Bilgi Arşivi

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?

Uzun zamandır Hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Güzellik, bakım ve sağlıklı beslenme için faydasını görüyorum. Eğer siz, “Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz!

Bir kavanoz Hindistan cevizi yağı, hayatınızda pek çok kolaylığa vesile olabilir. Başlarken söylemeliyim ki, canı gönülden tavsiye ediyorum.

1. Makyaj temizliği için kullanıyorum

Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı doğal makyaj temizleyicidir.

Göz, dudak, ten makyajını kolay bir şekilde ve en önemlisi cildime zarar vermeden temizliyorum. Bir parça pamuğun üzerine Hindistan cevizi yağı alıyor ve makyaj temizliğini yapıyorum.

Hindistan cevizi yağı

2. İştah kapatmak için yararlanıyorum

 

Kahveme Hindistan cevizi yağı ekliyorum.

Zamansız acıktığımda veya adet dönemi öncesinde iştahım açıldığında Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Büyük fincan filtre kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edip afiyetle içiyorum.

3. Saç bakım maskesi yapıyorum

 

Saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız, cevabım evet! Haftada bir kere saç diplerinden uçlarına kadar yağı sürüyorum. Üç dört saat bekletiyorum. Saçlarım hem hızlı uzuyor hem sağlıkla parlıyor.

4. Göz çevremi nemlendiriyorum

 

Doğal bakım için tercih ediyorum.

Göz çevresinde kırışıklık görüntüsünü azaltmak ve derinlemesine nemlendirmek için Hindistan cevizi yağından faydalanıyorum. Sabah ve akşam, temiz cildime bezelye tanesi kadar yağı masaj yaparak sürüyorum.

5. Sağlıklı yemekler için kullanıyorum

 

Hindistan cevizi yağı ile yemek pişiriyorum.

Hindistan cevizi yağı ısıya dayanıklıdır, besin değerini korur. Sağlıklı yemekler yapmak için çorba, omlet ve sebzelerde kullanıyorum. Üstelik, hoş bir aroma verip lezzetini artırıyor.

6. Ağız ve diş sağlığım için yararlanıyorum

 

Ağız içinde doğal gargara olarak kullanıyorum.

Ağız için temizlik ve bakım için Hindistan cevizi yağı ile gargara yapıyorum. Bir yemek kaşığı yağı alıp ağzımın içinde 15 dakika kadar çalkalıyorum. Sürenin sonunda yağı çöpe atıyorum. Çünkü içinde bakteriler olabilir. Yağı kesinlikle yutmuyorum.

Bana göre Hindistan cevizi yağı işe yarıyor. Kullanmaktan çok memnunum ve her zaman evimde bulunduracağım. Siz de kullanmaya başladıktan sonra memnun kalacaksınız, buna eminim.

Evde Tonik Yapımı / Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu