Hızlı Kilo Verme

Yeni hızlı kilo verme teknikleri

hızlı kilo verme teknikleri

Kahvaltının gün içindeki önemi

Hızlı kilo vermek için sizlerinde bildiği fakat uygulamakta zorluk çektiği bazı konuları ele almak istiyoruz.bunlar halk arasında sıkça dile getirildiğinden faydaları gözden kaçmaktadır fakat uygulandığı taktirde sağlıklı bir yaşamın temelleri atılacaktır.

Güne güzel bir kahvaltı ile başlarsanız tüm gününüz iyi geçebilir.genel olarak güne kahvaltı ile başlamayanlar gün içinde kahvaltı yapanlara oranla daha sık ve fazla yemek yerler.Yemek yiyemeyenler ise sağlıksız abur cubur atıştırmalara yönelirler ki bu da sağlığımız açısından çok kötü etkiler çıkartacaktır.

Kahvaltıda seçimlerimizi proteini yüksek gıdalardan yaparsak gün içinde direncimiz yüksek olur ve açlık hissimiz çabuk uyanmayacaktır.Kalkar kalkmaz hemen kahvaltı yapmanız gerektiği düşüncesinden kurtulmalısınız eğer açlık hissetmiyorsanız yememelisiniz.Hızlı kilo vermek için bu programları uygulamanız gerekmektedir.

hızlı kilo

Egzersiz ve sporun faydaları

Egzersiz hiç şüphesiz sağlığımız açısından gereklidir. Hem sağlıklı beslenmemizde hemde genel olarak zihinsel ve fiziksel gelişimimizde en önemli etkenlerden biridir. Egzersiz ile hem sağlıklı bir metabolizmaya hemde fit bir vücut yapısına ulaşabiliriz.Hızlı kilo vermek düzgün bir vücut tipi moralinizide düzeltir moral ruh sağlığı için çok önemlidir sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözüde tam olarak bunu anlatmaktadır.

Gün içinde muhakkak yarım saat kadar hareket etmelisiniz.Tüm günü oturarak geçirdiğiniz bir iş yapıyorsanız iş haricinde de zaman bulamıyorsanız örneğin otobüs kullananlar evlerine bir iki durak kala erken inip eve kadar yürüyebilirler,apartman içerisinde asansör kullanmak yerine merdivenlerden çıkarak bunu faydalı hale getirebilirler bu arada merdiven inip çıkmanın düz yoılda yürümekten daha faydalı olduğu unutulmamalıdır.

Yemek saatlerinizin önemi

Gün içinde yemek saatlerimiz çok önemlidir. Rastgele her açıktığımızda ağzımıza birşeyler atmak hızlı kilo almak için kendimize verdiğimiz bir zarardır. İnsan vücudu doğaya uyumlu yaratılmıştır yani güneş battıktan sonra vücudumuz bazı fonksiyonları yavaşlatır.

Güneş batımı ile Metabolizmamız yavaşşlar vücudun kalori tüketiminde yavaşlamaya sebep olur akşam yemeği için en ideal saatler en geç gün batımından 1-2 saat sonra yemek yemektir.Daha geç vakitlerde yenen yemekleri vüzut sindirmekte zorluk çekecek ve kilo almanıza sebep olacaktır.

hızlı kilo

Uyku saatlerinin önemi

Uyku düzeni metabolizmamız için yine en önemli etkenlerin başında gelir.uykunuzun düzensiz olması sağlıklı beslenmenizin bile faydasını görememenize sebep olabilir.mümkünse akşamları gece yarısını geçirmeden yatakta olmak ve güneş doğumundan sonra erken saatlerde kalkmak sizi zinde tutar ve güne hazır gücü hissetmenizi sağlayacaktır.

Uyku saatimiz en az 8 saat olmalı ve uyuduğumuz odada bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi ilgi dağıtıcı uyarıcı teknolojik aletler olmamalıdır.

Düzensiz bir uyku zamanla uykusuzluk sorunu ortaya çıkartır.Uykusuzluk homon bozukluklarına sebep olur yeme içme alışkanlıklarınızı değiştirir.gün içerisinde zamansız ve sağlıksız beslenmelere yol açar. moral bozukluğu ve halsizlikte bunların yanında cabasıdır.

Uykunuzu mümkün olduğunda kaliteli ve uzun tutmalısınız ve gün içerisindeki öğünlerinizi saatlere bölerek kaliteli gıdalar ile desteklemelisiniz.

Hazır yemeklerin zararları

Yediğiniz gıdaların kalitesi çok önemlidir.Yaptığınız yemeklere koyduğunuz malzemeleri marketten alırken en iyilerini seçmelisiniz.bayatlamış veya kenarları çürümüş sebzeler veya tarihi hafif geçmiş ürünleri kesinlikle tercih etmemelisiniz.

Kendiniz özenle seçtiğiniz ürünleri kendi eliniz ile evinizde yemek haline getirdiğinizde içinde neler olduğunu bilirsiniz fakat bu durum hazır yemeklerde bu şekilde olmayabilir.

Dışarıdan sipariş edilen bir ürün içinde kullanılan malzemeleri tam olarak kesinlikle bilemeyiz.işin içine ticari güdüler girdiğinden biraz daha ucuza mal etmek için kalitesinden ödün verilmiş gıdalar kullanılıyor olabilir.Bu da sağlığınızı ciddi derecede etkilemektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu