Cinsellik

Kadınlarda Mastürbasyon Nasıl Yapılır ?

Kadınlarda Mastürbasyon

Kadınlarda Mastürbasyon Toplumun tabularından biri olan cinsellikle birlikte mastürbasyon da aynı kategoriye girmektedir. Özellikle kadınlarda mastürbasyon toplumumuzda oldukça büyük bir ayıp kabul edilmektedir. Bu yüzden de erkek için “normal” olan bu durum, kadın için pek de normal görülmemekte ya da sır gibi saklanmaktadır. Kişinin kendi vücudunu ve cinsellikle ilgili yeni keşifler yapması, nelerden zevk aldığını keşfetmesi açısından mastürbasyon sıklıkla yapılan bir aktivitedir. Kadın ve erkek mastürbasyon yöntemiyle kendi kendini tatmin ederek rahatlamaktadır. Halk arasında kısaca kadınlarda mast ya da kadınlarda mastür şeklinde aratılan kelimelerden olan mastürbasyonun faydaları ve zararları nelerdir hep birlikte öğrenelim.

Kadınlarda Mastürbasyon

Kadınlarda Mastürbasyon Zararlı Mı?

Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre kadınlarda mastürbasyon yapmak için sağlık açısından herhangi bir engel yoktur. Hatta mastürbasyon, keyifli bir hale getirilip rahatlama yöntemlerinden biridir. Bu rahatlama yolu fizyolojik bir durumdur. Fakat mastürbasyonun abartılması durumunda zararları şu şekilde olabilir;

  • Gerçek cinsel ilişki esnasında boşalmayı zorlaştırabilir
  • Bağımlılık yapabilir
  • Evde sürekli olarak yapılan mastürbasyon sosyal hayatınızı etkiler
  • Kadınlarda mastürbasyon sosyal ve dini bakımdan suçluluk duyulmasına neden olabilir.

Kadınlar Mastürbasyon Cinsel İsteği Azaltır Mı?

Mastürbasyon normal zamanlarda kadının hayal gücünü arttırmaktadır. Toplum içerisinde doğru bilinen yanlışlar arasında mastürbasyonun cinsel isteği azalttığı yönüdür. Ama kadınlarda mastürbasyon cinsel isteği azaltmaz, aksine cinsel isteği arttırmaktadır. Özellikle cinsel isteksizlik, orgazm problemi yaşayan kadınlar için mastürbasyon yapılması önerilmektedir. Düzenli bir şekilde kendini rahatlatan kadınlar, vücudunu daha iyi tanır ve nelerden zevk aldığını daha iyi bilmektedir. Dolayısıyla da çiftler arasında en büyük problemlerden biri olan cinsel ilişkinin de üstesinden gelmiş olurlar. Bu sebeple de kendi kendini cinsel yolla tatmin eden kadın, normal cinsel ilişkiye girdiğinde de daha fazla zevk alarak orgazm olabilir.

Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de elbette cinsel ilişki yaşayan kadının çok fazla mastürbasyon yapmamasıdır. Çünkü bu durum orgazm problemlerini de beraberinde getirir. Bunun sebeplerinden en yaygın olanı ise mastürbasyon yapan kadın daha çok klitoris bölgeden zevk aldığından dolayı ve vajinal yöntemle boşalma olayını çok bilmediği için çok daha zor olabilir.

Kadınlarda Mastürbasyon

Kadınlarda Mastürbasyonun Faydaları

Mastürbasyon yapmak hem kadına hem de erkeğe faydalıdır. Bu faydalar arasında;

  • Kaliteli uyku sağlar
  • Duygu durumu iyileşir
  • Stresi azaltır
  • Daha kaliteli cinsel ilişkiye girer
  • Sakinleştirir

Mastürbasyon Yapmak Kızlık Zarını Bozar Mı?

Mastürbasyon yapan kadınlar özellikle klitoris bölgesinden yaptıkları için bu durum kızlık zarına zarar vermez. Vajinanın içine sokulan herhangi bir cisim ya da parmak sokmak gibi durumlarda kızlık zarı zarar görebilir. Fakat yastığa veya başka alanlara sürtünmekle yapılan mastürbasyonda, vajinanın içine bir şey sokulmadığı sürece kızlık zarına zarar vermemektedir.

Hamilelikte Mastürbasyon Yapmak

Mastürbasyon yapan hamile kadın, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayacağı için kolay bir hamilelik geçirebilir. Kadının gebelikle ilgili herhangi bir risk faktörü bulunmuyorsa, mastürbasyon yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Mastürbasyondan sonra geçici doğum sancıları bir diğer adıyla yalancı sancılar meydana gelebilir. Fakat bu durum tamamen fizyolojik olmakla birlikte geçicidir. Ancak hamile kadının eğer erken doğum tehlikesi ya da düşük yapma tehlikesi gibi durumları söz konusuysa mastürbasyon yapması önerilmemektedir.

Mastürbasyon Yapmak Adeti Geciktirir Mi?

Mastürbasyon yapmak adet düzenini geciktirmez hatta bu durumun adetle hiçbir ilgisi yoktur. Tamamen fizyolojik bir ihtiyaç olan bu durum, abartılmaması kaydıyla düzenli aralıklarla yapıldığında faydalı bile olabilir. Kadınlarda mastürbasyon, klitoris bölgesinin uyarılması ve böylece kendine dokunmasının iyi yanlarını keşfederek, partnerinin de nerelerine dokunmasını ve zevk almasını sağlayacaktır.

Klitorisi Bulmak

Kadınlar cinsel ilişki sırasında orgazm olmak ister. Erkekler de partnerinin orgazm olmasını ister. Bu sebeple de kadınlar için hayati önem taşıyan klitorisi bulmak oldukça önem kaydeder. Kadınlarda mastürbasyon esnasında klitoristin üst kısımları ilk andan itibaren zorlanmaz. Öncelikle kadının kendini keşfetmesi ve daha sonra da zevk aldığı noktayı bulması gerekir. Bu kısımda kadınların ve partneri genellikle bir ayna yardımı alır. Vajinanıza doğru aynayı tuttuğunuz zaman etli görünüme sahip olan yer klitoristin üst kısmıdır. Klitoriste kuvvetli bir şekilde sürtünmek acı verici olabilir. Dolayısıyla nasıl uyarıldığınızı hissetmek için farklı şekillerde basınçlar ve hareketler denemelisiniz.

Kadınlarda Mastürbasyon

Partnerinizi Kendinize Dokundurmak

Kadınlarda mastürbasyon hem kendi kendine hem de partnerine yaptırmakla geçer. Öncelikle nasıl zevk aldığınızı bilmeniz gerekir ve daha sonra da partnerinizden size dokunmasını isteyebilirsiniz. Siz kendinize dokunurken nasıl zevk aldığınızı keşfettikten sonra partnerinize de bunu size yapmasını isteyebilirsiniz. Klitoristin uyarılması kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bazen vajinanın içinden yapılan bir hareketle uyarılma olurken, bazen de dış kısmına yapılan hareketle uyarılma olabilmektedir. Bu yüzden de partnerinizi kendinize dokundurmak istiyorsanız öncelikle sizin kendinizi keşfetmeniz gerekir.

Kadınlarda Mastürbasyon Yapmak

Kadınlarda mastürbasyon yapmak oldukça özen gerektiren bir durumdur. Özellikle toplumun mastürbasyona bakış algısı, kadının kendi kendini tam anlamıyla keşfetmemesini sağlar. Mastürbasyon yapmak kadınlar için özellikle klitoristi zorlamamak ve zarar vermemek için acele etmemeli ve aşırı basınç uygulayarak vajinayı zorlamamalıdır. Klitoristin üzerindeki sinir uçları oldukça hassas olduğu için ani bir hareketle fazla etki hissederek kendini kapatma etkisi gösterebilir. Bu durum da zevk alamama durumudur.

Cinsellikten Önce Mastürbasyon

Kadının kendini iyi hissetmesi ve cinsel ilişkiye hazırlaması için ister üstü giyinik olsun ister tamamıyla çırılçıplak olsun, ön sevişme ile birlikte klitoriste düz bir zemini okşamak gibi başlanabilir. Kadın, kendine verilen haz noktasını bulmak için odaklanılmalıdır. Kadınlarda mastürbasyon, klitoristin fazla uyarılması da az uyarılması da hiçbir sonuç vermez.

Video Kaynak

Mastürbasyonla G noktasını bulmak

Kadınlar mastürbasyon yaparken, G noktasını bulmak gibi bir maceraya girmek isterse bunu tek başına yapabilir. Özellikle çift parmak ya da yaygın olarak kullanılan şekliyle tek parmakla vajinanın içine sokarak ve parmağı kendine doğru bükerek vajina duvarının önüne yani klitoristin üst kısmının bulunduğu yere doğru baskı uygular. Bu şekilde G noktası bulunabilmektedir. Ayrıca vajinanın en hassas noktası olan duvarlar üzerinden klitorisi uyarabilirsiniz.

Kadınlarda Mastürbasyon

Kadınlar İçin Vibratör

Kadın ve erkek tarafından sevilen ve cinsel ilişki esnasında kullanılan oyuncaklar, oldukça sevilerek kullanılmaktadır. Tüm bu oyuncaklar titreşimli değillerdir fakat neyin sizi mutlu ettiğini öğrenmek için bunlardan faydalabilirsiniz. Ayrıca Vibratör kullanmak, tek başınayken mastürbasyon yapan kadınlar için uygun ve yaygın bir kullanımdır. Hatta bazı vibratörler, vajinanın içini uyarma niteliğinde üretilmiştir.

Kadınlarda Yaygın Mastürbasyon Yöntemleri

Kadınlarda mastürbasyon yöntemleri farklı yollarla yapılabilmektedir. Parmak, yastık, duş başlığı, çeşitli sebzeler ve elektrikli diş fırçası gibi birçok şey orgazm için sıklıkla kullanılan yöntemlerdir. Sadece uyarılma için de olsa bu objeler sıklıkla kullanılır.


En Çok Merak Edilenler

Mastürbasyon Zararlı Mı ?

Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre kadınlarda mastürbasyon yapmak için sağlık açısından herhangi bir engel yoktur.

Cinsel İsteği Azaltır Mı ?

kadınlarda mastürbasyon cinsel isteği azaltmaz, aksine cinsel isteği arttırmaktadır. Özellikle cinsel isteksizlik, orgazm problemi yaşayan kadınlar için mastürbasyon yapılması önerilmektedir.

Mastürbasyon Kızlık Zarını Bozar Mı?

Mastürbasyon yapan kadınlar özellikle klitoris bölgesinden yaptıkları için bu durum kızlık zarına zarar vermez. Vajinanın içine sokulan herhangi bir cisim ya da parmak sokmak gibi durumlarda kızlık zarı zarar görebilir.

Mastürbasyon Cinsel İsteği Azaltır Mı?

Toplum içerisinde doğru bilinen yanlışlar arasında mastürbasyonun cinsel isteği azalttığı yönüdür. Ama kadınlarda mastürbasyon cinsel isteği azaltmaz, aksine cinsel isteği arttırmaktadır.

Mastürbasyon Adeti Geciktirir Mı?

Mastürbasyon yapmak adet düzenini geciktirmez hatta bu durumun adetle hiçbir ilgisi yoktur. Tamamen fizyolojik bir ihtiyaç olan bu durum, abartılmaması kaydıyla düzenli aralıklarla yapıldığında faydalı bile olabilir.

Hamilelikte Mastürbasyon Yapılır Mı ?

Mastürbasyon yapan hamile kadın, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlayacağı için kolay bir hamilelik geçirebilir. Kadının gebelikle ilgili herhangi bir risk faktörü bulunmuyorsa, mastürbasyon yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu