Makyaj

Kusursuz oje sürmek için 6 bilgi!

Kusursuz oje sürmek

oje sürmek
oje sürmek

Oje Sürmek, hele renk renk ojeler, kadınların vazgeçilmez bir parçasıdır. Fakat, oje sürerken yapılan birtakım hatalar, ojenin kusursuz görünmesine mani oluyor. Yardım sever bir grup olarak sizler için hazırladığımız haberimizi okuyarak, gerçek oje sürmenin püf noktalarını öğrenebilir, kusursuz görünen tırnaklar elde edebilirsiniz.

oje sürmek
oje sürmek

Kusursuz oje nasıl sürülür?

Ojenin kusursuz görünmesi için ilk koşul, tırnakların bakımlı ve temiz olmasıdır. Tırnak bakımına itina gösterdiğiniz takdirde istediğiniz renk ojeyi tercih edebilirsiniz. Hoş tırnaklar için, manikür yaptırmak kaide değildir. Meskende kendi imkanlarınızla hoş ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz. İşte kusursuz oje sürmenin püf noktaları:

  • Öncelikle tırnaklarınızı olması gereken uzunlukta kesin ve törpüleyin. Böylelikle, pürüzsüz tırnaklarınız olacak ve oje daha hoş görünecektir.
  • Tırnaklarınızın yüzeyinde bulunan pürüzleri temizleyin. Diş fırçası ile tırnaklarınızı fırçaladıktan sonra tırnaklarınızı hızlıca durulayabilirsiniz.

oje sürmek

  • Oje sürmeden evvel, kesinlikle bir baz uygulayın. Oje kimi, tırnak gözetici özelliğe sahiptir. Böylelikle tırnaklarda oluşabilecek sararmaları ve oje izlerini önleyebilirsiniz.
  • Oje sürmeye başladığınızda fırçaya gelen oje ölçüsüne dikkat etmelisiniz. Fırçaya fazla oje almak, ikinci katı sürmenizi zorlaştırır ve kalın bir katman oluşturur. Ojenizin kuruması çok uzun sürer.

oje sürmek

  • Ojeyi, tırnak tabanlarından başlayarak, ilk sol, sonra sağ, son olarak da ortaya sürün. Yani 3 fırça darbesi tırnağınıza oje sürmeye yetecektir.
  • Bilhassa renkli oje kullanırken, tırnak kenarlarına taşma yaşanıyor. Böyle bir durumda, kulak temizleme çubuğundan yardım alabilirsiniz. Kulak çubuğunu aseton batırarak, taşan ojeleri temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu