Bilgi Arşivi

Hangi Kedi Mamasını Kullanmalıyım? Mama Seçimi

 

Minik kedinizin sağlıklı ve mutlu olması için beslenme düzenine dikkat ettiğiniz kadar hangi mamayı tükettiğine de özen göstermeniz gerekir. Kedi Maması

Bu besleyici kedi mamaları arasından seçim yaparak kedinizin beslenme programını doğru şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede kedinizin mide ve bağırsak sistemi sorunsuz çalışır. Bu da kedinizin yaşam kalitesini artırır ve mutlu, uzun bir ömür yaşamasını sağlar. Üstün kalitesiyle beğeni toplayan en iyi kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken bile dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında minik kedinizin kilosu, yaşı, ırkı gibi unsurlar gelir.

 

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitleri nelerdir

Kediler için hazırlanan mamalar hem yavru hem de yetişkin kedilere özel olarak tasarlanır. Her yaş grubunda yer alan kediler farklı besinlere ihtiyaç duyar. Ayrıca yavru kedilerin midesi çok daha hassas olur. Bu nedenle genellikle bir yaşına kadar kediniz için yavru kedi maması seçmeniz tavsiye edilir. Bunların protein ve yağ dengesi de yetişkin kedilere göre çok daha farklıdır. Bu dengeye dikkat etmek adına yaşına uygun mama çeşitlerinden tercih ederek kedinizin huzurlu ve zinde olmasını sağlarsınız.

Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kedilere uygun kedi mamaları seçmek önemlidir

Kedinizi kısırlaştırdıktan sonra normal şartlarda kullandığınız kedi maması yerine, kısır kedilere uygun hazırlanan mamaları tercih etmelisiniz. Çünkü kısırlaştırma işleminin ardından kedinizin metabolizması farklı şekilde çalışmaya başlar. Özellikle kilo alımına eğilimli olan kısır kedilerin sağlıklı olması için bu tür detaylar düşünülerek hazırlanan kedi mamalarının seçilmesi önemlidir.

Kedi Maması

Obez kediler için diyet kedi maması seçenekleri hangileridir

Eğer kedinizin kilosu normalin üzerinde ise kilo vermesine yardımcı olmak amacıyla diyet olan mama tercihi yapmanız gerekir. Kedinizin kilosuna göre seçeceğiniz mama, yaşam standardını bir adım öteye taşıyarak onun çok daha mutlu ve huzurlu olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte bazı kedilerde zayıflık görünür. Böyle zamanlarda ise besin değerleri çok daha yüksek olan mamaları kullanmak gerekir.

 

Farklı kedi cinslerine özgü en iyi kedi maması seçmek çok kolay

Çok sayıda farklı kedi cinsi bulunur ve bunların her birinin ihtiyaç duyduğu besin değerleri değişiklik gösterir. Bu nedenle sevimli dostunuz için mama seçimi yapacağınız zaman cinsini göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle uzun ve kısa tüylü kedilerin ihtiyaç duyduğu mama çeşidi farklı olur. Kedinizin tüyleri ne kadar uzun ise mamada bulunan malt oranı o kadar fazla olmalıdır. Bu sayede kedinizin yuttuğu tüy miktarı onu rahatsız etmez.

Minik kedinizin güçlü ve sağlıklı olması için kaliteli ve güvenilir mamaları tercih etmelisiniz. En iyi kedi maması çeşitlerinin bir araya getirilerek sizlere sunulduğu cabukmama.com üzerinden kediniz için en ideal seçeneklere ulaşabilir ve indirimli kedi maması fiyatları üzerinden dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Bunlar farklı ebatlarda paketlenerek sizlere sunulur. İhtiyacınıza bağlı olarak 700 gr ile 15 kg kedi maması çeşitleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu