Cilt Bakımı

Hindistan cevizi yağı ne işe faydası var ?

Hindistan cevizi yağı

Uzun vakittir ceviz yağı kullanıyorum. Hoşluk, bakım ve sağlıklı beslenme için yararını görüyorum. Şayet siz, “Hindistan cevizi yağı ne işe fayda?” diye merak ediyorsanız, hakikat yerdesiniz!

Hindistan cevizi yağı

Bir kavanoz ceviz yağı, hayatınızda pek çok kolaylığa vesile olabilir. Başlarken söylemeliyim ki, canı gönülden tavsiye ediyorum.

1. Makyaj paklığı için kullanıyorum

Göz, dudak, deri makyajını kolay bir biçimde ve en değerlisi cildime ziyan vermeden temizliyorum. Bir kesim pamuğun üzerine ceviz yağı alıyor ve makyaj paklığını yapıyorum.

2. İştah kapatmak için yararlanıyorum

Hindistan cevizi yağı

Vakitsiz acıktığımda yahut adet vakti öncesinde iştahım açıldığında ceviz yağından faydalanıyorum. Büyük fincan filtre kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ek edip afiyetle içiyorum.

3. Saç bakım maskesi yapıyorum

Hindistan cevizi yağıSaçların süratli uzamasına yardımcı olur.

Ceviz yağı saç çıkartır mı diye merak ediyorsanız, yanıtım evet! Haftada bir sefer saç tabanlarından uçlarına kadar yağı sürüyorum. Üç dört saat bekletiyorum. Saçlarım hem süratli uzuyor hem sıhhatle parlıyor.

4. Göz etrafımı nemlendiriyorum

Hindistan cevizi yağıDoğal bakım için tercih ediyorum.

Göz etrafında kırışıklık imajını azaltmak ve derinlemesine nemlendirmek için Ceviz yağından faydalanıyorum. Sabah ve akşam, pak cildime bezelye tanesi kadar yağı masaj yaparak sürüyorum.

5. Sağlıklı yemekler için kullanıyorum

Hindistan cevizi yağıHindistan cevizi yağı ile yemek pişiriyorum.

Hindistan cevizi yağı ısıya sağlamdır, besin kıymetini korur. Sağlıklı yemekler yapmak için çorba, omlet ve sebzelerde kullanıyorum. Üstelik, beğenilen bir aroma verip lezzetini artırıyor.

6. Ağız ve diş sıhhatim için yararlanıyorum

Hindistan cevizi yağı

Ağız için paklık ve bakım için Hindistan cevizi yağı ile gargara yapıyorum. Bir yemek kaşığı yağı alıp ağzımın içinde 15 dakika kadar çalkalıyorum. Mühletin sonunda yağı çöpe atıyorum. Zira içinde bakteriler olabilir. Yağı katiyetle yutmuyorum.

Bana nazaran Hindistan cevizi yağı işe yarıyor. Kullanmaktan çok mutluyum ve her vakit konutumda bulunduracağım. Siz de kullanmaya başladıktan sonra keyifli kalacaksınız, buna eminim.

Çörek Otu Yağı Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu