Güzellik

Popoda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Popo sivilceleri genellikle poponuzdaki tıkanmış kıl köklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Tüy köklerine Staphylococcus aureus (veya staph bakterisi) bulaştığında popo sivilcesine neden olur. Popoda çıkan sivilceler nasıl geçer? İşte sizlere doğal ve basit popo sivilcesine iyi gelen maske tarifleri..

Tuzlu Su Çözeltisi Popoda çıkan Sivilcelere İyi Gelir Mi?​

Popoda Çıkan Sivilceler
Popoda Çıkan Sivilceler

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 2 bardak ılık su
  • Temiz bir bez

Yapılışı:

İki bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz ekleyin ve iyice karıştırın. Bezi solüsyonuna batırın ve etkilenen bölgeye uygulayın. Bu uygulamayı günde 3 kez yapmalısınız. Tuz, antibakteriyel özellikleriyle bilinen sodyum klorürden oluşur ve bu da onu popo sivilceleri için etkili bir çare haline getirir.

Çay Ağacı Yağı Popo Sivilcesi Tedavisi​

Malzemeler:

  • 3-4 damla çay ağacı yağı
  • 1 yemek kaşığı herhangi bir taşıyıcı yağ (zeytin veya hindistancevizi yağı)

Tarifi:

Herhangi bir taşıyıcı yağın içine 4 damla çay ağacı yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı doğrudan kalçanızdaki sivilceye uygulayın ve emilmesini bekleyin. En iyi sonuçlar için bunu günde 2 ila 3 kez yapmanız gerekir. Çay ağacı yağı, olağanüstü antimikrobiyal ve antiinflamatuar özelliklerinden dolayı akne için harika çalışır. Aslında araştırmalar, çay ağacı yağının akne tedavisinde neredeyse benzoil peroksit kadar etkili olduğunu söylüyor.

Popoda Çıkan Sivilceler
Popoda Çıkan Sivilceler

Limon Suyu Kalça Sivilcesi Tarifi​

Malzemeler:

  • Yarım limon suyu
  • Pamuk

Tarifi:

Pamuğu limon suyuna batırın ve doğrudan etkilenen bölgelere uygulayın. 10 ila 15 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Etkili sonuç almak için günde 3 kez yapmalısınız. Limon suyu, popo sivilcesine bağlı şişlik ve iltihabı azaltan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Ek olarak, limon suyunun sivilceye neden olan bakterilerle savaşabilecek bakterisit özelliklere sahip olduğu da bulunmuştur.

Diş macunu Kalça Sivilcesi Tedavisi​

Malzemeler:

  • Diş macunu
  • Pamuklu kulak çubuğu

Tarifi:

Pamuklu kulak çubuğuna diş macunu sürün ve poponuzdaki sivilceye uygulayın. Kurumasına izin verin ve soğuk suyla yıkayın. Bunu günde 1 ila 2 kez yapabilirsiniz. Diş macunu, doğal bir peeling görevi gören, fazla yağı ortadan kaldıran ve popo sivilcelerini kurutan kabartma tozu içerir. Diş macununun antibakteriyel özellikleri cilt yüzeyindeki bakterileri öldürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu