Cilt Bakımı

Jilet temizliğinden sonra kaşıntı nasıl geçer?

Jilet temizliğinden sonra kaşıntı

Cilt temizliğinden sonra kaşıntı Kadınlarda ve erkeklerde tüyler jiletle alınır. Jiletle alınan tüylerden sonra kaşıntı oluşmaya başlayabilir. Bu yüzden jiletten sonra kaşıntı durumunun azaltılması için bazı tüyolar vereceğiz.

Jiletten Sonra Kaşıntının Geçmesi İçin Bazı Püf Noktalar

Jilet kullandıktan sonra vücutta bazı tahrişler ve kızarıklıklar olabilmektedir. Jiletten sonra kaşıntı yüzünden yaşam kalitesi üzerine de olumsuz etkiler olmaya başlar. Ayrıca ortaya kötü bir görünüm çıkar. Jiletten sonra sizler için bazı tüyolar vermek istiyoruz.

Tavsiyelerimizi birebir uyguladığınızda jilet sonrası olan sorunlarla karşılaşmanız minimuma inecektir. Özellikle de bebe yağı kullanmak kılları almada oldukça etkili bir faktördür. Cildiniz bu sayede hem nemlenir hem de canınız acımadan bu işlemi yapabilirsiniz. Bebe yağı haricinde uygulanan diğer yöntemler de vardır. Bunlar;

  • Jiletten sonra kaşıntı için Aloe vera kullanmak
  • Soğuk suyla cildin yatıştırılması
  • Jiletten sonra antibiyotikli krem kullanmak
  • Jilet kullanırken mutlaka ara vermelisiniz
  • Diğer Yöntemleri deneyebilirsiniz

Bu maddeler üzerinden yoğunlaşarak tek tek açıklayalım.

Jilet temizliği

Bebe Yağı Kullandıktan sonra Jilet Kullanmak

Oldukça sık tercih edilen yöntemlerden biri olan mükemmel bir öneri de bebe yağı kullandıktan sonra jilet kullanma yöntemidir. Öncelikle vücudunuzda bulunan bacak, genital bölge, kol ve koltukaltı gibi yerlerin kıllarını almadan önce bu bölgelere ince bir tabaka şeklinde bebe yağı sürün.

Bikini bölgesinde bebek yağının Çok Faydasını Görebilirsiniz..

Daha sonra kıllarınızı jiletle alın. Bu yöntemi denediğiniz zaman jilet yaparken tahriş olmaması için oldukça etkili yöntemlerden olup kaşıntı, kızarıklık gibi durumlarla karşılaşmayacaksınız. Örneğin herhangi bir kaşıntı durumunda da bebe yağı kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Özel bölge jilet tahriş

Şayet yaparım diyorsanız uyuşturucu kremler ile jilet sonrası yeni çıkan tüylerine epilatör yapabilirsiniz.

Başta o da acılı gelecektir lakin birkaç sefer sonrasında kreme dahi gerek kalmadığını göreceksiniz.

Benim seçimim her seferinde gerçek tıraş ve bu adap.

Seizinle de paylaşarak genital bölge jilet temizliği sonrası kaşıntı giderme yollarını aktarmak istiyoruz.

Jilet temizliği
Jilet temizliği

Jiletten Sonra Tıraş Losyonunun Kullanılması

Tıraş yaptıktan sonra erkekler tarafından kullanılan tıraş losyonunu kadınlar da kullanabilir. Bu yöntem de en sık kullanılan ve önerilen yöntemlerden biridir. Jilet yaparken istenmeyen kıllardan biran önce kurtulmak amaçlanır.

Jilet temizliği yaptıktan sonra erkeklerin kullandığı tıraş losyonunu kılları aldığınız bölgelere kullanın. Sonuç olarak gözlemlediğiniz zaman kaşıntı, kızarıklık ve hassasiyet gibi noktalar daha az olacak ya da hiç olmayacaktır.

Aloe Verayı Jiletten Sonra Kullanmak

Jiletten sonra kaşıntı azaltmak için Aloe veranın yatıştırıcı etkisinden yararlanın. Kaşıntı giderici ve önleyici aloe veranın jeli ya da içeriğinde aloe vera olan kremleri kullanmanız tavsiye edilmektedir. Jiletle kıllarınızı aldıktan sonra, kaşıntı olma durumu genel olarak birkaç gün sonra başlamaktadır. Aloe vera ile ilgili ürünleri kaşıntı başladıktan sonra da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Soğuk Suyla Kaşıntıyı Azaltmak

Vücudunuzdaki kıllardan jilet yöntemi ile kurtulduktan sonra kızarıklığı ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla bacaklarınızı soğuk suda bekletebilir ya da vücudunuzu soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Diğer soğuk su yöntemi ise poşete buz doldurmaktır. Bu buzları tahriş olan ya da kızaran bölgelere 10 – 15 dakika boyunca kompres uygulayabilirsiniz.

Jiletten Sonrası Antibiyotikli Krem

Kıllarınızı tıraş ettikten sonra kızarıklık ve tahriş olması yüzünden vücudunuzun belirli yerlerinde yara ortaya çıkabilir. Antibiyotikli krem kullanmak yaraların iyileşmesi konusunda oldukça hızlıdır. Aynı zamanda açık yaraların mikrop kapmasını engellemektedir. Bu kremleri herhangi bir eczaneden bulabilirsiniz. Jiletten sonra kaşıntı için antibiyotikli krem kullanmak oldukça yaygın bir davranıştır. Fakat bunu yaparken yine de doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Jilet temizliği
Jilet temizliği

Tahriş Olan Bölgeye Jilet Kullanmayın

Jiletle kıllarınızı alırken eğer bir yeri tahriş ettiyseniz, oraya bir daha jilet vurmaktan kaçının. Bu bölgenin mutlaka iyileşmesini bekleyin ve sonra jiletle kılları almak eylemine geçebilirsiniz. Bir de tahriş olan veya kızaran bölgelerin nemlendirilmesi için ekstra özen göstermeye çalışın.

Çünkü o bölgenin nemli kalması, yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Antibiyotikli krem uygulaması da tahriş olan bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlamaktadır. Jiletten sonra kaşıntı için pek çok yöntem uygulanır. Ama illa bu yöntemler uygulanacak diye vücudunuza zarar verecek şeylerden kaçınmalısınız.

Özellikle de içerisinde alkol bulunan ürünleri kullanmamanız şiddetle önerilmektedir.

Jilet temizliğinden sonra kaşıntı nasıl geçer ?

Jiletten sonra kaşıntı nasıl geçer

Jilet temizliği: Jiletle kılları almak yöntemi hem kolay hem de ağrısız bir işlem olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat jiletle alınan kıllar, kısa bir süre içerisinde çıktığı için bu durum da can sıkıcı bir hal alabiliyor. Üstüne üstlük tahriş olan bölgenin iyileşmesini beklemek ve jiletten sonra kaşıntı durumlarını çekmek oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Kadınlar, kuaföre gitmek istemedikleri zaman ya da boşuna para vermek istemedikleri için evde kendi yöntemleriyle kıllarını almak durumunda kalıyorlar. Eğer jilet kullanmak canınızı acıtıyorsa ve kaşıntıdan sıkıldıysanız başka bir yöntemimiz var.

Evde ağda yaparak tüylerinizi alabilir ve tüylerin geç gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında kullanılan diğer yöntem epilatör de uzun süreli olarak kullanılan diğer yöntemdir. Ama kıllarınızdan ömür boyu kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini kullanabilirsiniz.

Jilet temizliği
Jilet temizliği

Jilet temizliği ile traş yönteminde kaşıntı sorunları

Şayet bu yazdıklarımı yapamadıysanız ve kaşıntın varsa tıraş sonrası bakım losyonlarını kullanabilirsiniz.

Erkekler için üretilmiş olan after shave mahsullerini bayanlar kullanamaz diye bir şey yok.

tekrar her duş sonrası tüm cildini rastgele bir ıslatıcı krem ile kumpaslı olarak ıslatarak kaşıntı hissine gevşetebilirsiniz.

Jilet temizliği Çok kaşıntın varsa bol ıslatıcı yahut kaşıntı giderici kremler kullanarak en azından bir vakit tıraşa orta verebilir ve tekrar tıraş olduğunda bahsettiğim tarzları uygulayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu