Makyaj

Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri

Makyaj Temizleme Yöntemleri İçin Bazı Taktikler

Ne giyersen giy, biraz allık ve bir göz kalemi ya da şevkli bir dudak rengi, görünüşünü sıradanlıktan çekiciliğe yükseltebilir. Fakat makyaj temizleme yöntemleri durumu söz konusu olunca üşengeçlik yapabiliyoruz.


Çoğumuz makyaj yapmaya çok zaman ayırırken görünüşümüzü mükemmelleştirmek için yüzümüzde, genellikle eve geldikten sonra makyajı çıkarmayı ihmal ederiz.

Makyaj Temizleme Yöntemleri
Makyaj Temizleme Yöntemleri


Elbette, eve gelince çok yorucu olabilir, ancak bu küçük hata uzun vadede cilt sorunlarının nedeni olabilir. Doğal makyaj temizleme yöntemleri ile cildinizi hem arındırın hem de nemlendirin.

Doğal Makyaj Temizleme Suyu

Uzmanlar makyaj temizlemeyi sağlıklı bir cilt için önemli bir adım olarak adlandırıyorlar. Bu nedenle makyajınız yüzünüzdeyken asla uyumamalısınız. Piyasada fazla çaba harcamadan yüzünüzü temizlemenize yardımcı olabilecek tonlarca makyaj temizleme ürünü bulunmaktadır.

Makyaj Temizleme Yöntemleri
Makyaj Temizleme Yöntemleri


Bu ürünler içerisinde milyonlarca kimyasal bulundurmaktadır. Bu kimyasalların cildimize pek faydası olmaz. Dahası, hassas ciltler bu tür ürünleri pek hoş karşılamayabilir.
O halde ne yapacağız? Dedikleri gibi, doğal yoldan gitmek gibisi yoktur. Bu yüzden makyaj temizleme yöntemleri için mutlaka belirlenen adımlara uymalısınız.

 

Evde göz makyaj temizleyici yapımı

Bu ticari makyaj mendillerini ve sıvı çıkarıcıları atabilir ve işi yapmak için günlük malzemeleri kullanmak yerine mutfağınıza gidebilirsiniz ve kimyasal temizleyicilerin alerji ve tahriş riski olmadan.
Doğal makyaj temizleme suyu yapmak için hazır olun. Doğal ürünler kullanmanın önemini anlattığımıza göre tarifleri vermeye başlayabiliriz.

Makyaj Temizleme Yöntemleri
Makyaj Temizleme Yöntemleri

Güzellik Sırları ile Makyaj Çıkarttın

Yıkanmak için süt kullanan Kleopatra gibi kraliçelerin eski hikayelerini hatırlar mısınız? Sütteki yağ ve proteinler, özellikle tam yağlı süt, nemlendirmeye yardımcı olabilir. Üstelik cildinizin nemi korumasına yardımcı olabilir.
Ayrıca süt inatçı makyajları çıkartacaktır. Cildinizi tahriş etmeden temizlenmesini sağlayacaktır. Fakat makyaj temizleme yöntemleri arasında en eski ve bilindik yöntem süttür. Bunun uygulanışı için;

  • Temiz bir bezine veya pamuğa biraz organik bal koyun
  • biraz karbonat serpin,
  • ardından yüzünüzü bununla temizleyin
  • Sert fırçalamayın, nazikçe ovalamanıza gerekir ve ayrıca eğer rahatsız olmuyorsanız yüzünüzü yıkamayın.

Kabartma tozu ve balın kombinasyonu, mükemmel bir temizleyici ve aynı zamanda peeling etkisi gösterir, ölü deriyi soyarak yeni bir cilt oluşumunu destekler.
Güzellik sırları ile makyaj çıkarttın cildinizin hava almasını sağlayın başka bir yöntem ise salatalık püresidir. Bir salatalığı robottan geçirin. Püresini süzün ve suyu kalsın. Sonrasında mineralli su gibi kullanın.

Makyaj Temizleme Yöntemleri

Yağ İle Temizlik

Yoğun bir göz makyajınız varsa veya cildiniz kuru ise, temizleme yağları harika bir seçimdir. İnatçı göz kalemi veya maskarayı ovalamadan, çekmeden çıkarmaya yardımcı olabilirler.
Makyaj temizleme pamuğuna birkaç damla yağ uygulayın ve cildinize sürün. Temizleme yağı besleyici olabilir ve kuru ciltler için, özellikle de gözlerinizin etrafındaki hassas cilt için daha az tahriş edici olabilir.

Aynı zamanda çift ​​temizlik için popüler bir seçimdir ve kullanmayı seçerseniz eğer hem yağ ile silip uyuyabilir veya yağdan sonra durulayabilirsiniz.
Kullanabileceğiniz yağlar arasında zeytin yağı, Hindistan cevizi yağı, kantaron yağı kullanılabilir. Çay ağacı yağı sivilce bölgeler için uygundur. Fakat çay ağacı yerine Hindistan cevizi yağını tercih etmenizi öneririz.

Kalıcı Makyaj Tarifleri İçin Bu Yazımıza Bakabilirsiniz

annecik.com/kalici-makyaj-nedir

Doğru makyaj temizleme


Üstelik makyaj temizleme yöntemleri arasında yağ ile temizlik Kore yöntemidir. Koreliler yağdan sonra yüzünü yıkarlar. Fransız cilt uzmanları ise cildin sık yıkanmamasını önerir. Çünkü cilt sık yıkanmaya uygun değildir. Bu cilt üzerindeki sağlıklı dokuya zarar verir ve kırışıklıkların artmasına ve cildin esnekliği kaybetmesine neden olur.

Makyaj Temizleme Yöntemleri


Cildimiz bir bez olmadığı için Fransız uzmanlara göre sık yıkanmamalı.
Sizinle makyaj temizleme yöntemleri hakkında bildiklerimizi paylaştık. Farklı ürünler ile hem doğal hem de sağlıklı, temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu