Diyetler

Karnabahar Diyeti İle 1 Haftada 3 Kilo Verin

Karnabahar Diyeti ve Sağlıklı Vücut

Karnabahar, hem tadı hem de lezzeti bakımından tercih edilmektedir. Karnabahar diyeti, çok bilinmemesine rağmen, karnabahar severler için sevilen bir diyet tarifi olmuştur.
Hem soğuk kış günlerinde hem de yazın uygulanan bu hafif diyet sayesinde kilo vermenin keyifli zamanlarını çıkarabilirsiniz. Karnabahar, her sosa yakışan ve pişirme tekniği doğru olarak uygulandığında lezzet bakımından olukça iyidir.

Karnabahar Diyeti


Ayrıca düzenli kullanımı sonucunda bağırsaklarınızın düzene girmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla günlük kalorilerinizi düşürerek daha fit bir vücuda sahip olacaksınız. Bilindiği üzere sebze yemekleri sağlıklı olmasından dolayı tüketilmektedir.


Hem kalp sağlığı hem de vücudun çok fazla yağ biriktirmesini engelleyen özellikleri vardır. Bu yüzden de sebze diyeti hem normal beslenme alışkanlığına eklenmesi gereken bir diyettir. Hem de sebze yemek zaten sağlıklı bir alışkanlıktır. Bu yüzden sebze diyetleri arasından karnabahar diyeti yapmayı seçtiyseniz doğru yerdesiniz. Sizlere püf noktalardan bahsedelim.

Karnabahar Diyetinin Uygulanması

Kilo vermek için birkaç kilo vermeye ihtiyacınız varsa ve acilen kilo vermeniz gerekiyorsa bu diyeti uygulamanız tavsiye edilmektedir.
Karnabahar diyeti yapmaya başlarken öncelikle şu önemli noktada sizleri uyaralım. 5 günden fazla uygulanmaması gereken bir diyettir.

Karnabahar Diyeti


Bunun nedeni de tek tip beslenmenin uzun süreli olarak yapılması vücuda zarar vermektedir. Dolayısıyla tek tip beslenme diyetlerini uygulamaya karar verdiyseniz kesinlikle ara vererek devamını getirmeniz gerekir.
Böylece vücudunuz hem kendini toplar hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermeye devam edebilirsiniz. Karnabahar diyeti uygulanışı;

 • Karnabahar, yoğurt, baharatlar ve sarımsak bu diyet boyunca ihtiyacınız olan besinlerdir
 • 3 öğünde de karnabaharları haşlayarak yiyebilirsiniz.
 • Haşladığınız karnabaharları baharat, sarımsaklı yoğurtla tüketerek lezzetli bir diyet serüvenine girmiş olursunuz
 • Eğer gün içerisinde sürekli insanlarla iletişim halindeyseniz ve sarımsak yemek sürekli olarak size sıkıntı yaratacaksa bunun farklı bir çözümü vardır.
 • Gece uyumadan önce 2 diş sarımsak yutarak zayıflama serüveninde destekleyici sarımsakla zayıflama eylemini diyetinize ekleyebilirsiniz.

Karnabahar Yemeği Yapımı

Karnabahar diyeti için hazırlayacağınız yemek tarifi için sizlere uygun bir yöntem hazırladık. 1 tane küçük karnabahar kullanarak çok fazla bir malzemeye ihtiyacınız yoktur.

 • Karnabaharlar, yaprakları soyulduktan sonra yıkanır.
 • Daha sonra iri parçalara bölünüp soğuk suyun içinde 15 dakika bekletilir
 • 15 dakikadan sonra karnabaharlar tencere içine konulur ve karnabaharları geçecek şekilde su eklenir
 • Karnabahar diyeti için bu yemeğin su kaynayana kadar bu şekilde tencerede pişmesi gerekir
 • Karnabahar haşlandıktan sonra ocaktan alınır
 • Tencereden çıkarılıp servis tabağına eklenir
 • Üzerine sarımsaklı yoğurt eklenerek isteğe göre baharatlar eklenir
 • Baharatlar; pul biber, kekik, nane vb. olabilir

Bu sayede hem lezzetli hem de kalorisi az bir diyete aç kalmadan kilo vermek kolaylaşacaktır.

Karnabahar Diyeti

Karnabahar Suyunu Mutlaka Değerlendirin

Karnabahar diyeti için hazırlanan karnabaharların suyunu da mutlaka değerlendirin. Karnabahar suyunun faydaları arasında göbek yağları erimesi vardır. Göbek yağlarını eriten karnabahar suyu, son derece etkili bir içecektir. Karnabahar suyu tarifi;

 • 2-3 çiçek karnabahar ve karnabahar yaprakları
 • 1 litre su
 • Bunları 10 dakika birlikte kaynatın
 • İsteğe göre limon ekleyin

Çıkan suyu tüketerek faydasını görebilirsiniz. Üstelik ılık karnabahar suyu tükettiğinizde vücudunuzda tokluk hissi oluşarak acıkma hissi yaşamazsınız.

Karnabaharın Faydaları

Karnabahar içerisinde bulunan vitaminler sayesinde vücudunuzun vitamin ihtiyacını karşılamaktadır. Karnabaharın içinde bulunan vitamin ve değerler;

 • A vitamini
 • B1, B2 vitaminleri
 • C vitamini
 • E vitamini

Karnabahar Diyeti

Bununla beraber kalsiyum, potasyum, fosfor ve magnezyumdan dolayı da zengin bir içeriğe sahiptir.
Karnabahar diyeti yaptığınızda vücudunuz ve sağlığınız için de büyük bir adım atmış olacaksınız. Çünkü karnabaharın idrar söktürücü bir özelliği bulunmaktadır.
Midenizin rahatsızlanmasını önlerken aynı zamanda mide koruyucu etkisi olduğu bilinen önemli özelliklerdendir. Karnabaharın faydaları arasında vücutta bulunan toksinlerin kolaylıkla vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

LAHANA DİYETİMİZİ DENEDİNMİZ Mİ ? LAHANA DİYETİ


Özellikle kış sebzesi olması, soğuk algınlığının önüne geçerken hem de karaciğer sağlığı bakımından oldukça faydalı bir sebzedir. Karnabaharı tüketen kişiler eğer şeker hastasıysa bu sebzeyi gönül rahatlığı ile tüketebilirler.
Karnabaharın bilinmeyen diğer özelliği de cinsel isteğin artmasını sağlar, folik asit ihtiyacını giderir ve kalbin korunmasını sağlayarak kalp hastalıklarından sizleri korur.


Karnabahar diyeti yaparken hem vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri vücudunuza alırsınız. Hem de sağlıklı kilo vermenin tadını çıkarırsınız. Fakat bu beslenme tek tip beslenme olduğu için 5 günden fazla kesinlikle uygulanmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu