Hamilelik

Hamilelikte Tüylenme? Göbek tüylenmesi?

Hamilelikte Tüylenme ve Göbek Tüylenmesinin Sebepleri

Günlük hayatta kadınlar için kurtarıcı bir uygulama olan lazer epilasyon hamilelikte tüylenme meselesinden kurtulmak isteyen kadınların aradığı birinci çarelerdendir. Hamilelikte artış gösteren tüylenmenin ne vakit azalacağı ile ilgili bilgileri sizlere derledik. Pekala hamilelikte kıllanma ne vakit dökülür?

Hoşluğu ve bakımı için saatlerce ayna karşısında kalan kadınların hem kendilerine hem de eşlerine ya da yakınlarına güzel görünmeleri için uyguladığı çeşit çeşit maskeler, bakım kürleri ve peelingler direkt olarak cilde temas edeceği için hamilelikte ekstra dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Hamilelikte göbek tüylerinin alınması

Hormonal farklılıklardan ötürü bedende oluşan tüylenme sorunu birçok vakit karın, bacak, göğüs ucu ve yüzde kendini muhakkak eder. Bilhassa de ‘Linea Nigra’ etrafı dediğimiz karın çizgisinin olduğu yerde görülen tüylenmeyi başına takan anne adayları bu bölgelerdeki tüylenmeden kurtulmak isteyebilir.

Hamileliğin vermiş olduğu bu psikoloji ile bir an önce kurtulmak için lazer uygulaması yapılması istenebilir. Pekala hamilelikte tüyler ne vakitten sonra dökülür? İşte cevabı:

  • Hamilelik devrinde göze daha fazla batıp rahatsızlık hissi uyandıran tüylenmeler bir vakit sonra zaten dökülecektir.
  • Tabipler hamilelik periyodunda lazer epilasyon uygulamalarını ziyanlı olduğu için değil kılın yapısını güçlendireceği için önermiyor.

HAMİLELİKTE TÜYLENME! DOĞUM SONRASI TÜYLER DÖKÜLÜR MÜ?

Hamilelikte tüylenme
Hamilelikte tüylenme

Bebeğe rastgele bir ziyanı olduğu için değil hamilelikte kılların yapısı çok değiştiği için doğumdan sonra o kıllar dökülme evresine girecek ve bundan ötürü da lazer uygulaması önerilmemektedir. Hamilelikte görülen tüylenmeden lazer ile kurtulmak isteyenler yarardan çok ziyan görebilir.

Hamilelikte gobekte kıllanma cinsiyet

Nedeni ise ince kılların bile yapısının güçlenip daha da gürleşebileceğidir. O nedenle doğumdan sonraki kırkınız çıktıktan sonra lazer yaptırmanız daha uygun olacaktır.

HAMİLELİKTE İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMANIN YOLU

Hamilelikte tüylenme
Hamilelikte tüylenme

Hoşluğa gölge düşüren istenmeyen tüylerden kurtulmak için bilinen birçok sistem vardır. Sizde istenmeyen tüy probleminden doğal yollar ile kurtulmak istiyorsanız bu haber tam size göre! Rus kadınlarının daima uyguladığı bu formül sayesinde vakitle kıl kökleriniz zayıflayacak ve bir daha çıkmayacak.

İşte Rus kadınlarının istenmeyen tüylerinden kurtulmak için uyguladıkları ceviz kabuğu kürü:

MATERYALLER: Ceviz kabuğu, su

UYGULANIŞI: Ceviz kabuklarını küle dönüşene kadar yakın ve oluşan külleri soğuması için biraz bekletin. Küller soğuduktan sonra bir kabın içerisine alın ve su ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Krem kıvamına gelen külleri 12 saat boyunca bekletin. Daha sonra külleri, istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün ve yarım saat kadar bekletip sıcak su ile durulayın.

Günde 3 kere kullanacağınız bu karışım, çok geçmeden kıl köklerinizi zayıflatarak istenmeyen tüy probleminizi ortadan kaldıracaktır.

NOT: Tüylü olan bölgeye uygulandığı vakit daha güzel sonuç verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu