Cilt Bakımı

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar Nelerdir?

Siyah nokta temizlemek, selülitlerden kurtulmak, cildi meyyit derilerden arındırmak için kıymetli kremler kullanmanıza gerek yok! Zira, kahvenin cilde yararları var. ‘’ Türk kahvesinin telvesiyle güzelleşmenin yollarını ve kahvenin cilde yararlarını anlatıyoruz.

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Bu tavsiyemizi lütfen dikkate alın: Zira, kahve telvesini çöpe atmak yerine muazzam bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Ekonomik ve pratik şahıssel bakım yapmanın ayrıntıları için özel haberimizi okumaya devam edin, mutlu olacaksınız…

 

Kahveyle Siyah noktaları temizleyin

Türk kahvesinin telvesi soğuduktan sonra cildinizde siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak sürün. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Haftada bir defa bu süreci yaparsanız, siyah noktalar azalacak ve cildiniz daha pak görünecektir. Bu süreci, filtre kahve telvesiyle yapabilirsiniz.

Kahveyle topuk çatlaklarından kurtulun

Topuk çatlaklarından kurtulmak için Türk kahvesi telvesi ve biraz zeytinyağı yeterlidir! Ayaklarınızı sıcak suda yaklaşık 5 dakika bekletip sudan çıkarın. Hafif nemli kalacak formda kurulayın. Ayaklarınıza yetecek ölçüde Türk kahvesi telvesi ve zeytinyağını karıştırın. Karışımı ayaklarınıza ovalayarak sürün. Tesirini artırmak için ayaklarınızı streç sinemayla sarıne üzerine pamuklu çorap giyin. Tüm gece ayağınızda kalabilir yahut birkaç saat bekletebilirsiniz. Ilık suyla durulayın ve yumuşacık topuklara merhaba deyin!

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar
Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Ayak Bakımı İle Evde Doğal Bakım Yöntemleri için Konumuzu Ziyaret Edin !

Kahveyle elleriniz pamuk üzere olsun

Kuruyan, çatlayan ve sertleşen eller için kahve telvesi eksiksiz bir çözümdür. Elinizi yavaşça ıslatıp kahve telvesini avuç içine alın. Ovalayarak her noktaya değmesini sağlayın. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Anında yumuşacık bir his oluşacak, elleriniz güzelleşecektir.

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Kahveyle selülitlerden kurtulun

Antioksidan özler içeren kahve, kan deveranını hızlandırıp selülit gidermeye yardımcı oluyor. Öncelikle, bacaklarınıza yetecek kadar Türk kahvesi telvesini bir kapta biriktirin. Banyoya girip selülit olan bölgelere kahve telvesi sürün ve ovalayarak yedirin. Yaklaşık 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Haftada bir kere bu uygulamayı yapar, selülit giderici prosedürleri de uygularsanız, selülitleriniz yok olacaktır.

Türk kahvesinin yararları

Kahve Telvesi İle Yapılan Bakımlar

Kahvenin cilde yararları ile sıhhate yararları var, aşağıda listeliyoruz.

  1. Bağırsakları çalıştırıp kabızlığı giderir.
  2. Metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeyi basitlaştırır.
  3. Tatlı ve çok yeme isteğini keser.
  4. Sinir sistemini ve beyni güçlendirir
  5. Zihin açıklığı verir ve başarıyı artırır.
  6. Mutluluk hormonlarını salgılatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu