Vücut Bakımı

Kese Yapmak ve Vücut Bakımı

Kese Yapmak Ne İşe Yarar ?

Güzellik ikonlarının gizli sırları arasında kese yapmak vardır. Kese yapmak Çok faydalı eski Türk geleneklerinde yer alan vücut temizliği yönteminden ileri gelir.
Vücudun temizlenmesi için kese önemlidir. Çünkü vücudun ölü derilerden arınmasına, kir ve yağdan temizlenmesine yardımcı olur.

Kese Yapmak
Kese Yapmak

Kese Yapmak Vücutta Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olmanıza Yarar

Kese yapmanın faydaları sayesinde bakımlı ve parlayan bir vücudunuz olacaktır. Cilt sürekli bir değişim halindedir: Ölü cilt yüzeye çıkar, doğal olarak dökülür ve altındaki bebeksi yumuşak cildi ortaya çıkar. Bu süreç zamanla yavaşlayarak cilt yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesine katkıda bulunur. Karışma, kirlilik ve diğer çevresel stres biçimlerini ekleyin ve donuk, pürüzlü ve kaşıntılı ciltler için birçok nedeniniz olur.

Kese Yaparken Vücudumuzda Neler Olur?

Kese yapmadan önce buharlı ve sıcak suyla iyice yumuşamanız gerekir. Bu yerleşen kir, yağ ve ölü derinin yumuşaması gerekecektir. Vücudunuza, asla sabun, duş jeli veya farklı bir temizleyici değdirmeyin. Vücudunuzu sıcak su ile ıslatın. Yeterince yumuşadıktan sonra kese yapmaya başlayın. Kese yaparken çok sert olmayın, siz kese yaparken cildinizde kan dolaşımı hızlanacaktır. Kese yaparken vücudumuz neler olur? Kese yapmaya başladığınız zaman gözenekleriniz açılır ve temizlenir. Vücut arınır. Kan dolaşımı hızlanır, yağ birikintileri, çatlak ve selülitler için masaj görevi görür.

Kese Yapmak
Kese Yapmak
  • Etkili dolaşımı ve cilt hücresi dönüşümünü teşvik etmek
  • Cildin yüzeyinden ölü hücrelerin uzaklaştırılması
  • Pürüzlü, kuru cildi yumuşatmak ve yumuşatmak
  • Kirleri çıkarmak ve tıkanıklığı gidermek
  • Kese yapmanın faydaları arasında batık tüyleri çıkartmak

Gibi birçok faydası vardır. Bunların hepsini vücudumuza kese yaparken meydana gelen etkiler. Yani vücudumuz yeniden doğar. Kan akışını hızlandıran kese canlı bir cilt sağlar.

Keseden Sonra Vücudumuzda Ne Tür Değişiklikler Olur

Kese yapmanın faydaları ölü deriyi ve kirleri giderirken, cildinizde yumuşak ve canlanmış bir his bırakır. Bu özellikle dirsekler ve dizler gibi pürüzlü alanlarda önemlidir.
Ölü cilt hücreleri çıkarılırken pürüzlü görünen cilt ve kirler de onlarla birlikte giderilir. Bronzlaşma veya lekelerin bir sonucu olarak ciltte renk değişikliği yaşayanlar, genellikle vücut kesesinin ten rengi eşitlemede işe yaradığını görürler.

Kese Yapmak
Kese Yapmak


Cildiniz harika göründüğünde ve hissettiğinde, kendinize olan güveniniz genellikle anında iyileşir. Keselendikten sonra cildiniz nemlendiricileri daha iyi emebilecektir. Kese işleminden sonra nemlendirme, cildinizin yumuşak ve esnek hissetmesini sağlar.
Değişiklik anında fark edilir olacak ve her gün nemlendirirken iyileşmeye devam edecektir. Masaj ve yüz bakımı ile birlikte keselenme deneyimi, rahatlamanın ve stresi atmanın harika bir yoludur.


Sakinleştirici spa, hamam deneyimi, zihninizin ve vücudunuzun uzun bir kıştan sonra iyileşmesine ve önümüzdeki mevsime hazırlanmasına yardımcı olur. Keseden sonra vücudumuzda ne tür değişikler olur? Keselenme işleminden sonra vücudunuz yeniden doğmuş gibi olur.

Kıl Dönmesine Çözüm

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kıl dönmesi yani batık sorunu büyük estetik sorunlara neden olur. Kıl dönmesi aynı zamanda ciddi bir sağlık sorudur. Ciddi sağlık sorunları yaşamamak, estetik olarak güzel ve pürüzsüz bir cilt için kese yapmak gerekir. Ayrıca bir başka sorun ise yolunmuş tavuk görüntüsüdür. Tavuk derisi görünümünü engellemenin başlıca çözümü kesedir. Kıl dönmesine çözüm olarak gelir. Kıl dönmesi tedavisi sırasında öncelikle cilt yumuşatılır. Aynı işlem, kese yaparken de uygulanır. Kese yapmanın faydaları, arasında batık tedavisi de yer alır. Batık çıkartma işleminde ince bir iğne veya cımbız kullanılır.


Fakat kese cilt üzerindeki derilerin, ölü derilerin soyulmasını sağlar. Bu sayede herhangi bir işlem uygulamadan batıklardan kurtulabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüz görünümü ve yaz aylarında parlayan bir cilt için kese yapın.
Güzellik sırları arasında birçok ünlünün kese yapmak vardır. Selülit, çatlak, pürüzlü cilt gibi sorunlardan kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda gözenekleri açar.


Kese yapmanın faydaları oldukça çoktur. Kan akışını hızlandır. Kan akışının hızlanması cildin parlamasına, yaşlanmanın yavaşlamasına ve pembe bir cilt rengine sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu