Manşet

Maydanozla Vajinal Mantar Tedavisi

Maydanozla Vajinal Mantar Tedavisinin Faydaları

Maydanozla vajinal mantar tedavisi olmak, kadınlar arasında yaygın tedavi yöntemlerinden biridir. Üstelik bu tedaviyi uygulayan kadınların başarılı sonuçlar elde ettiği de bilinmektedir.
Maydanozun vücuda olan faydaları çok fazladır. Bu faydalar;

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Ödem atılmasını sağlar
  • Mide bulantısını giderir
  • Cildi tazeler
  • Antikanserojendir
  • İdrar yollarını temizler
  • Antibakteriyel özelliktedir
  • İdrarı sökücü etkisi vardır
  • Vajinal mantar tedavisinde kullanılır
Vajinal Mantar Tedavisi
Vajinal Mantar Tedavisi

Bu gibi etkiler sayesinde Maydanozla vajinal mantar tedavisi olmak oldukça faydalıdır. Sizler için ayrıntılı bir şekilde tarifler ve ne yapmanız gerektiğiniz anlattık.
Ancak öncelikle bir doktora görünmenizde fayda vardır. Çünkü buradaki yöntemler tamamen evde uygulanacak bitkisel yöntemler olduğu için bir doktorun sizi görmesinde yarar vardır.

Maydanoz İle Mantar Tedavisi Tarifi

Maydanozla mantar tedavisi olmak için bir tencerenin içine yarım demet maydanoz koyun. Bir su bardağı suyu üstüne ekleyin.
Bunu bir taşım olacak şekilde kaynatın ve hemen ocaktan alın. Çok fazla ısınmasına izin vermeyin. Çünkü maydanozun içerisinde bulunan vitaminler çok fazla ısı etkisiyle olumlu sonuçlar vermeyebilir.


Maydanozla vajinal mantar tedavisi için bir taşım kaynayan bu suyu ocaktan aldıktan sonra, kevgir yardımı ile ya da süzgeçle maydanozu süzmeye başlayın. Maydanoz posasını ve suyunu mutlaka ayrı ayrı saklayın.
Maydanozun posasını temiz bir tülbente sarmak için tülbentin içine koyun. Hatta o tülbenti önceden ütüleyerek tüm mikroplarını kırabilirsiniz.

Vajinal Mantar Tedavisi
Vajinal Mantar Tedavisi


Ütüden sonra sıcaklık biraz kırıldığı zaman maydanoz posasını tülbentin içine koyun. Hijyenik pet gibi yapın ve vajinanızın içine değecek şekilde yerleştirin.
Bunun için vajinanına değdirecek sıkı bir iç çamaşırı giyin. Bu bezi yaklaşık olarak 15-20 dakika boyunca bekletin.

Maydanoz Suyuyla Mantar Tedavisi

Posa ile olan işiniz bittikten sonra maydanoz suyu ile ne yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatalım. Vajinal mantara bitkisel tedavi yöntemlerinden olan maydanoz tedavisinde zamanınız dolduktan sonra da bu bezi çıkartın. Maydanoz posasını atabilirsiniz. Ancak tülbenti tekrar vajina bölgenizde kullanmak için iyi bir şekilde yıkayın ve kuruduktan sonra ütüleyin. Aynı işlemi devam ettirin.

Spor Adet düzensizliğine ve kısırlığa yol açar mı ?


Bezi çıkarttıktan sonra daha önceden hazırlamış olduğunuz maydanoz suyunun ılık ya da soğumuş olmasına dikkat edin.Maydanoz suyu ile vajinanızı yıkayın. Onunla da 10 dakika gibi bir süre bekledikten sonra iç çamaşırınızı değiştirerek vajinanızı temiz bir su ile yıkamaya başlayabilirsiniz.


Maydanozun mantar tedavisinde kullanılması eski yıllara kadar dayanmaktadır. Bu yüzden de mantardan kurtulmak için kendinizi mutlaka tedavi edin.
Maydanoz suyuna pamuk batırarak vajinanızı temizleyebilirsiniz. Bunu da günde 2 defa yaparak mantarlardan kurtulabilirsiniz.

Vajinal Mantar Tedavisinde Diğer Bitkisel Yöntemler

Vajinal mantar tedavi yöntemleri için sitemizde bulunan diğer tarifleri de okumayı ihmal etmeyin. Size en uygun olan tarifi seçin ve tedavinize başlayın.

Maydanozla vajinal mantar tedavisi ve diğer yöntemlerden hangisini seçerseniz seçin, doğru uygulamadan vazgeçmeyin.
Unutmayın ki aşırılık vajina floranıza zarar verebilir. Bu yüzden de daha dengeli tedavi yöntemi uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu