Astroloji

Güneş Koç burcunda

Güneş 20 Mart 2021 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Böylece astrolojik takvime göre yeni bir sene başlamış olacak. Baharın başladığını müjdeleyen Koç zamanı ile beraber şimdi günlerde uzamaya başlayacak.

Yavaş yavaş üzerimizde kara bulutlar ufalamaya başlayacak.

Güneş Koç burcunda
Güneş Koç burcunda

Güneş Koç burcunda

Koç Zodyağın ilk burcudur. Eril, lider ve ateş elementine sahiptir. Doğa olarak kolerik başka bir deyişle hiddetli bir tabiata sahiptir. Bir şeyleri başlatma enerjisi yüksektir. Liderlik etmek ister. Survivor ruhuna sahiptir. Hedef tanımlar ve bu kısmette azimle çaba eder. Hırslı bir yapısı vardır.

Hiddetli bir huyu vardır Koç burçlarının. Kendine dönük, kendini öncelikleyen bir tarafı olabilir. Hiddeti aniden kazanç, yükselir ve tez söner. Koç vakaları başlatır. Koç burcunun idareyici seyyareyi Mars’tır. Hareket halinde olma halini anlatır.

Güneş bu burçta gururlanır. Dolayısıyla Koç burçları kendilerini göstermekten sever. Koçlar tepkiseldir. Ani çıkışlar yapabilirler. İnisiyatif alırlar.

Haritasında çok fazla Koç enerjisi taşıyan bir kimse değişmez bir burçla desteklenmiyorsa devamlı bir şeylere girişir ancak devamını getiremez.

Devamlı arayış halinde olur. Ancak haritasında Koç veya öteki lider burçlardan az olan kimseler ise bu sefer bir şeyleri başlatmak da galibiyetsiz olacaklardır.

Âlemdeki herşey gibi astrolojide de fantastik hoş bir sistem işlemektedir. Harita bir tamdır. Yalnızca Güneş burcumuza göre değerlendirme yapamayız elbette. Harita bir tam halinde ele alınmalıdır.

Şimdiden tüm Koç burçlarının doğum günlerini kutluyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu