Hızlı Kilo Verme

Maydanoz İle Hızlı Kilo Verme

Maydanoz İle Hızlı Kilo Verme

Hızlı kilo vermek herkesin hayalidir. Fakat hızlı kilo verirken birçok sorun meydana gelir bu sorunlardan kurtulmak için hızlı kilo verirken bir yandan sağlıklı beslenmek gerekir.

İşte bu durumda geriye tek bir yöntem kalıyor doğal gıdalar ile kilo vermek. Maydanoz ile hızlı kilo verme işlemi ile sizde hızla kilo verebilirsiniz.

Fakat birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle bir sağlık sorunuz var ise diyetisyene başvurmanız gerekir. Ayrıca, kan değerlerinize, yağ analize bakmayan bir diyetisyene güvenmemelisiniz. Bunun dışında ani şok diyetlerinden kaçınmalısınız.

Ani şok diyetler kilonun hızla geri alımını sağlar ve bu da metabolizma hızınızı bozar. İlerleyen dönemde çeşitli hastalıklara yol açar. Öncelikle her şeyin sağlık için olduğunu unutmayınız.

Hızlı Kilo Verme
Hızlı Kilo Verme

Maydanozun Faydaları

Öncelikle belirtmek gerekir ki 30 gram maydanozda 2 kalori bulunur. Yani doyasıya kadar maydanoz yeseniz bile günlük ihtiyacınız olan kaloriyi aşamazsınız. Fakat bu durum sağlıksız olur. Ama diyet listenizden aç olarak kalkıyorsanız eğer doygunluk hissi sağlamak için maydanoz yiyebilirsiniz.

Maydanozun faydaları arasında vitaminler açısından zengin olduğu belirtmek gerekir. Özellikle zor alınan K ve A vitamini açısından zengindir. Hızlı kilo vermek Doğal zeytin yağını bir miktar katarak maydanoz yiyebilirsiniz. Bu sayede zor alınan ve yağda çözülen K ve A vitamini alırsınız.

Buda vücudun sağlıklı işlemesine ve sağlıklı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olur. Bunların dışında C vitamini açısından zengindir.

 • Böbrekleri düzenler.
 • Kalp sağlığını destekler.
 • Kan şekerini düzenler.
 • Kemik sağlığını korur.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Karaciğerini temizler.
 • Bağışıklığı güçlendirir.
 • Ter kokusunu engeller.

Maydanozun faydaları arasında birçok insanın işine yarayacak en önemli faydası ter kokusunu engellemesidir. Maydanoz ter kokusunu engeller. İnsan yapısı gereği terler. Bu doğal ve durduramaz bir durumdur. Durdurulması ise tamamen sağlıksızdır.

Fakat ter kokusunu azaltmak ve kötü kokuyu dağıtmak için maydanoz tüketilebilir. Deodorant kullanmak, duş almak gibi maydanoz tüketmek, terlediğiniz zaman kötü koku oluşmasını engeller.

Hızlı Kilo Verme
Hızlı Kilo Verme

Diyet Listesine Eklemesi Kolay

Bazı gıdalar diyet listesine eklemesi zordur. Özellikle bazı gıdalar diyet günleri belirli saatlerde tüketmek neredeyse imkansızdır. Diyet listesine eklemesi kolay olan maydanoz çeşitli kullanımları mevcuttur. Bu kullanımlar sayesinde gün içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

⦁ Çorba ve yemeklere, makarnaya ekleyin.
⦁ Salatalarda tüketin.
⦁ Limonlayıp sade tüketin.
⦁ Smoothie’lere ekleyin.
⦁ Çayını tüketin.

Diyet listesine eklemesi kolay olduğu gibi zaten gündelik kullanıma da uygundur. Maydanoz aroma verici bir yeşilliktir. Ayrıca geleneksel yemek kültürümüze uygundur. Vücudunuzdaki bütün ödemi ve toksinleri atarken aynı zamanda yağ yakımı sağlar ve hızlandırın.

Maydanoz Nasıl Tüketilmeli

Maydanoz nasıl tüketilmeli sorusuna öncelikle suyunu yani çayını içebilirsiniz yanıtı verilebilir. Eğer maydanoz çayı içip koşuya ya da yürüyüşe çıkarsanız hızlı bir biçimde ödem atmaya başlarsanız. Ayrıca bunu tekrarladığınız sürece yağ yakımı başlayacaktır. Maydanoz çayı ağır koku ve zor içilen bir çaydır.

Bundan dolayı çok fazla tercih edilmez fakat hızlı etkisinden dolayı birçok insan kullanır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise hamile olan ve hamilelik şüphesi olanların kesinlikle kullanmamasıdır.

Bir robottan bir tutam maydanoz çekin. İçerisine biraz limon sıkın mümkünse biraz su ile karıştırın. Eğer akşam saatlerinde iseniz ılık su sabah saatlerinde iseniz soğuk su kullanın bu karışımı için. Hızlı kilo verme işlemine yardımcı olacaktır.

17 Yorum

 1. Gerçektende ben maydanozun zayiflatigini tek biliyordum ama sayenizde herşeyi daha iyi öğrendim teşekkürler

 2. Maydanoz her öğünde neredeyse kullanıyoruz. Anlattığınız gibi suyunu çıkarıp limonla içmeyi de deneyeceğim. Teşekkürler

  1. Metabolizma yi çok hızlı çalıştıriyor .Bu yüzdende çabucak kilo vermemizi sağlıyor, herkese tavsiye ederim bu diyeti

 3. Mayonuzun etkisini duymuştum ama yazı beni çok etkiledi insalah kısa süre içinde deniycem

 4. Maydanoz sevdiğim bir yiyecek ve bu diyeti deneyeceğim sonuçlarını merak ediyorum 😍

 5. Metabolizma yi çok hızlı çalıştıriyor acayip güzel diyet çok güzel yanlarini gördüm herkesr tavsiye ederim

 6. Zayıflamanın yanında ter kokusuna da yardımcı olduğunu makalenizden öğrendim teşekkür ederim bilgilendirici yazılarınızın devamını bekliyorum

 7. Metabolizma yi çok hızlı çalıştıriyor .Bu yüzdende çabucak kilo vermemizi sağlıyor, herkese tavsiye ederim bu diyeti. Hemde çok faydalı bir bitki

 8. Demek ki halamın bu kadar fit olup sırrını söylememesinin sebebi buymuş. Bende diyorum bu kadin niye bu kadar maydanoz yiyor. Evet bundan sonra bende günde üç öğün maydanoz yiyeceğim. Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkürler

 9. Maydanoz gerçekten hem saglıga yararlı hemde kilo vermede çok etkili kesinlikle yapılması gereken yöntemlerden biri

 10. Kilo vermek değil de almak nasıl mümkün olur. Almanın da vermek kadar güç olduğunu söylemek gerek.

 11. Bende deneyeceğim geçen yıllarda denemiştim ve olumlu gelişmeler görmüştüm. İnşallah bu kez de olumlu olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu