Cinsellik

Kadın Cinselliği

Kadın Cinselliği Konusunda Kültürel Etkiler ile Cinsellik

Cinselliğimiz kültürel olarak göreceli olup özellikle Kadın cinselliği daha farklı bir bakış açısına sahiptir. Cinsellik kültür ve tarih tarafından şekillendirilir.
Örneğin, yüz yıl önce, seksi seven bir kadın zihinsel olarak rahatsız olarak kabul edilebilirdi, oysa bugün seksi sevmezseniz, size işlevsizlik teşhisi konabilir.


Bunu akılda tutarak, cinsel farklılığı patolojik hale getiren etiketlere şüpheyle yaklaşmak gerekir. Başkasından duyduklarınıza göre değil kendi beldenizi dinleyerek cinselliğe karar verin.
Medya maalesef ki cinselliğimizi etkiliyor. Çok güzel, çekici ve arzu duyulan olmadığımız sürece cinselliği kendimize layık görmüyoruz.

Kadın Cinselliği
Kadın Cinselliği


Fiziksel ideale göre yaşamadığımızı düşünen kadınlar, kendilerini ve hatta cinsel organlarını istenmeyen olarak görmeye başlarlar.
Kadın cinselliği konusunda pek çok kadın seks yapmak yerine, seks yapıyormuş gibi görünmek ister. Güzel öpüşmek istemeyecek kadar güzel peşinde koşmakla meşgulüz.


Arzu edilmeyi o kadar çok istiyoruz ki arzu etmeyi düşünmüyoruz bile. Doğal olan dürtülerimizi tamamen kaybettik.
Kadın cinselliği sadece arzu edilmeye göre tanımladılar ve kendilerini arzu eden erkekler istediler.

Gerçekçi Beklentiler

Çoğu kişinin hedefi olan tutkulu tek eşlilik, sonsuza dek şehvet vaat ediyor gibi görünebilir. Ancak ilişkiler hakkında gerçekçi olmayan beklentilerimiz var.
Aslında, yaşlandıkça, yaşam baskıları nedeniyle ve çocuklarımız olduğunda cinsel yoğunluğun bir ilişki süresince azalması doğaldır.


Beşiği sallayan el yatak odasını sallamaz. Araştırmalar, çiftlerin üçte birinin çocuk sahibi olduktan sonra ciddi cinsel kayıp yaşadığını gösteriyor.
Şehvetli tutkulu kadının yerine şefkatli ve sevgi dolu bir kadın aldılar.
Evlilik partnerinin yerini ise çocukları aldı. “Cinsiyetsiz evlilik” kavramına uygun çiftler meydana geliyor, çiftin yılda on kez veya daha az seks yaptığı bir ilişki oluşuyor.


Yani on yıldır birlikte olan ve hayatın inişli çıkışlı dönemini yaşayan çiftler, neredeyse ayda bir seks yapıyorlar. Bu durum aynı zamanda çocuklu ailelerde görünmektedir.
Bundan dolayı kendiniz etiketlemeden önce kendinizi tanımlayın ve bazı şeylerin normal olduğunun farkında olun. Kadın cinselliği oldukça baskılanmış ve örtülmüştür.

Kadın Libidosu

Kadınların libidosunu neyin tanımladığını ve neden tükendiğini keşfederek, cinsel dürtülerimiz hakkında gerçekçi olmayan beklentilerimiz olup olmadığını, açıkladık.

Kadın Cinselliği
Kadın Cinselliği


Gizli kapılar arkasında kalmış Kadın cinselliği hakkında bilinmesi gerekenleri bir düşünün. Öncelikle kadının şehvetli ve cinselliğe erkek kadar ihtiyaç duyduğu yadsınamaz bir gerçektir.
Dolayısıyla kadının nelerden hoşlandığını ve cinsel haz konusunda neler istediğini bilmek gerekir. Unutmayın ki en seks esnasında iki tarafın da haz alması seksi güzelleştirir.

Kadınlarda Cinsel Soğukluk ve İsteksizliğin Sebepleri


Bu yüzden de kadının libidosunu yükseltecek fantezilerle cinsel hayatı renklendirebilir ve daha farklı bir yatak deneyimi sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu