Hızlı Kilo Verme

En hızlı kilo verme yöntemleri

Hızlı kilo verme yöntemleri

Yaz ayları gelirken yine kilolarımızdan kurtulma ihtiyacı hissetmeye başladık.Kış aylarında biraz daha rahat yiyip içtiğimizden kısa sürede hızlı kilo almak gibi bir sorunumuz var.

özellikle kadınlarımız yaz aylarına girerken bu durumdan büyük rahatsızlık hissedip hızlıca kilo vermek için çözümler aramaya başlamaktadır.şimdi sizler için bazı önerilerde bulunacağız.

Bol Su Tüketiminin Önemi

Bilindiği üzere su vücudumuzun en temel yapı taşlarından bir tanesidir.Gün içerisinde hareketli yoğun işlerimizin arasında su içmeyi ihmal edebiliyoruz. yapılan araştırmalara göre açlık hissi uyandığında yemek yemeden önce 1-2 bardak kadar su içmemizin iştahımızı keserek yemek yeme süremizi biraz daha uzattığını göstermiştir.

hızlı kilo vermede Fakat unutulmamalıdır ki yemek yerken ve yemekten hemen sonra içilen su sindirimi zorlar mümkünse bu esnada su içmemenizde fayda vardır.Eğer normal su içen biriyseniz günde 8-10 bardak idealdir.Hiç içemiyorsanız en az 3 bardak su kesinlikle içilmelidir.

hızlı kilo verme

Karbonhidrat tüketiminin önemi

Karbonhidrat tüketiminde önemli olan doğal hali ile tüketmektir.örneğin ekmek bir çok işlemden geçer fakat direk olarak esmer pirinç yerseniz tarladan sofranıza aynı şekilde gelir ve daha doğaldır tüketime daha uygundur. Ekmek,poaça,makarna,kek gibi işlenmiş gıdalara basit karbonhidratlar diyoruz.

bu tür karbonhidratların şekerden hiç bir farkı yoktur.Hızlı olarak vücutta sindirilir ve kana hızlıca karışırlar bunun sonucunda kan şekerimiz yükselir.İşlem gördükleri için besin değerleri azalmıştır ve çok büyük bir getirisi olmaz bu sebepten basit karbonhidratlar kategorisinde ele alıyoruz.

Ekmek, kek, makarna gibi işlenmiş gıdalar yerine tam tahıllar, sebze, meyve ve baklagiller benzeri kompleks karbonhidratlar tüketilmesinin sağlık açısından çok büyük faydaları olacaktır.

Meyve ve sebzeler sindirimi yavaşlatır kan şekerini dengeler ayrıca Vitamin ve antioksidan bakımından da zengin besinlerdir.

hızlı kilo verme için Yapılan araştırmalara göre Tam buğday, Yulaf, Tam çavdar, Karabuğday, Esmer pirinç ve kinoa ayrıca tüm baklagiller ile bunların işlenmiş halinden un yapılarak geliştirilen gıdalar kompleks karbonhidratlardır.

Kompleks karbonhidratlar bakıldığında basit karbonhidratların aksine sindirim süreleri daha uzun sürer. Bazı hastalıklara karşı etkili oldukları görülmüştür. Ve aynı zamanda da sindirim için faydalılar kabızlığada engel olurlar.

Sağlıklı yağları tüketmenin önemi

Günümüzde verilen zayıflama diyetleri özellikle yağları komple listeden çıkararak büyük bir yanlış yapmaktadır.Fakat sağlıklı yağlar hem faydalı hem de vücudun fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için çok gereklidir. Yağ konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus Omega 3 ağırlıklı sağlıklı yağlar tüketmektedir.

Omega 3 Gibi sağlıklı yağlar özellikle Balık, Badem, avokado, kabak çekirdeği, chia tohumu, ceviz, antepfıstığı gibi ürünlerde bolca bulunmaktadır. Omega 3 yağlarını daha sık ve rahat alabilmek için yemeklerde zeytinyağı kullanmanız sizin için basit ve faydalı bir yöntemdir.

hızlı kilo verme

Kullandığınız proteinlerin az yağlı olması

hızlı kilo verme için Protein vücudumuzun çok sık ihtiyaç duyduğu etkenlerden biridir. Özellikle Enerjimizi proteinlere borçluyuz diyebiliriz. Vücudun kan şekerini düzenlemek için ve hücrelerin yenilenmesinde proteinleri kullandığı bilinmelidir.

hızlı kilo verme Et, Süt ve Yumurta temel protein kaynaklarımızdan başı alanlardır ayrıca bunlara ek olarak baklagiller ve kabuklu yemişlerde sağlıklı iyi protein kaynakları olarak sıralanabilirler..

Hayvansal ürünlerde mümkünse az yuağlı hatta yağsız olanlardan tercih edilmelidir.Et,sür ve yumurta için gezen ve doğal beslenen hayvanların ürünlerini ilk sıraya almanızın faydasını görebilirsiniz.

3 Yorum

  1. Yazdıklarınızı büyük bi dikkatle ve ilgiyle okudum sağlıklı beslenerek kilo vermek çok önemli umarım sizin sayenizde başarırım:)

    1. Yaz ayı yaklaştıkça cogumuzu bir kilo problemi sardı ama benim az olması yönünde,doğal kilo almama yardımcı olursanız sevinirim

  2. Yazdıklarınız benim için çok değerli bu aralar güzel bir kilo verimi yaşayacağıma inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu