Hızlı Kilo Verme

Kadınlar İçin Hızlı Kilo Verme’nin 11 Yöntemi

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı kilo verme yöntemleri etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı oluyorlar. Diyet ve spor, kilo vermenin en temel şartlarından biridir. Ancak bunlara ek olarak uyku düzeninin düzenli olması ve stres düzeyinin az olması gerekir. Sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı için ise yapılması gereken şey, günlük hayatınızda tükettiğiniz birkaç besini azaltmanızdır. Bu sayede istediğiniz kiloya daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bunu ise hızlı kilo verme yöntemlerisayesinde yapabilirsiniz.

Daha Fazla Su Tüketimi Yapın

Günlük hayatınızda daha fazla su tüketimi yapmak, hızlı kilo verme konusunda size en çok yardımcı olacak yöntemdir. Bu yöntem sayesinde yağ yakma metabolizmanız etkili bir şekilde çalışır ve istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz. Özellikle yemeklerden önce tüketeceğiniz su, size daha çok yardım edecektir. Ayrıca kimi zaman açlık ve susuzluk birbirine karıştırıldığı için de gün içinde daha fazla su tüketerek bu karışıklığa engel olabilirsiniz.

Uykunuzu Düzenleyin

Hızlı kilo vermek için spor ve diyet kadar önem taşıyan uyku, düzenli olduğu zamanlar kilo vermeniz konusunda sizlere yardımcı oluyor. Çünkü yeteri kadar uyumazsanız, yorgun olacağınız için spor yapmak istemeyebilir veya yemeğinizi dışarıdan söyleyebilirsiniz. Bunları önlemek için ise yeterli bir şekilde uyumalısınız. Eğer erken bir saatte uyuyamıyorsanız yatağa gitme vaktinizi daha erken bir saate çekmeye çalışmalısınız. Böylelikle yavaş yavaş uykunuz düzene girecektir.

Ulaşması Kolay Hedefler Koyun

Hızlı zayıflamak için ulaşılabilir hedefler koymalısınız. Böylelikle daha kolay başarıya ulaşarak moral bozukluğu yaşama sorununu ortadan kaldırırsınız. Ayrıca bu hedeflerinize göre planlamalar yaparak da sonuca daha hızlı ulaşmanızı sağlayabilirsiniz.

Küçük Boyutlu Tabaklar Kullanın

Porsiyonlarınızı kontrol altına alabilme ve çabuk kilo verme konularında daha küçük boyutlardaki tabakları kullanmanız size daha çok yardımcı olur. Bu tabaklar, daha az kapasiteli olmaları nedeniyle daha az porsiyon yemenizi sağlayarak aşırı yemek yeme ihtimaliniz ortadan kalkar. Ayrıca tabağınızın dolu olduğunu görmek de gözünüzü doyuracaktır.

Yemeği Daha Yavaş ve Uzun Sürede Çiğneyin

Eğer yemeklerinizi daha yavaş çiğnerseniz, efor sarf edeceğiniz için yediğiniz besinin miktarını azaltırsınız. Beynin tokluk hissini oluşturması, yemek yeme sürecinde başlar ve 20 dakika boyunca sürer. Bu yüzden eğer 20 dakika boyunca yemek yerseniz, tokluk hissine daha kolay ulaşırsınız. Böylelikle daha hızlı bir şekilde kilo vermeye başlarsınız.

Öğünlerinizde Lifli Gıdalara Yer Verin

Kilo verme yöntemleri arasındaki en iyi taktiklerden biri olan lifli gıdalara, öğünlerinizde daha çok yer vermelisiniz. Çünkü bu gıdalar, midenin boşalma süresini azaltır ve tok kalma sürenizi arttırır. Kuruyemiş, sebze, meyve ve tam tahıllı ürünlerde bulunan lifler, aynı zamanda boşaltım sisteminizin sağlığını da arttırdığı için daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri
Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Yemek Saatinizi Geçe Bırakmayın

Uyumanıza yakın bir süre varken, yemek yemeniz önerilmez. Çünkü gece yemek yerseniz, mide problemleri yaşama riskiniz yüksek olacaktır. Bunun için gece uyumadan 2-3 saat önce son yemeğinizi yiyin. Bu sayede metabolizmanızı güçlendirecek ve vücudunuzun işleyişinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaksınız. Hızlı kilo vermenin yolları arasında büyük bir öneme sahip olan bu yöntem, vücudunuzu daha çok uyumaya hazırlar ve bunun sonucunda da bir sonraki gün sizin için daha verimli geçer.

Rafine Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Rafine karbonhidrat içeren besinler, fazla işlem gördükleri için içindeki mikro besin ve liflerin oranı oldukça azdır. Kan şekeri düzeyini yükselten bu besinler, aynı zamanda açlığı da arttırır. Bu gıdaları azaltmanız durumunda ise daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Özellikle makarna, ekmek ve paketli olan gıdalar bu türden gıdalardır, bu yüzden bunların yerine yulaf, çavdar, kinoa gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Kahvaltınıza Haşlanmış Yumurta Ekleyin

Kilo verdiren yöntemler arasında bulunan haşlanmış yumurta tüketimi, bir yandan daha az kalori alımına neden olurken bir yandan da tok tutarak kilo vermenizi kolaylaştırır. Ayrıca sağlık açısından da önemli bir gıda olan haşlanmış yumurta, yeterli protein alımını da sağlar. Bunun sonucunda ise kas kaybını önleyerek metabolizmanızın yavaşlamasına engel olursunuz.

Yeşil Çay İçin

Sağlığınıza yararlı olan bitki bileşikleri içeren yeşil çay, antioksidan kaynağıdır. Bu ise metabolizmanızın hızlanmasını etkiler. Bu yüzden daha hızlı kilo vermek için günde bir bardak olacak şekilde yeşil çay tüketebilirsiniz.

Yeşil çay ile kilo verme
Yeşil çay ile kilo verme

Adım Sayınızı Arttırın

Kısıtlı bir zamana sahipseniz ve spor yapmak için alanınız yoksa, gün içinde daha fazla adım atarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Asansör kullanımı yerine merdiven çıkmayı tercih etmek veya öğle aranızda yürüyüş yapmak, adım sayınızı arttırmak için önemli faktörlerdir. Her ne kadar hızlı kilo verdiren uygulamalar bulunsa da bunu gerçekleştirmek tüm bu uygulamaların uygulanmasıyla elde edilebilir.

Kilo vermek için 8 süper gıda

Bu video Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu‘nun kanalından alınmıştır.

Yumurta ile hızlı kilo vermek için “Hızlı Kilo Vermek : Yumurta Diyeti (2 Hafta)” konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu