Cilt Bakımı

Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Yüz Maskesi

Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin

Yaşın ilerlemesi ile ve yapılan mimik hareketleriyle doğrudan bağlantısı olan kaz ayaklarını azaltan hatta ve hatta yok eden doğal yöntemleri sizler için hazırladık. Kaz ayağı kırışıklıklarını gideren doğal yöntemler nelerdir? İşte kaz ayağı kırışıklıkları tedavisinde önerilen doğal yöntemler!

Kaz Ayağı Kırışıklıkları
Kaz Ayağı Kırışıklıkları

Süt

Sütün içerisinde bol miktarda protein, amino asit ve lipidler bulunmaktadır. Bunlarda kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olan maddelerdir. Yapmanız gereken tek şey pamuk ya da beze biraz süt alıp göz kenarlarına uygulamak. 10-15 dakika kadar sürün. Sütten daha fazla etki almak istiyorsanız içerisine 1 tatlı kaşığı bal veya badem yapı ekleyebilirsiniz.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları

Yeşil çay

İçtiğiniz poşet yeşil çayları kesinlikle çöpe atmayın. Demlenmiş yeşil çayın poşet kısmını buz dolabında biraz beklettikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. Gözlerin rahatlamasını sağlayan yeşil çay kaz ayaklarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları

Patates dilimleri

Son yıllarda popülerlik kazanan patates dilimlerinden özellikle cilt tedavisinde kullanılmaya başlandı. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklarında giderilmesine yardımcı olan patatesi dlimleyerek gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletmeniz kırışıklık tedaviniz için yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu