Cilt Bakımı

Jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer?

Tüylerinizi jiletle aldıktan sonra kaşıntı, tahriş ve kızarıklık olabilir. Bunlar hem canınızı yakar hem makûs bir görünüm yaratır. jilet sonrası kaşıntı nasıl geçer üzere sorulara, tahlil teklifleri sunuyoruz.

Jilet Sonrası Kaşıntıya Çözümler

 

Jilet sonrası kaşıntı meselesini çözmek için tavsiyelerimize güvenebilirsiniz. Bilhassa, bebe yağı kullanarak tüy almayı kesinlikle deneyin; şad kalacaksınız.

1. Bebe yağı sürerek jiletle alın

İşte size, mükemmelbir teklif: Bacak, koltuk altı yahut genital bölgedeki tüylerinizi almadan evvel ince bir katman halinde bebe yağı sürün. Tüylerinizi jiletle bu halde alın ve göreceksiniz ki kaşıntı, kızarıklık yahut tahriş olmayacak. Tıpkı Şekilde, kaşıntı oluştuğunda bebe yağıyla rahatlama sağlayabilirsiniz.

2. Jilet sonrası tıraş losyonu kullanın

Jilet sonrası
Jilet sonrası

Erkeklerin tıraş losyonu, bizler için de kurtarıcıdır. Jiletle istenmeyen tüyleri aldıktan sonra tıraş losyonu sürün. Göreceksiniz ki hassasiyet azalacak, kaşıntı ve kızarıklık yok olacaktır.

3. Aloe vera ile sorunu çözebilirsiniz

 

Aloe vera, cildi yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Jilet sonrası kaşıntıyı önlemek için aloe vera jelini yahut aloe vera içeren kremleri kullanabilirsiniz. Kaşıntı çoklukla, tüyleri aldıktan birkaç gün sonra başlar. Aloe verayı o vakit da kullanabilirsiniz.

4. Soğuk suyla cildinizi yatıştırabilirsiniz

 

Bedeninizdeki tüyleri jiletle aldıktan sonra, kaşıntıyı ve kızarıklığı önlemek için bacaklarınızı soğuk suda bekletebilirsiniz. faydalanabilirsiniz. Öbür usul ise bir poşete buz dolBerrakp kızaran yahut tahriş olan bölgeye 10-15 dakika soğuk kompres yapmaktır.

5. Jilet sonrası antibiyotikli krem sürebilirsiniz

 

Tıraş sonrası tahriş ve kızarıklık nedeniyle cildinizde yaralar meydana gelebilir. Antibiyotikli kremler hem yaraların uygunlaşmasını hızlandırır, hem de mikrop kapmasını önler. Bu kremleri eczaneden alarak, tahriş olmuş cildinize gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.

6. Tekrar jilet kullanmak için bekleyin

 

Tahriş olan bölgeye tekrar tekrar tıraş etmekten kaçının. Bu bölgeyi iyileşene kadar nemlendirmeye ihtimam gösterin. Alkol içeren eserlerden mutlaka uzak Berrakn.

7. Uzun periyodik tahlilleri tercih edebilirsiniz

Jilet sonrası
Jilet sonrası

 

Jiletle tüyleri almak Basit, acısız ve zahmetsiz oluyor. Bu bahiste katiyetle hemfikiriz. Lakin tüyler kısa müddette yine çıkıyor. Üstelik, tahriş olmuşsa uzayana kadar beklemek zorunda kalıyoruz. Lazer epilasyon, ağdayla almak, konutta epilatör kullanmak üzere daha uzun mühlet paklık ve konfor sağlayan teknikleri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu