Vücut Bakımı

Güzel Ayaklar İçin Evde Bakım

Pürüzsüzleştirici Ve Rahatlatıcı Bir Ayak Banyosu Yapın

Güzel Ayaklar için İlk önce ayak tırnaklarınızı törpüleyin. Gerçekten çok uzun olmadıkları sürece kesmekten kaçınmanız önerilir. Böylece tırnak görüntüsü daha hoş duracaktır. Sonra ayaklarınızı ılık su ve sabun banyosuna daldırın. Pürüzsüzleştirici ve rahatlatıcı bir ayak banyosu yapın ve ayaklarınız ferahlasın.

Ayak banyosu için özel olarak tasarlanmış bir ürünü tercih edebilirsiniz. Mineraller ve deniz elementleri açısından zengin onarıcı ayak banyosu ürünleri seçebiliriz, ayak derisini nemlendirecek ve yumuşatacaktır.

Ilık su ayrıca tırnak etlerini, ölü deriyi ve nasırları yumuşatır. Güzel Ayaklar için ayaklarınızı temizlemek istiyorsanız en az 5 dakika beklettin. Tedavinize rahatlatıcı özellikler eklemek istiyorsanız 15 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.

Ayak banyosu için özellikle güneşli günlerde yüzme havuzunda yüzerken bakterilere yatkın olan ayaklarınızı temizlemek ve dezenfekte etmek için ideal olan antibakteriyel ürünleri tercih edebilirsiniz. Eğer ürünler evde yoksa ılık suyun içerisine bir kapak sirke koymalısınız.

Güzel Ayaklar
Güzel Ayaklar

Ayaklarınıza Yumuşak Ve Nemlendirici Bir Etki Getirin

Bir süngertaşı veya ayak törpüsünüz varsa, şimdi onu kullanma zamanı. Ölü deriyi temizlemek için ayaklarınızı da fırçalayabilirsiniz. Özellikle nasırlara yatkın bir alan olan topuğa özellikle dikkat edin. Ayak bakımı işleminiz bittikten sonra ayaklarınızı iyice kurulayın. Ayaklarınızı mükemmel şekilde beslemek ve yumuşak ve hoş bir görünüm elde etmek için ayak kremi sürerek işleminizi bitirin.

Nemlendirici sürmek, uyguladığınızda sizi rahatlatırken ayağınızı korur. Dairesel hareketler yaparak krema iyice nüfuz edin. Nemlendirici için balm veya vazelin kıvamında kremleri tercih edin bu sayede sonrakinin kuruluğa karşı savaşır.

Ayak Bakımı İle Evde Doğal Bakım Yöntemleri

Krem ayrıca terleme problemlerine karşı savaşmaya yardımcı ürünler içermesini dikkat edin. Ayaklarınıza bir kremle masaj yapmak vücudu canlandıracak, kan dolaşımını yeniden canlandıracak ve gerginliği azaltacaktır.

Güzel Ayaklar
Güzel Ayaklar

Ayaklarınız çok kuruysa, ek hidrasyon sağlayacak vazelin veya balm kıvamında ürünleri uygulamaktan çekinmeyin. Ayaklarınıza yumuşak ve nemlendirici bir etki getirin. Eğer ürünler yoksa elinizde zeytin yağ sürün ve çorap üstüne poşet giyin.

Koku Sorunlarını Uygun Ürünlerle Çözün

Ayak kremi, tapyoka özünün varlığıyla terlemeye karşı savaşır. Bununla birlikte, kötü ayak kokusuyla etkili bir şekilde mücadele etmek için bunun yerine ayak spreyini tercih edin. Pudralı ürünleri kullanmanız ayağınızın terlemesini önleyecektir. Koku sorunlarını uygun ürünlerle çözün ve sorunlarınıza yönelik ürünler kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu