Vücut Bakımı

Koltuk Altı Beyazlatma İçin 5 Doğal Çözüm

Koltuk Altı Beyazlatma İçin 5 Doğal Çözüm

Koltuk altının kararması, pek çok kadının şikâyetlerinden biridir. Koltuk Altı Beyazlatma Özellikle de ya aylarında kısa kollu giysilerin giyilmeye başlanması, bu sorunu daha da rahatsız edici bir faktör haline getirir. Koltuk altı kararması için çözüm önerilerinden birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden size en uygun olanını seçerek uygulamanız için birden fazla tarif vermek ve evde olan malzemelerden seçerek uygulamanız en doğru seçimdir. Koltuk Altı beyazlatma için doğal yöntemleri denemeye ne dersiniz?

Koltuk Altı Beyazlatma

Koltuk Altı kararması, pek çok sebebe bağlı olarak gelişen durumlardandır. Bunlar arasında;

 • Epilasyon
 • Sürtünme
 • Genetik Faktörler

yer alır. Koltuk altı beyazlatıcı krem kullanan kişiler oldukça fazladır. Fakat aynı yöntemi doğal yollardan ve masrafsız bir şekilde de çözebilirsiniz. Koltuk altı beyazlatma için 5 doğal yöntemi sizin için derledik.

Limon Yöntemi

Kararan ev eşyaları, mutfak eşyaları gibi gereçlerde limon kullanımı oldukça yaygındır. Limonun doğal olarak beyazlatma görevi vardır. Koltuk altı kararması problemlerinde en fazla kullanılan yöntemlerden biri olan limonun içerisinde bulunan asitten dolayı, hassas cilde sahip olanlar mutlaka önce küçük bir deneme yapmalıdır. Koltuk Altı beyazlatma için limon kullanım adımları;

 • Koltuk altınızı iyice temizleyin
 • Temizlenen Koltuk Altına limon sürün
 • Limonu koltuk altınıza iyi bir şekilde ovalayın

Bu işlemi her gün düzenli olarak tekrarladığınızda inanılmaz faydasına şahit olacaksınız. Üstelik limon ve şeker karışımı yaptığınızda da şekerin peeling etkisiyle ölü derilerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Koltuk Altı Beyazlatma

Karbonat Yöntemi

Koltuk altı beyazlatma yönteminde karbonat uygulanması, en fazla kullanılan yöntemlerden biridir. Karbonatın faydaları arasında en çok bilineni gözeneklerin açılmasını sağlayarak, koltuk altını beyazlatmaktadır. Ayrıca karbonat, deodorantın kimyasal etkisinden de cildinizi korur. Koltuk altı kararması için kullanılan karbonatın kullanımı;

 • Karbonat ve bir miktar suyu karıştırılır
 • Macun kıvamına getirilir
 • Koltuk altına sürülür
 • Bir süre bekletilir
 • Durulanır

Patates Yöntemi

Doğal beyazlatıcı etkisi olan patates, limon süremeyen kişiler için ikinci bir alternatif olabilir. Limonun içinde bulunan yoğun asit, hassas ciltler için uygun olmayabilir. Fakat koltuk altı kararması için çözüm yöntemlerinden olan iki dilim patatesi her gün düzenli olarak koltuk altına sürün ve ovalayın.

Bunun dışında koltuk altı beyazlatma için patatesin suyunu çıkararak bu suyu koltuk altınıza sürün. Patates, püre haline getirilerek de koltuk altı kararması ortadan kaldırılabilir.

Süt Yöntemi

Sütün içerisinde bulunan yağ asitleri ve vitaminler, cilt için doğal aydınlatıcı bir etki sağlamaktadır. Koltuk altı beyazlatma yöntemi için en bilinen yöntem sütün lor ile karıştırılarak lapa haline getirmek ve bu karışımı koltuk altınıza sürdükten sonra 10-15 dakika bekletmektir. Süt ve lor karışımını her gün düzenli olarak uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Elma Sirkesi Yöntemi

Mikropları öldüren ve koku oluşumunu engelleyen sirke, aynı zamanda koltuk altı beyazlatıcı etkiye de sahiptir. Koltuk altına sirkeyi sürdükten sonra biraz ovun. Elma sirkesi 10-15 dakika bekletildikten sonra durulanır ve düzenli olarak her gün uygulanır.

Son Olarak

Bu yöntemlerden hangisini uygulamak isterseniz düzen oldukça önemlidir. Yani 1 defa yaptıktan sonra etkisini görmemeniz oldukça normaldir. Tavsiye edilen doğal yöntemleri her gün düzenli olarak uyguladıktan sonra belirli bir süre içerisinde koltuk altı kararması problemlerinize çözüm bulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu