Cilt Bakımı

Kil Maskesinin Faydaları

Kil Maskesi Faydaları

Kil maskesi yapmak, cildin pürüzsüzleşmesini sağlayarak mevsimsel geçişlerde bozulan cildi yeniliyor. Evde doğal bir şekilde uygulanan bu maske ile siyah noktalarınızdan kurtulmak mümkündür. Kil maskeleri çeşitli renklerde olabilir. Hangi rengini kullanırsanız kullanın düzenli bir kullanım sonucunda harika bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Özellikle de yaz aylarında siyah noktaya iyi gelmesi bilinen bir gerçektir.

Kil Maskesi

Kuru ciltler, yağlı ciltler, akneli ciltler hangi cilt tipine sahip olursanız olun çeşitli farklılıklar katarak bu maskeyi yapabilirsiniz. Özellikle de ciltte oluşan kızarıklıklar, siyah nokta temizleme ve sivilceyi iyileştirme etkisine sahiptir. İçerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde bulundurmayan bu doğal ürünün faydaları;

  • Yağlı ciltler için oldukça faydalıdır
  • Deforme olan cildi düzeltir
  • Yaşlanma karşıtıdır
  • Ciltteki pigment bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur
  • Ciltte oluşan tıkalı gözenekleri açar
  • Siyah noktaya oldukça iyidir
  • Güneş lekelerinin ortadan kalkmasını sağlar

Kil Maskesinin İçeriği

İçeriğinde bulunan kalsiyum, magnezyum, silis ve potasyum gibi özellikleri sayesinde kil maskesi cilt için birebir iyileştirici bir özelliğe sahiptir. Özellikle de siyah nokta temizleme işlemi için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Cildi aşırı derecede kurutmasını önlemek için haftada bir defa cildinize uygulamak yeterli olacaktır. En iyi maske, cildinizde 10-15 dakika beklettiğiniz şeklidir.

Kil Maskesi nin faydaları

Yani yüzünüze uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin ve bu süreç içinde de yıkamaya başlayabilirsiniz. Özellikle de hamama giden kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bu maske, her kadının ve erkeğin kurtarıcı bakımıdır. Yüzünüze buhar uyguladıktan sonra maske yapmak cildinizin güzelleşmesini sağlar.

Kil Maskesi İle Siyah Nokta Temizleme İşlemi

Siyah nokta temizleme için en etkili yöntemlerden biri maske yapmaktır. Aktarlardan veya ünlü markalardan alacağınız doğal kil ile biraz limon suyunu ya da elma sirkesini karıştırınca göz çevresi haricinde tüm yüzünüze sürebilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra da ılık su ile yıkamaya başlayın. Maske yapmadan önce cildinize su buharı tutmanız gözeneklerinizi açar.

Kil Maskesi detaylı

Bununla birlikte kil maskesi de gözeneklerinizin derinlerine iner ve cildinizi kökten onarmaya başlar. Ayrıca siyah noktalar için düzensiz bir şekilde yüz yıkamak ve cildi nemlendirmek de oldukça etkili yöntemlerdendir.

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

Maskelerin birçok farklı rengi olup en fazla kullanılanı Yeşil kil maskesidir. Yağlı ve sivilceli ciltler için daha sık kullanılan bu renk kil, sivilceli ciltler için mucizevi bir sonuç verir. Haftada bir defa yeşil kil maskesi uygulandığı zaman mutlaka faydasını görürsünüz.

Ama çatlatılmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sebeple de mimik hareketlerini kesinlikle yapmamaya gayret etmeli ve kalıp şeklinde kurumaya bırakmalısınız. Cildinizde oluşacak olan sivilcelerin ve aknelerin önüne geçmek, siyah nokta temizleme, cilde ferahlık katmak için kullanılan en iyi maske türlerinden biridir. Cildinizi besler ve onarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu