Spor

Kol Sıkılaştırma Hareketleri

Kol Sıkılaştırma Egzersizi İle En Hızlı Kol İnceltme Yöntemleri

Hepimizin bilincinde olduğumuz ve düzeltmek istediğimiz sorun bölgeleri var. Kol sıkılaştırma hareketleri ile sarkmış kolların çözümü sitemizde.
Siz de doğru bir şekilde egzersiz rutininize düzenli egzersizleri ekleyerek kollarınızdaki kasları oldukça hızlı bir şekilde güçlendirmeye başlayabilirsiniz.
Tipik egzersiz rutinine 5 dakikalık bir kol rutini ekleyin sadece üç hafta sonra bir değişiklik fark edeceksiniz. Bir hafta içinde kolsuz üstlerine ve elbiseleri giyebileceksiniz. Kol egzersizin önemi kendinize olan güveninizi artırmasıdır.

Kol Sıkılaştırma
Kol Sıkılaştırma


Kolları sıkılaştırma yaz hedefleri listenizdeyse, bu egzersizleri haftada üç kez fitness rejiminize eklemeyi deneyin. Bunları 3-5 kiloluk dambıl ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.
Bazı egzersizlerin diğerlerinden daha kolay olabileceğini unutmayın, bu nedenle vücudunuz için neyin doğru hissettirdiğine bağlı olarak ağırlıklar arasında geçiş yapabilirsiniz.


Kendinize uygun tekrar sıklığında hareketleri tekrarlamanız gerekecek. Yaza hazır olmak için en kolay ve işe yarar egzersizle zayıflama keyfini çıkarın.

Kollar İçin Yapılan Sporlar

Yüzdüğünüzde her zaman kollarınızı hareket ettiriyorsunuz ve kolun altına tonlama yapmak için harika bir düşük etkili egzersiz yapıyorsunuz. Kol sıkılaştırma hareketlerinden biri olan yüzmek, çok nazik olduğu için tansiyon veya şeker hastalığı olanlar da dahil olmak üzere birçok insan için tavsiye edilir. Yüzerken, zorluk artırmak için kollarınızı bacaklarınızdan daha fazla kullanarak vücudunuzu hareket ettirmeye odaklanın.

Kol Sıkılaştırma
Kol Sıkılaştırma

Kollar için sporlar arasında yüzme gelir. Yüzme en iyi kol sıkılaştırma egzersizidir. Hem pilates hem de yoga aynı zamanda çok nazik ancak kasları güçlendirmenin etkili yollarıdır. Eğitmeninizden size kolları sıkılaştıracak belirli hareketleri göstermesini ve ardından bunları kendi evinizin rahatlığında alıştırmasını isteyebilirsiniz.

Dambıl Egzersizleri

İlk hareket pazı çalışmasıdır. Pazı kıvırmak, mükemmel bir kol egzersizidir. Kolların ön kısmını sıkılaştırır ve güçlendirir. Kol sıkılaştırma egzersizi yapmak için;

 • Halterinizi alın ve kollarınızı yanlarınızda tutarak başlayın.
 • Dirseklerinizi vücudunuzun yan tarafına doğru sarın ve ardından ağırlıkları omuzlarınıza doğru kıvırın.
 • Kollarınızın sallanmasına izin vermeyin.
 • Bunu 10 kez tekrarlayın ve antrenmanınız boyunca toplam 3 set tamamlayın.

Dambıl egzersizleri her zaman 10 kez yapılması gerekir. Sarılma egzersizi, pazıları farklı bir açıdan çalıştırırken aynı zamanda göğsün yan taraflarını, koltuk altlarının yanındaki bölgeyi ve omuzları şekillendirir. Sarılma egzersizi için adım adım yöntemler;

Kol Sıkılaştırma
Kol Sıkılaştırma
 • Ağırlıkları zemine paralel olarak omuz hizasında tutun.
 • Omuzlarınızı aşağı doğru gevşetin ve ardından bir ağaca sarılıyormuş gibi kollarınızı vücudunuzun önüne doğru kucaklayın.
 • Dirseklerinizi omuzlarınızla aynı hizada tutun, aşağıya inmelerine izin vermeyin ve omuzlarınızın kulaklarınıza doğru yükselmeye başladığının bilincinde olun.
 • Bu durum ağırlığın çok ağır olduğu veya çok yorgun olduğunuz anlamına gelir.
 • Bunu 10 kez tekrarlayın ve antrenmanınız boyunca toplam 3 seti tamamlayın.

Kol sıkılaştırma egzersizleri basittir. Damlıları tabak gibi kaldırabilirsiniz. Sadece düzenli olarak tekrar yapmanız rahatlıkla kolların sıkılaşmasını sağlayacaktır.

10 Yorum

 1. Eskiden olsa ne gerek var kol sıkılaştırmaya öyle saçma şey mi olur derdim ama insan yaş aldıkça anlıyor bazı şeyleri. Harika bir yazı olmuş kaleminize sağlık

 2. Yazılarınız bana çok iyi geldi benimde kollarımda sıkıntı vardı teşekkürler

 3. Kol sıkılastırma hareketine yeni başladım şimdilik güzel gidiyor eminim ise yarayacak iyi günler

 4. Kilo vermeye çalıştığım bu dönemde sarkmalar icin tavsiyeleriniz cok guzel . Tesekkur ederim

 5. Kollarım konusunda sıkıntı çekiyordum okuduklarımı uygulayacağım sonucunun iyi olacağına eminim.

 6. Tamda ihtiyacim olan spor kollarimin sıkılasması gereken seyler cok guzel bilgiler var tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu