DiyetlerSağlık

Kilo aldıran alışkanlıklarda ilk 11

Kilo aldıran alışkanlıklarda ilk 11

Kilo aldıran Besleyici öğünler, kumpaslı egzersiz ve iyi düşünülmüş bir kilo verme tasarısının kombinasyonu, fazla kilo vermenize destekçi olmak için yeterli olmayabilir. Kilo aldıran Bu gidişatta, fark edilmeden vazgeçilen ve hakimiyet edilmesi gereken ufak günlük rutinler olabilir. Nebat bazlı seçenekleri seçim etme, spor isteği ve hatta günlük elbise tercihiniz gibi şeyler bu yolculuğu ehemmiyetli miktarda yavaşlatabilir. İşte, kilo almanızı sağlayan günlük alışkanlıklar…

Kilo aldıran
Kilo aldıran

1. AVOKADO TÜKETİMİN FAZLA OLMASI

Sağlıklı doymamış yağ, vitamin ve mineraller bakımından zengin olmasıyla diyetlerde sıkça tercih edilen besinlerden biri avokadodur. Güçlü bir antioksidan olan avokado diyet tostlarda, dip soslarında ve smoothie tariflerinde bolca kullanılan bir besin haline geldi. Son derece masum gibi görünen avokado kalorisi yüksek olduğu için fazla tüketildiğinde kilo almanıza sebep olabilir. Günde yarım avokado ideal tüketim miktarıdır.

2. ÖĞLE YEMEĞİNİ ATLAMAK

Kilo aldıran Bazı insanlar öğle yemeğini atlar zira hafif yemenin kendileri için iyi olduğuna inanırlar, ötekileri ise gün süresince yemek yemeyi unutacak kadar meşguldürler. Gün içerisinde bedenin lüzumu olan besinin karşılanamadığı gidişatlarda stres hormonu faaliyete geçer ve yağ yakmanıza mani olur. Bunlara ek olarak da uzun süren açlık vaziyeti sıhhatsiz besine olan isteğinizi artırır.

3. DAR KESİM KOTLARI TERCİH ETMEK

Dar kesim korlar, bir yanılsama yaratmanıza ve daha zayıf görünmenize yardımcı olabilirler, ancak bunları sık sık giyinmek bazı sorunlara yol açabilir. Skinny kot pantolon, kalçalarınızı, kalçalarınızı ve göbeğinizi sıkarak kasların destek işlevini yerine getirmesini engeller. Uzun süre baskı altında kaldıktan sonra gevşer ve gevşek görünmeye başlarlar. Bunu önlemek için, daha rahat stillere geçebilir veya bu tür kotları giydikten sonra ayak bileklerinize ve merkezinize düzenli olarak masaj yapabilirsiniz.

4. BADEM SÜTÜ TÜKETMEK

Kilo aldıran Laktoz intoleransınız yoksa veya vegan değilseniz, nebat bazlı süt seçeneklerine geçmek, kilo vermeye çalışırken iyi bir fikir olmayabilir. Badem sütünün yüksek kaloriye sahip olması ve kalsiyum kapsamaması sıhhatli bir perhiz için yeterli değildir. Fazlaya kaçılan badem sütü tüketimleri kilo alımınızı basitleştirecektir.

5. KARBONHİDRAT VE YAĞDAN KAÇINMAK

Kilo vermek için protein ağırlıklı bir diyet uygulamak, kalp sorunlarını, vitamin eksikliklerini ve bağışıklığın zayıflamasına sebep oluyor. Bunun yanı sıra öğünlerinizde yeterince karbonhidrat ve sağlıklı yağ bulunmaması diyetinizi dengesizleştirir ve kilo alımına neden olur. Sağlıklı yarar sağlayabilmek açısından, çoğunlukla karmaşık karbonhidratlar ve doymamış yağlar tükettiğinizden emin olun.

6. AŞIRI EGZERSİZ PTOGRAMI UYGULAMAK

Kumpaslı egzersiz yalnızca cılız bir bedene sahip olmanıza takviyeci olmakla kalmaz, aynı zamanda stres seviyelerini eksiltmenin şahane bir yoludur. Bununla beraber, çok aşırısı ters doğrultuda çalışabilir ve kortizol seviyenizi yükseltebilir. Bu, bedeninizin daha fazla yağ depolamasına ve gıdaları daha fazla istemesine neden olur. Haftalık orta seviyede aerobik etkinliği takribî 150 dakika olarak öneri edilir. Ana adale gruplarınızın haftada 2 defa çalıştırılması gerekir.

7. HİÇ ŞEKER YEMEMEK

Kısa vadede, yapay tatlandırıcılar bazı kalorileri azaltmaya yardımcı olabilir, ancak uzun vadede bazı ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler. Sadece kilo vermenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda alternatif şekerler diyabet ve obezite ile bağlantılıdır. Dahası, sağlığınızı etkileyebilir ve daha tatlı yiyecekler yemek istemeni sağlayabilir.

8. EVDE FAZLA VAKİT GEÇİRMEK

Vücudunuzu Kilo aldıran günlük olarak doğal ışığa maruz bırakmazsanız, daha fazla yağ depolayabilirsiniz. Bir araştırmaya göre gün ışığı cildimize nüfuz ettiğinde yağ hücrelerine de ulaşır. Bu olduktan sonra, daha az yağ depolamaya başlarlar çünkü lipit damlacıklarının boyutu küçülür ve hücreden dışarı salınır. Bu nedenle, dışarı çıkmaya ve günde en az yarım saat sağlıklı doğal gün ışığı dozunu almaya çalışın.

9. SÜTLÜ KAHVE İÇMEK

Sade kahve tüketimi kilo vermenizi yasaklamaz, ancak ona ilave etmeye karar verdiğiniz şey için aynı şeyi söyleyemeyiz. Sabahları sade bir fincan sade kahve yerine, çoğumuz süt veya krema ile tatlandırılmış bir meşrubatı seçim ediyor. Bu meşrubatın içindeki şeker ve yağ, kalori alımını artırır ve kumpaslı olarak içmek süratli bir biçimde fazla kilo almanıza neden olur. Karşılaştırma için, koyu kavrulmuş bir fincan kahve kapsayan sütlü cappuccino 110 kalori iken, sade bir fincan kahve yalnızca 4 kaloridir.

10. MAGNEZYUM EKSİKLİĞİ

Bu mineral asap ihtarlarımız, adalelerimiz ve kalp sıhhatimiz için hayati ehemmiyet taşımakla kalmaz, aynı zamanda yetersizliği kilo vermenizi sabote edebilir. Magnezyum, insülin duyarlılığını ve glikoz hakimiyetini iyileştirmeye destekçi olur. Tüketimi çoğaldırmak, sıhhatli bir kilonun iyileştirilmesi ve sürdürülmesi üzerinde pozitif bir tesire sahiptir. Bitter çikolata, fındık, baklagiller ve yağlı balık, seviyesini yükseltmenize destekçi olabilir.

11. DOĞAL TATLANDRICILARDA AŞIRIYA KAÇMAK

Kilo aldıran Akçaağaç şurubu veya bal gibi doğal şekerler diyetteyken harika alternatiflerdir, ancak şeker içerdiklerini de unutmayın. Örneğin, bir yemek kaşığı akçaağaç şurubunda 12 gram şeker, bir yemek kaşığı balda ise 17 gram şeker vardır. Bu ürünleri diyetinizden tamamen çıkarmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak öğünlerinize eklediğiniz miktara dikkat etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu