Makyaj

Makyaj Hileleri ile Kırışıklıkları Gizle !

Kırışıklıkları Gizleyen Makyaj Hileleri İçin Bazı Teknikler

Makyaj malzemelerinin içerisindeki pudra, kırışıkların içerisine dolar. Kırışıklıkları gizleyen makyaj sayesinde bir süre daha kırışıklarınızı gizleyebilirsiniz. Kırışıklık görünümünü azaltan makyaj hileleri ile 10 yaş daha genç bir görüntü yakalayın.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri


Doğal yaş alma, doğal bir durumdur ve getirileri vardır. Bunlar, kırışıklıklar, gülme çizgileri veya kaz ayakları. Çoğu kadın gibiyseniz, onları olabildiğince uzun süre geciktirmeye veya gizlemeye çalışırsınız.
Kırışıklıkları tamamen önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmasa da bunlar doğal yaşlanma sürecinin bir parçasıdır, uygun makyaj teknikleriyle onları daha az dikkat görünür hale getirebilirsiniz.

Yüksek Pudralı Fondötenlerden Kaçının

Kırışıklıkları olan birçok kadın, üzerlerini ağır fondötenler ve pudralarla örtmeye çalışma hatasına düşüyor. Ancak, yüz kusurlarınızı küçümsemek söz konusu olduğunda dikkatli olmanız gerekir.
Fondötenle dolu bir cilt sadece kırışıkları belli eder. Yüksek pudralı fondöten yapmaktan kaçının. Kırışıklarınız var ise makyaj hilesi olarak güzel bir nemlendirici seçmenizi tavsiye ederiz.

Makyaj Hileleri


Cilt tipinize uygun, cildin nem ihtiyacını karşılayacak bir ürün kullanmanızda fayda vardır. Uygun temizlik ve nemlendirme, cildinizin makyajın bir yüzünü tam olarak desteklemesi için ihtiyaç duyduğu tüm neme sahip olmasını sağlayacaktır.
Ayrıca temizlik, makyajınızın altındaki bakterileri cildinize hapsetmemenizi sağlar. En önemlisi, herhangi bir makyaj yapmadan önce nemlendiricinizin tamamen emilmesini beklediğinizden emin olun. Bu, daha pürüzsüz bir uygulama ve kuru cilt eksikliği sağlayacaktır.

Kaliteli Bir Baz Kullanın

Nemlendiriciniz yerleşip cilt kuruduktan sonra, kullanıma hazır olma zamanı. Adından da anlaşılacağı gibi bir baz, uygulamayı planladığınız makyaj için cildinizi hazırlar.
Baz ince çizgileri ve kırışıklıkları doldurur, cildinizle makyajınız arasında pürüzsüz bir bariyer oluşturur ve cilt tonunuzun eşitlenmesine yardımcı olabilir.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri


Bazın mükemmel etkisinden yararlanmak içi silikon baz kullanın. Bu bazlar, temelin üzerine oturması için pürüzsüz bir yüzey oluşturmada mükemmeldir. Kaliteli makyaj bazı kullanın. Bu özellikle iyi bir makyajın püf noktasıdır.


Çok az makyajla veya hiç makyaj yapmamak gibi bir şey yaparsanız, yüzünüzdeki odak noktası kırışıklıklarınız olacaktır.
Bununla birlikte, gözlerinizi oynatırsanız, odak noktası yüzünüzden ve onun tüm kırışıklıklarından muhteşem mavi, kahverengi, ela veya yeşil gözlerinize doğru hareket eder.
Kırışıklıkları gizleyen makyaj yaparken, gözlerinizi öne çıkarmanın bir parçası, kaşlarınızın bakımlı ve dolgun olmasını sağlamaktır.

Toz Yerine Sıvı Veya Krem Ürünler Kullanın

Makyaj Hileleri

Toz makyaj malzemesi kullanmaya alışkın olabilirsiniz ancak göz kırışıklıklarını azaltmak istiyorsanız kesinlikle size herhangi bir iyilik yapmaz.
Tozlar ince çizgilere yerleşir ve onları vurgular, bu da sıvı veya krem ​​ürünlerin kırışıklıklarınızın görünümünü azaltırken size daha iyi bir sonuç vereceği anlamına gelir.
Makyaj malzemeleri arasına sıvı, likit ürünleri eklemeyi unutmayınız. Toz yerine sıvı veya krem makyaj ürünler kullanın ve daha genç görünün.


Kırışıklıkları gizleyen makyaj yaparken kapatıcı, kusurları örtmek için güçlü bir araç olsa da onu idareli kullanmanız önemlidir.
Çok hafif kullansanız bile bütün ciltte eşit görünmeyecektir, kapatıcı makyajınızda yapmalı, pasta benzeri bir görünüm sağlayabilir.

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri


Ek olarak, fondöten uygulamadan önce bir kapatıcı kullanmak aşırı kullanıma yol açabilir. Fondötenden sonra kapatıcınızı sürmek sizi çok fazla kullanmaktan kurtarabilir ve eşitlik sağlamanızı kolaylaştırır. Son olarak, göz altı kapsamı için fondöteninizden sadece bir gölge daha açık olan bir kapatıcı kullanmalısınız.


Size hayat kurtaran, pratik ve her zaman uygulayabileceğiniz makyaj hileleri söyledik. Gündelik hayatta rahatlıkla bu hileleri kullanabilirsiniz. Kırışıklıkları gizleyen makyaj ile her zaman parlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu