Cinsel Sağlık

Penis protezi nedir? Merak Edilen Sorular

Penis protezi nedir

  1. Penis takmayı nedir?

Sertleşme meseleyi yaşayan erkek hastaların penis dokusu içerisine cerrahi bir harekâtla yerleştirilen bir aparattır. Ereksiyon meselesine kalıcı bir çözüm sunar.

  1. Kimlere penis takmayı takılabilir?

Ereksiyon problemi yaşayan, ilaç ve iğne rehabilitasyonlarından yeterli fayda elde edemeyen ve damar hastalığı olan erkek hastalara takılabilir.

Penis protezi

  1. Meni boşalmasında ve zevk almada kayıp yaşanır mı?

Takma takılan hastalarda daha evvel boşalma ve zevk gidişatında bir mesele yoksa bu harekât sonrası bir mesele görülmeyecektir. Fakat evvelinde bu vaziyetlerle alakalı meseleler varsa bu meselelere çözüm sunan bir rehabilitasyon değildir.

Penis protezi

  1. Penis boyunda uzama sağlar mı?

Takılan takmalar penis içerisine yerleştirilmeden evvel, penisin içerisindeki alanın uzunluğu ölçülür ve bu alana uygun ebatta takma yerleştirilir. Bu sebeple hastanın anatomik yapısına uygun ebatta takma yerleştirilir, ne uzun ne de kısa takma takılması uygun değildir. Aksi halde meselelerle karşılaşılır.

  1. Birliktesi uzatma ameliyatı da olabilir miyim?

Beraber penis uzatma operasyonu da hakikatleştirilebilir. Bu harekât penisin daha görünür hale gelmesi sağlanır penise ekleme ve reel anlamda uzatıcı bir harekât yapılmaz. Bu harekâta bağlı penis stabilizasyon kaybı görülme tehlikeyi de vardır.

  1. Pompalı penis takmayı takınca hakimiyeti dışında sertleşme olabilir mi?

Hayır. Mekanik sistemleri sıhhatli çalışan hiçbir takmada böyle bir meseleyle karşılaşılmaz. Pompa basitçe hafif bir darbe ile çalışacak yapıda değildir, şuurlu bir biçimde eforlu bir tazyikle çalışabilir.

  1. Muhtelif takmalar olduğu öğreniliyor, en ideal takma hangisidir?

Penis protezi Reel ereksiyonu ve ilişki sonrası sönmeyi taklit edebilen takma en idealidir. Bu sebeple 3 parçalı takmalar en ideal takmalardır denebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu