleri güçlendiren volümlü maskaralar tercih ederseniz, bakışlarınız daha derin ve cazibeli olabilir.

Yaz Makjajı
Yaz Makjajı

Parlak ve doğal dudaklar için;

Yaz aylarında hafif parlak ve ince yapılı bir dudak parlatıcısı dudaklarınızı hem dolgun gösterir hem de nemlendirici vazifesi görür. Şayet hassas dudaklara sahipseniz, dudak kreminizi güneş gözetici faktörlü alabilirsiniz.

Yaz makyajı için tekliflerimizi uygularsanız cildiniz hem dinlenmiş olur hem de yaza uygun bir makyajla olağanüstü görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu