Bilgi Arşivi

Karabiber Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi​

Karabiber Yağı

Saç dökülmesi, stres, yanlış ürün kullanımı veya kalıtsal nedenlerle birçok kişiyi rahatsız eder. Maalesef hepimize uyan tek bir tedavi yok. Ancak saç dökülmesini önlemek için doğal ürünler arıyorsanız, karabiber yağını deneyin. Antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için kafa derinizdeki enfeksiyon için harikadır. C vitamini içerdiğinden dolayı, saç kırılması ve saç incelmesi ile mücadele için etkilidir.

Kepek​

Birden fazla nedenden dolayı oluşabilecek kepek sorunlarınız varsa karabibe yağı size yardımcı olabilir. Karabiber yağı, pul pul saç derisini temizleyen ve kafa derisinde biriken ölü cilt hücrelerinin üzerinde çalışılmasına yardımcı olan C vitamini içerir. Sadece biraz saf karabiber yağı alın ve üzerine karabiber ekleyin. Saçınızı kökten uca kadar sararak kapatın ve en az bir saat bekletin. Saçınızı soğuk suyla yıkayın.

Karabiber Yağı

Karabiber Yağı ile Erken Saç Beyazlaması​

Erken saç beyazlamasını tedavi etmek için, karabiber yağı kullanarak kurutabilirsiniz, çünkü önemli bir antioksidan kaynağıdır. Diğer bir yol da, bir çay kaşığı karabiber tozu ve 3 çorba kaşığı lorla karıştırıp kafa derinize iyice masaj yaparak uygulamanızdır. Bir saat bekletin ve organik bir şampuanla yıkayın . Lor, nem ekler ve biberdeki antioksidanlar saçların beyazlamasının önlenmesine yardımcı olur.

Saç uzaması​

Zeytinyağı ve karabiber tozunu karıştırın ve saç derinize masaj yapın. Kombinasyon mükemmeldir çünkü yağ, karabiberin uyarılması üzerinde çalışacak ve enfeksiyonlarla savaşacak ve saç uzamasını hızlandıracaktır. Bir tatlı kaşığı karabiber tozu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp 2 hafta boyunca bekletin. 2 hafta sonra elde ettiğiniz yağ karışımını saç derinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekletin ve ardından saçınızı soğuk suyla yıkayın.

Karabiber Yağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu