HamilelikCilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Hamilelikte Cilt Bakımı Anne adaylarının cilt farklılıklarının ana sebepleri östrojen ve progesterondur, gebelikte seviyeleri büyük miktarda çoğalacaktır.

Eş biçimde cilt rengini etkileyen melanosit uyarıcı hormon MSH hamilelikte çoğalır. Bu sebeple hamilelik maskeleri karın orta hat, koltuk altları, genital bölge ve kasık, meme uçlarının kararmasına neden olabilir.

Artan hormon seviyeleri ayrıca kırmızı avuç içi, surat ve boyun, örümcek damarlar ve varisli damarlar gibi damar meselelerine de neden olabilir. Gebelik sırasında dokuların gerginliği ciltteki kolajen ve esnek lifleri yok edecek, hormonal dalgalanmalar da yağ yaradılışını artıracaktır.

Sebumun çoğalması sebebiyle sebum cildin natürel yağ salgısıdır, gebeliğin ilk üç ayından itibaren iltihaplı sivilceye yatkın olmayan anne adaylarında dahi iltihaplı sivilce görülebilir.

Gebelik, köklü metamorfozların olduğu bir yarıyıldır ve tüm bayanların hayat alışkanlıkları değişecektir. Beden farklılıkları yoğunlaştıkça, gebelikte cilt bakımı rutinlerini gözden geçirmeleri gerekir. Gebelik sırasında bedende alana gelen farklılıkların çoğu klasik süreçlerdir ve kaygı sebeplerinden kaynaklanmamaktadır.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Gebelikte sıhhatli bir cilde sahip olmak, daha sonra iyileşme sürecine de takviyeci olacaktır. Cilt bakımı mevzubahisi olduğunda, kullanılan mahsuller hamile bayanlarda sual işaretleri oluşturabilir.

Özellikle bu yarıyılda hamile anneler sıhhatli bir bedene sahip olarak bebeklerinin sıhhatini gözetmeyi beklerler. Anneler gebelik sırasında ciltlerine nasıl bakacaklarını öğrenmek isterler.

Hamilelikte Cilt Bakımı Gebelik sırasında süratli hormonal farklılıklar sebebiyle fazla terleme ve gebelik sırasında kilo alımının neden olduğu yağlı cilt, kirler ve çatlaklar sık ​​görülen gidişatlardır.

Gebelikte cilt bakımı mahsullerini kullanırken dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli husus, sert kimyeviler kapsamayan natürel içerikli mahsulleri seçim etmektir.

Hamilelikte Cilt Bakımı Problemleri

Gebelikte yağlı cilt, bayanlar için yaygın bir meseledir. Özellikle bu yarıyılda her hamile bayan sivilce, siyah nokta ve genişlemiş gözeneklere sahip olacaktır.

Özellikle cildinizde yağlanma problemi yaşıyorsanız cilt tipinize uygun arınma ve ıslatıcı mahsuller kullanmalısınız. Günlük cilt bakımında natürel içerikli arınıcıları seçim etmelisiniz.

Önlenemeyen inatçı cilt problemleri mevzusunda kesinlikle bir hekime danışmalısınız. Ten kirleri genellikle gebelik sırasında ortaya çıkar.

Bu yarıyılda bedeniniz özellikle güneşten gelen ışınları gözeterek daha eforlu bir korunma mekanizması geliştirecektir. Bu sebeple ciltte kirler görünebilir.

Cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçerek bunu önleyebilirsiniz. Ayrıca, bu vakit zarfında lütfen doğrudan güneş ışığına maruz vazgeçmemeye dikkat edin.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelikte Cilt Bakımı oluşan çatlaklar süratli kilo alımından kaynaklanır. En sık karşılaşılan meselelerden biri olan çatlama seçim edilen özel emülsiyon olabilir. Özellikle bu yarıyılda göğüslerinizin şişmesine bağlı olarak çatlaklar ortaya çıkabilir.

Gebelikte alıngan göğüs uçlarını gözetmek için özel üretilmiş organik göğüs ucu kremini kullanabilirsiniz. Göğüsler dışında kalça, karın ve kalçalarda da görülebilir.

Siz ve bebeğiniz için gebelikte çatlaklar için natürel içerikli mahsulleri seçim faktörüz en iyisidir. Hormonların yoğun çalışması sebebiyle gebelikte terleme meseleleri çoğalabilir.

Sık karşılaşılan bu gidişatın çözümü pamuklu elbiseler seçim etmek ve çok su harcamak olabilir. Bu yarıyılda şahsi hijyene dikkat etmek gerekmektedir , sıhhatiniz ve bebeğinizin sıhhati için çok ehemmiyetlidir.

Hamilelikte Cilt Bakımı Rutininin Önemi

Özellikle Bu müddet zarfında cildi arınmak için kimyevi olmayan, organik ve emin arınıcılar kullanmaya itina gösterilmelidir. Kimyevi kullanılmadığı sürece cilt bakımı bir dermatolog kılavuzluğunda yapılabilir. Kimyevi peeling seçim edilmemelidir.

Gebelikte cilt bakımında sıklıkla karşılaşılabilecek çatlaklar için natürel yağlar kullanılabilir. Gebeliğin ilk birkaç ayından itibaren dermatolog nasihati altında bebeğe hasar vermeyecek kimyevi olmayan ve kimyevi olmayan medikal hoşluk mahsulleri masajla çatlak bölgeye uygulanabilir. Gebelik ve lohusalık sırasında, mantar enfeksiyonları meyli de çoğalacaktır.

Cildin her yarıyılda pak yakalanması ehemmiyetlidir ama hamilelikte ekstra ehemmiyet kazanır. Özellikle buğusuz arınma uygulanmalı, kirlere karşı gözetici C vitamini ağırlıklı bakımlar yapılmalı, cilt ıslatılmalı ve beslenmelidir. Hyalüronik asit ve K vitamini ağırlıklı cilt kuvvetlendirici mahsullerle devam edilmelidir.

Bedenin tüm köşe ve çatlakları tamamen kuru olmalı, pamuklu iç çamaşırı ve çorap seçim edilmelidir. Hamilelikte teşebbüssel operasyonların ve teçhizat kullanımının yan tesirlere neden olmadığı iyi öğrenilmesine karşın, muhtelif tehlike etmenleri dikkate alınmalıdır.

Bu vakit zarfında tıbbi bakım kuvvetlendirilmeli, hamileliğe uygun maske hazırlanmalı ve cildin basmakalıp seyri korunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu