Saç Bakımı

Keratin Saç Bakımı

Keratin Saç Bakımı Neden Önemlidir

Keratin saç bakımı, saça ihtiyaç duyduğu nemi verir ve saçı besler. Yıpranmaların onarılması, saçı içten dışa doğru onarması keratin bakımının en önemli etkenleridir.

Ölü hücreleri saçtan atarak, saç yüzeyinde pürüzsüz bir görünüm sağlamasına yardımcı olur. Sonuç olarak yumuşacık ve sağlıklı bir saça sahip olursunuz.

Keratin Bakımıyla Gözle Görülen Sağlıklı Saçlar

Vücudun her bölgesinin ayrı bakımlara ihtiyacı vardır. Saçlar da kendine özgü bir yapıda olduğu için ayrıca bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Hem özgüven bakımından hem de daha sağlıklı saçlara sahip olmak için keratin bakımı, saç bakım yöntemlerinden biridir. Doğru uygulanması oldukça önemli olan keratin saç bakımı faydaları;

Keratin Saç Bakımı

 • Kırık saçların onarılmasını sağlar
 • Elektriklenmeyi önler
 • Saça parlaklık kazandırır

Fakat keratinin içerisinde, formaldehit maddesinin olmadığı ya da az bulunduğu bir keratin tercih edilmesi daha doğrudur. Keratinde bulunan proteinler, saça kaynak yapar.

Saçınızda bulunan kırık ve çukur yerleri rahat bir şekilde onarır. Eğer saçınız için bir hafta içerisinde farklı bir yağ bakımı yaptıysanız keratinden istediğiniz verimi alamazsınız.

Keratin Bakımının Etkileri

Saçı saran keratin, incelen saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar. Kalınlaşan saç da pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Keratinin etkisini kaybetmesinden sonra bakım tekrar sağlanarak sülfatsız şampuan ve saç kremiyle kalıcı bir bakım oluşturulur.

Keratin bakımı yapılırken ya da keratinli olan diğer saç bakım ürünleri, saçın yapısını güçlendirerek saçların sağlıklı yapısını korur. Keratin saç bakımı, saçın üzerinde canlılık ve parlaklık gibi etkenler oluşturur. Dolayısıyla saçın mat, pürüzlü ve cansız görünümü kaybolur.

Keratin Saç Bakımı

Keratin Bakımının Faydaları

Saçın en önemli kaynağı olan keratin kullanımı, saçın onarımı ve sağlığı bakımından oldukça ilgi görmektedir. Çok fazla işlem görmüş olan saçlar, bakımsız saçlar ve daha birçok etken buna sebep olabilir. Keratin saç bakımı yaptıktan sonra saçınızda olan farklılıkları göreceksiniz.

 • Kimyasal boyalardan yıpranmış olan saçların bakımını yapar
 • Saçların parlak ve dolgun görünmesini sağlar.
 • İncelmiş olan saç telini kalınlaştırır
 • Saçlardaki kırılmaların ve kopmaların önüne geçer
 • 3 aya kadar etkisini devam ettirir
 • Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.
 • Ayrıca keratin bakımı yapan kişiler, genellikle saçlarının daha hızlı uzadığını söylemişlerdir.
 • Elektriklenme ve kabarmayı durdurur.

Keratin Saç Bakımı

Keratinin saçı düzleştirme etkisi olduğuna dair bir takım söylentiler mevcuttur. Fakat keratin saçı düzleştirmez. Sadece saçta var olan elektriklenmeyi ve kabarmayı ortadan kaldırdığı için saçın düzleştirildiği düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu